wybór kierunku studiów...

gural413

Nowicjusz
Dołączył
19 Wrzesień 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam,
Zalogowałem się na forum ponieważ potrzebuję pomocy dot. studiów. Mam w tym roku maturę i zastanawiam się nad wyborem kierunku. Na maturze planuje zdawać rozszerzony wos i ang. Interesuję się sportem, muzyką... Jak myślicie jaki kierunek studiów byłby najlepszy? Liczę na wasze doświadczenie.
 

Ursus91

Animożerca
Dołączył
19 Grudzień 2008
Posty
1 094
Punkty reakcji
66
Miasto
Średniowiecze
Zamiast, co zdajesz na maturze mógłbyś napisać czym się interesujesz. Bo z tego co podałeś można dać z 10 kierunków i dalej nie będziesz wiedział na co pójść.
 

gural413

Nowicjusz
Dołączył
19 Wrzesień 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
Zamiast, co zdajesz na maturze mógłbyś napisać czym się interesujesz. Bo z tego co podałeś można dać z 10 kierunków i dalej nie będziesz wiedział na co pójść.

Więc: ;P
Interesuję się sportem i to bardzo. Szczególnie piłka nożna ale każdy sport to dla mnie coś interesującego. Ogólnie jestem aktywnym człowiekiem. Ciekawi mnie praca np. w policji, biura detektywistyczne itp. ale wiadomo że większośc osób idzie na studia aby mieć wykształcenie dające możliwość dobrej pracy. Moje zainteresowania są naprawdę Baaaaaaaaaaaardzo szerokie:)
 

Justyna23

Nowicjusz
Dołączył
14 Sierpień 2011
Posty
7
Punkty reakcji
1
Z wosem i angielskim to:
-anglistyka
-politologia
-socjologia
-administracja
-europeistyka
Pod sport to awf, ale tam musi być biologia.

Lepszym wyborem jest rozszerzona matma, zamiast tego wosu.
 

liebing0

Nowicjusz
Dołączył
12 Lipiec 2011
Posty
5
Punkty reakcji
0
Wybierając politologie, socjologię możesz robić wszystko a zarazem nic :p zalezy czy umiesz sie dobrze zakręcic w odpowiednim miejscu :) bardziej polecam zainwestowac w język angielski, gdyz znajmosc jezykow to podstawa i wymagają tego pracodawcy.
 

rici22

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam.
Jestem tegorocznym maturzystą i mam kilka pytan odnośni studiów na UAM Poznań. Bardzo interesuje mnie kierunek Fizyka, specjalność fizyka ogólna na wydziale Fizyki. Znam system przeliczania punktów aby dostać sie na ten kierunek, jednak chciałbym wiedziać ile średni trzeba mieć punktów aby się spokojnie dostać ?. Zdaje j.polski, j.angielski, matematyke rozszerzoną oraz fizyke. Czy ciężko jest się utrzymać na tym kierunku, wiem że to są studia i nie jest tak jak w amerykańskich filmach, że ciągłe imprezy, ale czy ogółem jest mocny zapiernicz czy tylko podczas sesji, a może i sama sesja jest prosta ? ;D
Kolejnym kierunkim który mnie interesuje to Matematyka na wydziale Matematyki i Informatyki. W zasadzie tu pytania są takie ;) Jeszcze słyszałem że Matematyka na UAM Poznań jest kierunkiem zamawianym i można dostać stypendium. Możecie mi powiedzieć czy w tym roku tak właśnie jest, i jakie moga być wymagania na otrzmanie takiego stypendium ?
Proszę o szybką odpowiedź, bo matura się zbliża i to juz czas dokonać wyboru ;)
Pozdrawiam
 

Keehl

positive thinking sucks
Dołączył
4 Grudzień 2009
Posty
982
Punkty reakcji
35
Miasto
Śląsk Cieszyński
Witam.
Jestem tegorocznym maturzystą i mam kilka pytan odnośni studiów na UAM Poznań. Bardzo interesuje mnie kierunek Fizyka, specjalność fizyka ogólna na wydziale Fizyki. Znam system przeliczania punktów aby dostać sie na ten kierunek, jednak chciałbym wiedziać ile średni trzeba mieć punktów aby się spokojnie dostać ?. Zdaje j.polski, j.angielski, matematyke rozszerzoną oraz fizyke. Czy ciężko jest się utrzymać na tym kierunku, wiem że to są studia i nie jest tak jak w amerykańskich filmach, że ciągłe imprezy, ale czy ogółem jest mocny zapiernicz czy tylko podczas sesji, a może i sama sesja jest prosta ? ;D
Kolejnym kierunkim który mnie interesuje to Matematyka na wydziale Matematyki i Informatyki. W zasadzie tu pytania są takie ;) Jeszcze słyszałem że Matematyka na UAM Poznań jest kierunkiem zamawianym i można dostać stypendium. Możecie mi powiedzieć czy w tym roku tak właśnie jest, i jakie moga być wymagania na otrzmanie takiego stypendium ?
Proszę o szybką odpowiedź, bo matura się zbliża i to juz czas dokonać wyboru ;)
Pozdrawiam
http://amuland.pl/Portal/Progi-punktowe?widok=VStudiesRankingContainerRanking&rok=2011 Progi oszałamiająco wysokie nie są, myślę, że możesz się czuć przyjęty :p O tym czy matma albo fizyka jest na UAM kierunkiem zamawianym, dowiesz się na pewno ze stron odpowiednich wydziałów. Żeby dostać stypendium, trzeba mieć odpowiednio wysoką średnią (ściślej mówiąc, trzeba mieć lepszą średnią niż większość kolegów z roku).
 
Do góry