Wybór kierunku studiów ?

Goa

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2011
Posty
72
Punkty reakcji
1
Witam, może znajdzie się ktoś chętny mi do pomocy. :) Otóż, zdaję w tym roku maturę, polski, angielski, wos i historię na rozszerzeniu i mam duży problem co mogę po takiej maturze studiować. Myślałem nad prawem lub politologią. Bardziej w stronę prawa, bo z tego co wiem politologia nie jest zbyt sensowna. ( a może się mylę ? studiuje ktoś z was ten kierunek ?) A może zaproponowalibyście coś innego ? Na prawdę jestem otwarty na wszelkie sensowne i przyszłościowe propozycje. :) Pozdrawiam
 
S

sabinass

Guest
A moze ekonomia albo informatyka?
Wybór kierunku musisz dopasować pod to co Cię najbardziej interesuje, żeby się potem nie męczyć i na studiach i w życiu.
Jesli chodzi o uczelnię to polecam Vistulę - dobre warunki do studiowania i poziom ok jak na prywatną uczelnię.
 
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
1 108
Punkty reakcji
186
ekhm xD na informatykę z rozszerzonym wosem i historią ? - bez przesady ^^
 
S

sabinass

Guest
Masz rację, w takim razie może socjologia?
Chociaż napisał, ze jest otwarty na propozycje :)
 
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
1 108
Punkty reakcji
186
Rozumiem, ale to zależy od uczelni na jaką się wybiera^^. Chodzi mi o to, że może się po prostu na tą informatykę nie dostać^^. Ja ze swojej strony zaproponuję administrację np. , a ogólnie to myślę, że tutaj trzeba bardziej w humanistyczne kierunki celować (chyba xD).
 

Goa

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2011
Posty
72
Punkty reakcji
1
Zdecydowanie humanistyczne. :) Socjologia, administracja te rejony
 
S

sabinass

Guest
Powiem tak - nie ma uniwersalnej rady. Kierunków jest tyle, że można wymieniać i wymieniać.
Zaproponowałam socjologię, ale mogą to być także np. stosunki międzynarodowe. A może turystyka i rekreacja? :)
 

Agaz44

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
21
Punkty reakcji
0
Ja zdawałam podobne przedmioty na maturze jak Ty: polski, historia, angielski, WOS. Wybrałam politologię. Chciałam pójść na dziennikarstwo, ale chciałam je z czymś połączyć. Dziś na wielu uczelniach są fajne specjalizacje na kierunkach dziennikarskich, takich jak dziennikarstwo mody i stylu ( gdybym miała jeszcze raz wybierać, to chyba bym się skusiła) a także może coś dla Ciebie: dziennikarstwo motoryzacyjne, jeśli interesujesz się tą tematyką http://www.dsw.edu.pl/dla-kandydata/oferta-edukacyjna/studia-i-stopnia-licencjackie-i-inzynierskie/wydzial-nauk-spolecznych-i-dziennikarstwa/dziennikarstwo-i-komunikacja-spoleczna/dziennikarstwo-motoryzacyjne/
 

anetadobrowiak

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2013
Posty
36
Punkty reakcji
0
wybrałabym pewnie prawo. jesli tylko masz do tego predyspozyje i jesteś gotowy na mega duzo nauki:) mi się marzyło prawo, ale jestem na dziennikastwie na AHE w Łodzi i nie narzekam. przynajmniej robię coś kreatywnego. boję się czasem tej przyktłaczającej teorii. na ahe robimy przynajmniej dużo praktyk i warsztatów;)
 

samotnawsieci93

Bywalec
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
2 716
Punkty reakcji
82
sabinass napisał:
Jesli chodzi o uczelnię to polecam Vistulę - dobre warunki do studiowania i poziom ok jak na prywatną uczelnię.
Taka mała uwaga, nie każdego stać na studiowanie w prywatnych uczelniach ;)
 

anetadobrowiak

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2013
Posty
36
Punkty reakcji
0
SzklanaDama napisał:
Jesli chodzi o uczelnię to polecam Vistulę - dobre warunki do studiowania i poziom ok jak na prywatną uczelnię.
Taka mała uwaga, nie każdego stać na studiowanie w prywatnych uczelniach ;)
zależy gdzie. jak już mówiłam, studiuję w AHE w Łodzi i mam genialne stypendium. prawdę mówiąc na początku myślałam, że to żart i jakiś marketing, ale jak kasa wpłynęła na konto od razu mi się milej zrobiło;)
 

Sakrael

Nowicjusz
Dołączył
17 Sierpień 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
anetadobrowiak napisał:
zależy gdzie. jak już mówiłam, studiuję w AHE w Łodzi i mam genialne stypendium. prawdę mówiąc na początku myślałam, że to żart i jakiś marketing, ale jak kasa wpłynęła na konto od razu mi się milej zrobiło;)
Możesz napisać coś więcej o tym stypendium?
 

Luka Wars

Nowicjusz
Dołączył
1 Styczeń 2013
Posty
159
Punkty reakcji
11
Wiek
34
Miasto
Lublin
Na prawo idą osoby z kompleksami. Potem się wywyższają i ogólnie mam wrażenie, że coś z nimi nie tak :p Myślę, że to mniej praktyczny kierunek od politologii.

Jeśli chodzi o politologię - uczy myśleć. Przy odrobinie zaradności po politologii możesz zostać wszystkim - od pracownika McDonalda po astronautę.

Rynek pracy zmienia się z roku na rok, więc głupotą jest wybierać sobie 5-letnie studnia, dostosowując je do obecnego zapotrzebowania na rynku pracy. Powinieneś rozwijać swoje zainteresowania, a potem tę pasję połączyć z zawodem.
 
Do góry