[www] OSP Stężyca

katja22

...
Dołączył
29 Październik 2008
Posty
2 434
Punkty reakcji
68
Miasto
far far away... Jurassic Park
Gressil a to jakiś problem? Przypuszczam, że taka OSP nie ma środków na tego typu rzeczy, a strona ma pewnie na celu bardziej pokazanie, że coś się dzieje, straż działa :) Mnie się nawet podoba ;)
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Utrzymanie domeny i serwera to jakieś 200 może 300 zł na rok (albo i mnie przy domenie lokalnej) . To dużo ? Jak się coś chce zrobić profesjonalnie to chyba warto w to trochę zainwestować.
 

katja22

...
Dołączył
29 Październik 2008
Posty
2 434
Punkty reakcji
68
Miasto
far far away... Jurassic Park
OSP są finansowane przez gminy. Mój tata działa w takiej OSP i właśnie pisze wniosek o środki na najpilniejsze potrzeby. Przy tak małym budżecie na stronę już raczej się nie znajdzie. Po prostu są ważniejsze rzeczy ;) No chyba, że druhowie się zrzucą :p

Akurat mniej więcej się orientuję jak to wygląda, jeśli chodzi o koszty, bo mąż się tym zajmuje... Nie mniej jednak taka strona ma przede wszystkim informować o działalności jednostki (zasięg lokalny) - jak przypuszczam - i wydaje mi się, że ta forma jest wystarczająca :)
 

TheSkwarcio

Nowicjusz
Dołączył
4 Styczeń 2011
Posty
20
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Tak się składa, że nasza jednostka do najbiedniejszych nie należy. Dostałem zlecenie od Prezesa, a to, że mamy dużo wydatków na ten rok, wyklucza jeszcze kupno domeny, co nie przekreśla szansy na płatną domenę np. w przyszłym roku. Zapewne znajdą się i na to sponsorzy. Jeżeli zmieniali byśmy domenę to wystarczy chwilka, aby przerzucić wszystkie pliki na nowy serwer. A strona ma na celu przedstawienie jednostki i oczywiście newsy. Stężyca to małe miasteczko, jak tylko zawyje syrena wszyscy ciekawi wchodzą na stronę i wszystko wiedzą. Poza tym przypominam, że to ocena strony, a nie jednostki.
 

michalkortas

Bywalec
Dołączył
30 Czerwiec 2008
Posty
1 509
Punkty reakcji
52
Wiek
16
Popieram inicjatywę, skoro nawet strona powstała za darmo. Szablon darmowy? Jest prosto i czytelnie, ale nie ma nic szczególnego. Dla mieszkańców z okolicy może być przydatna. Tak jak wcześniej wspomnieli koledzy - warto będzie zainwestować w hosting lub/i domenę.
 

rwtryb

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2010
Posty
650
Punkty reakcji
10
na pewno w zamian za rekomendacje w portfolio wójta gminy :D programista by się znalazł do zaprogramowania tego :D
ale na serio strona spełnia swoją rolę i nie razi w oczy, swoją drogą fajna inicjatywa, a strażacy niech kupują sprzęt sobie, a na hosting kiedy indziej
 

TheSkwarcio

Nowicjusz
Dołączył
4 Styczeń 2011
Posty
20
Punkty reakcji
0
Wiek
29

rwtryb i jeden w tym temacie kuma o co chodzi :) Strażacy mają ratować ludzi i mienie, a nie inwestować w stronę.
 

Mayte

AlienumMundi
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
1 291
Punkty reakcji
48
Wiek
31
To chyba każdy wie. Gressilowi chodziło chyba o to, że stworzenie i utrzymanie strony w dzisiejszych czasach jest taniutkie i za takie grosze i tak straż sprzęt żaden nie kupi.
Co do strony nie będę się czepiał wykonania, bo jest słabe, powiem tylko tyle, że liczba artykułów na stronie bardziej by poprawiła wizualnie jej wartość.
Ocena:Brak
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Strażacy mają ratować ludzi i mienie, a nie inwestować w stronę.

Za stronę płaci urząd gminy a nie strażacy. Resztę napisał mój przedmówca.

Jeżeli natomiast oceniać stronę tj. jej wykonanie to tak...
Czcionka w newsach zbyt duża.
Favicon - brak
Nie rozumiem po co licznik odwiedzin w tym miejscu.
Kolorystyka - w porządku
Top (grafika) - 2/10
"Wspierający" - dałbym to do osobnej podstrony lub do stopki (tylko bez adresów)

Ogólnie Gracjan 3/10
 

TheSkwarcio

Nowicjusz
Dołączył
4 Styczeń 2011
Posty
20
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Gdzie Twoim zdaniem powienien być licznik? A wspierający chciałem dać do osobnej podstrony, ale nie ode mnie to zależy, a adresy muszą być, bo to rodzaj reklamy. :) Nad faviconem popracuję.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Jeżeli już koniecznie chcesz go mieć na stronie to gdzieś na dole np w stopce. Licznik nie jest czymś ważnym dla odwiedzającego.
 
Do góry