www.ocenbank.pl

Status
Zamknięty.

tasssman

Nowicjusz
Dołączył
19 Wrzesień 2008
Posty
5
Punkty reakcji
0
Witam,
co sądzicie o powyższej stronie? Jest to strona w wersji beta, więc nie ma jeszcze artykułów ani plików do pobrania, gdzieniegdzie są błędy, ale główny mechanizm działania (czyli ocena i komentarze produktów bankowych) już działa.
Nie zgłaszać proszę niedziałających e-maili oraz braku możliwości zamawiania produktów ;)

Dla wyjaśnienia: strona stworzona jest na moje zamówienie i chcę poznać wasze niezależne zdanie na jej temat :)
Zapraszam do oceniania!
 

SSR86

Nowicjusz
Dołączył
7 Sierpień 2006
Posty
230
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Inowrocław
Całkiem niezła strona. Ciężko się właściwie do czegoś przyczepić. Jest profesjonalna i już na pierwszy rzut oka widać, że za jej stworzeniem stoi zewnętrzna firma.

Nie przemawia za mną co prawda layout, ale jest to akurat kwestia gustu (średnio podoba mi się błękit i pomarańcz, tak osobno jak i w zestawieniu - innym z pewnością do gustu przypadnie). Poza tym przydałby się jakiś efekt rollover (podmiana grafiki po najechaniu kursora) dla menu.

Bardzo dobra strona. Przede wszystkim schludna i przejrzysta. Wiele osób powinno mieć z niej pożytek.
 

tasssman

Nowicjusz
Dołączył
19 Wrzesień 2008
Posty
5
Punkty reakcji
0
@SSR86
"Poza tym przydałby się jakiś efekt rollover (podmiana grafiki po najechaniu kursora) dla menu" - chyba to dobry pomysł, zastosować javascript czy coś innego?
 

SSR86

Nowicjusz
Dołączył
7 Sierpień 2006
Posty
230
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Inowrocław
Można, ale wystarczyłby nawet css przez dodatnie atrybutu background-image dla a:hover
 

tasssman

Nowicjusz
Dołączył
19 Wrzesień 2008
Posty
5
Punkty reakcji
0
Dzięki, pogadam z wykonawcami i zobaczymy co się da zrobić :)
"schludna i przejrzysta" - podnosi na duchu!

Czy poza menu coś jeszcze zmienić (layout kwestia gustu i na razie zostaje ;) )
 

SSR86

Nowicjusz
Dołączył
7 Sierpień 2006
Posty
230
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Inowrocław
Pozostając jeszcze na chwilę przy menu wyłapałem dwie rzeczy:

1. Wchodząc na forum w menu pojawia się błąd - mianowicie przyciski "użytkownicy" i "pobierz" zamieniają się miejscami a pod jednym i drugim podlinkowany jest dział "użytkownicy". W efekcie będąc w dziale "forum" nie można przejść bezpośrednio do sekcji downloadu.

2. Będąc na stronie "linki" lub "pobierz" przycisk w menu pozostaje niebieski, podczas gdy w innych działach jest podmieniany na jego pomarańczowy odpowiednik. Nie wiem czy jest to przeoczenie czy pomarańczowy przycisk zastosowano tylko tam, gdzie w pasku poniżej mamy wybór podstron (chociaż wtedy musiałoby być tak także w sekcji "użytkownicy"). Niemniej moim zdaniem ten pomarańczowy przycisk powinien pojawiać się w menu w każdej z sekcji, w jakiej przebywamy (szybka orientacja).

Nasunęła mi się także jedna sugestia, chociaż nie wiem jak to logicznie rozwiązać. Wszedłem na oceny kont osobistych mBanku, gdzie tych ocen jest kilka wystawionych. Ocena jako taka pomaga w porównywaniu ofert, ale jeśli chcemy poznać zdanie użytkowników należy zagłębić się w komentarze. I tu pojawił się problem - aby poznać zdanie użytkowników musiałem klikać w "zobacz" osobno dla każdej opinii (co skutkuje albo ładowaniem co chwila kolejnych stron albo namnożeniem ich za jednym razem na pasku, jeśli link otwieramy w nowym oknie). Przydałaby się opcja znana często z komentarzy do artykułów, gdzie jednym przyciskiem rozwijamy wszystkie komentarze (tutaj sprawę komplikuje jednak fakt, że mamy osobne komentarze dla poszczególnych aspektów usługi / produktu).

Co do layoutu to jak mówiłem kwestia gustu. Mi osobiście nie podoba się wyłącznie kolorystyka, ale korzystając ze strony na chwilę o niej zapominam. Serwis jest jak pisałem schludny i przejrzysty, funkcjonalny, wszystko ma na swoim miejscu i spełnia wszelkie wymagania, jakie stawia się przed stronami - portalami. Dobra robota.
 

tasssman

Nowicjusz
Dołączył
19 Wrzesień 2008
Posty
5
Punkty reakcji
0
Ad1 - racja (także linki prowadzą do użytkowników)
Ad2 - będzie poprawione
Ad3 - planujemy coś z tym zrobić, ale myślę że to będzie wdrożone później

@SSR86
szacunek (zwłaszcza jeśli chodzi o te przyciski na forum :))
 

tasssman

Nowicjusz
Dołączył
19 Wrzesień 2008
Posty
5
Punkty reakcji
0
Już wkrótce pojawią się pierwsze artykuły. Na chwilę obecną chcemy dopracować stronę pod względem techniczno-użytkowym.
 
Status
Zamknięty.
Do góry