Wybór Gitary

scarletrose

uzależniona...
Dołączył
12 Sierpień 2007
Posty
1 129
Punkty reakcji
0
Hejka jestem siostrą scarlet mam 16 lat :]
Ok przejde do rzeczy
chciałabym sama ( i z pomoca scarlet) nauczyć się grać na gitarze. ok tu tą sprawę mam załatwioną.

Tylko jaką gitarę?
mam szukać czegoś w tym stylu:
http://allegro.pl/item349225861_hit_nowe_g...ackery_wwa.html
czy może jeszcze coś innego? słucham metalu i rocka- jeśli to w czymś pomoże :p
Proszę pomóżcie mi, ja w tym wyborze jestem kompletnie zielona, nie wiem na co zwracać uwagę w wyborze itd.

Jesli temat był już podobny (chyba coś było takiego, nie? tak mi się wydaje.. :p ) to przepraszam ale to mój pierwszy temat i tak jakoś...

A jeśli mogłabym prosić o linki do stron z gitarkami albo zdjecia to bardzo proszę..



* scarlet wyjechała na 2 tyg wiec przez ten czas zajme jej miejsce tutaj :D
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Skoro sama scarlet gra na gitarze to niech ona Ci podpowie. Kilka moich wskazówek:

1) Strzeż się jak ognia gitar SkyWay i innych w tym przedziale cenowym. Za taką cenę NIE kupisz dobrej gitary.
2) Nie wypływaj od razu na głęboką wodę. Zacznij od jakiegoś zwykłego klasyka z nylonowymi strunami. Na nim naucz się podstaw i poznaj instrument. Zasada gry na każdej gitarze jest taka sama a jak zaczniesz naukę na elektryku to tylko sobie palce poharatasz i nic z tego nie będzie.
3) Udaj się do sklepu muzycznego, oni Ci podpowiedzą co kupić. I jak Ci będą chcieli opchnąć akustyczną gitarę (z metalowymi strunami) to i tak nalegaj na klasyka, bo to on jest na początek najlepszy

;)
 

scarletrose

uzależniona...
Dołączył
12 Sierpień 2007
Posty
1 129
Punkty reakcji
0
Dzięki jacobbs :*
Scarlet nawet gdyby chciała to nie mogłaby mi pomóc przynajmniej teraz.. ciagle nie ma jej w domu, wyjezdza do wrocławia i zabiera laptopa.. Przywykłam.. :)

btw: Jak długo (zakładając że mniej wiecej nauczyłam sie już grać (czas przyszły)) mam grać na klasyku (rok dwa ? )
i co po niej? akustyk ?
Zielona jestem wieem ale tak to już u mnie jest gdy nagle czegoś mi się zachce, tak jak teraz gitare,i potrafie byc upierdliwa. bla bla.. :D .

\Na co zwracać uwagę? z czego jest wykonana,
rozmiar?
Podstrunnica
Ilość progów
menzura?
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Ja gram na klasyku od około póltorej roku i zamierzam kupić elektryka. Wszystko zależy od Twojego samozaparcia i umiejętności. Możesz kupić elektryka od razu, ale po co? Najpierw graj na klasyku, żeby nauczyć się podstaw i grać dobrze, potem myśl o innej gitarze, chociaż sensem nauki jest dobre granie, a nie możliwość grania na gitarze elektrycznej. Możesz zacząć od niej, ale po co sobie palce katować?

Na co zwracać uwagę? Sprzedawca w sklepie napewno Ci podpowie. Gitary klasyczne ilość progów wszystkie mają taką samą. Rozmiarem wiele się nie różnią, menzurą także (jeśli w ogóle). Po prostu idź do sklepu i spytaj ;)
 

scarletrose

uzależniona...
Dołączył
12 Sierpień 2007
Posty
1 129
Punkty reakcji
0
Dzięki.. jutro wybieram sie do sklepu.
w sumie już zdecydowałam jaką gitarkę i jutro jadę ją zabaczyć.. jeszcze raz dzięki. :p
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Nie ma za co ;) Pamiętaj, żeby wypytać sprzedawcę o wszystko i o nylonowych strunach. Najlepiej poczytaj jeszcze jakieś serwisy o gitarach i zobacz co jest brane pod uwagę przy ocenie, będzie Ci łatwiej rzetelnie ocenić propozycję sprzedawcy ;)
 

BusSsi_;*

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2007
Posty
2 253
Punkty reakcji
0
Ale to też zależy.
Ja 2 lata gram już na klasyku i też chcę się przerzucić na elektryka, ale znam wiele osób, które od początku grało na wiośle i sobie chwalą.
To też zależy od tego czy chcesz grać na normalnych akordach (wtedy polecam klasyka ;) ) , puszczać solówki (elektryk ^_^ ) czy to i to (wtedy zalecana jest najpierw klasyczna, a póżniej elektryczna ;) .
A co do akustyka to też mi się wydaje, że też można od niego zaczynać tylko rzeczywiście palce niesamowicie bolą (wiem, bo na początku miałam 1 strunę metalową , a co dopiero więcej xD ) . Ale jest też lepsza strona - szybciej przyzwyczajają ci się palce i już po [paru tygodniach nie odczuwasz takiego bólu, bo skórka twardnieje ;)

Do wyboru, do koloru :D

ale rzeczywiście - jak dla mnie najlepsze była nylonowe (chociaż pomieszane najpierw z metalowymi ^_^ ) .
 

scarletrose

uzależniona...
Dołączył
12 Sierpień 2007
Posty
1 129
Punkty reakcji
0
Oo super wiecej wiadomości, trudniejszy wybór xD
Hyhy.. jutro wybiore sie do sklepu i (biedny pracownik) wypytam o wszystko (pewnie mają dużo takich zielonych osób jak ja, na co dzień :lol: )
Teraz mam problem już nie wiem na którą gitarkę bardziej sie nastawić.. :p Ach chyba wezmę najpierw klasyka, bo też boję się że minie mi "zajawka" gdy kupie sobie jakiegoś lepszego elektryka.. :D

* dzięki :p bardzo mi pomogliście.
 

NoCaster

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2007
Posty
146
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Legnica
(pewnie mają dużo takich zielonych osób jak ja, na co dzień :lol: )
dzięki takim osobom zarabiają :D
przychodzą -poproszę gitarę; -jaką; -no taką żeby grała;
i po zakupach :D
a tacy z kilkuletnim stażem tylko marudzą jakie by chcieli gitary i ile im jeszcze kasy brakuje :D
 

Zygus

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2007
Posty
31
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Kościerzyna
Zgadzam się co do tego że do nauki technicznej gry na początek jest klasyk. Mi jednak szeroki gryf i 'zdechłe' brzmienie (moja osobista opinia) klasyka nie odpowiada. Ja na początek kupiłem akustyka (zachartujesz sobie palce na metalowych strunach) i potem przeszedłem na elektryka. I tu nie było żadnego problemu, jednak myśle że gdybym miał przechodzić z klasyka na elektryka problem by był.
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Mojej także :D

Ja jestem na etapie "ile jeszcze kasy mi brakuje na sprzęt, który mnie zadowoli" :D
 

scarletrose

uzależniona...
Dołączył
12 Sierpień 2007
Posty
1 129
Punkty reakcji
0
Okej więc byłam, i szczerze to żadnych nowości się nie dowiedziałam. Pytania typu czy mam mocne palce i czy rodzicom nie bedę przeszkadzać były zbędne według mnie ale to szczegół.. :p
Tak więc oglądając gitary na ścianie (czy tam wystawie, jak kto woli) przysłuchiwałam się jak grają inni. Dziewczyna grała na akustyku , chłopak na klasyku.Szczerze to brzmienie gitary akustycznej bardziej mi się podoba..
Pan z obsługi, naprawde miły i cierpliwy koleś (rzekłabym bardzo cierpliwy :p ) pokazywał mi chwyty i jak się czuje z gitara bla bla.. ogolnie caly czas stałam w dziale gitar elektrycznych.. noo cudne były. basowa jest swietna wprost.. :D na weekend miałam gitare akustyczną w domu. pograłam na niej sporo. (nie wspominając że palców nie czuję ,albo nie: ja je dogłębnie czuję :p )
Ogólnie zdecydowałam się poczekać jeszcze chwile nad kupnem.Nie chcę kupowac gitary na jakiś czas tylko żeby grac na niej, dość częstawo a (jak pisałam wczesniej) boje sie ze strace "zajawke"... :]
Jeszcze raz dzięki za odpowiedzi..
A .. własnie właśnie .. co do takich "ile jeszcze kasy mi brakuje na sprzęt , który mnie zadowoli" to w tym sklepie , trafiłam na dwóch . Jeden to wprost marudził że to to i tamto.. drugi nalegał żeby facet zszedł z ceny (i chciał sporo sobie opuscic ją..)
ach... :lol:
 

Macuilxochitl

Nowicjusz
Dołączył
1 Maj 2008
Posty
8
Punkty reakcji
0
Zacznij od klasyka!
Z muzyką mam do czynienia od małego i naprawdę, wiem co mówię. Gitara klasyczna jest zdecydowanie najlepsza. Ale dlaczego?
Technika, najważniejsza chyba sprawa, kiełkuje na tej właśnie gitarze. Gryf jest nieco szerszy, trzeba się bardziej wysilić, by złapać niektóre chwyty. Zaczynając od klasyka przejście na elektryka to będzie mały pikuś, gdyż wbrew pozorom gra na gitarze elektrycznej jest dużo łatwiejsza.
To też zależy od tego czy chcesz grać na normalnych akordach (wtedy polecam klasyka ;) ) , puszczać solówki (elektryk ^_^ ) czy to i to (wtedy zalecana jest najpierw klasyczna, a póżniej elektryczna ;) .
No na początku to solówki będą na pewno puszczane.
 

scarletrose

uzależniona...
Dołączył
12 Sierpień 2007
Posty
1 129
Punkty reakcji
0
A tak ogólnie to muszę zaczynać na klasycznej gitarze? znaczy.. chodzi mi teraz o to, czy mogłabym również nauczyć się grać na elektryku.(Kolega tak zaczynał, bolały go palce przez 2 tygodnie ale potem się przyzwyczaił, i szczerze przyznam gra świetnie, ma swój zespół... ^_^ ) Ogólnie to dowiedziałam się co nieco od panów sklepie (hah ) ale interesuje mnie Twoje zdanie bo pisałeś żeby zaczynac od klasyka itd :p
 

Macuilxochitl

Nowicjusz
Dołączył
1 Maj 2008
Posty
8
Punkty reakcji
0
A tak ogólnie to muszę zaczynać na klasycznej gitarze? znaczy.. chodzi mi teraz o to, czy mogłabym również nauczyć się grać na elektryku.(Kolega tak zaczynał, bolały go palce przez 2 tygodnie ale potem się przyzwyczaił, i szczerze przyznam gra świetnie, ma swój zespół... ^_^ ) Ogólnie to dowiedziałam się co nieco od panów sklepie (hah ) ale interesuje mnie Twoje zdanie bo pisałeś żeby zaczynac od klasyka itd :p
Nigdy nie ma czegoś takiego, że nie możesz zaczynać od elektryka. To jest tylko i wyłącznie twój wybór. Wiem, że niektórych ludzi ciągnie do początkowej gry na tej gitarze, bo myślą, że będą od razu wymiatać, a tak niestety, nie będzie.
Klasyk wymaga więcej pracy. Jego budowa jest nieco inna. Bzdurą jest to, że łatwiej przesiąść się z elektryka na klasyka. Zaczynając na gitarze klasycznej przejście na węższy gryf jest łatwiejsze. A do tego masz już za sobą opanowane odpowiednio mocne dociskanie - bez tego nie wydobędziesz dobrego dźwięku. Na gitarze elektrycznej można pozwolić sobie na słabsze dociskanie progów - osoby, które na niej zaczynają praktycznie zawsze mają późniejsze problemy z opanowaniem bardziej zaawansowanych zagrań z racji tego, że ich początki nie były takie jak trzeba i muszą wracać do punkty wyjścia z korektami.
Niepozorny klasyk jest trudniejszy, ale dzięki temu on daje większe możliwości do dalszego rozwoju.
 
Do góry