www.MagicTown.pl - ocena sklepu

Status
Zamknięty.

MagicTown

Nowicjusz
Dołączył
11 Sierpień 2009
Posty
40
Punkty reakcji
0
Witam,

Mam prosbe do uzytkowniczek tego dzialu. Mianowicie zamierzamy troche dostosowac nasz sklep z markowa odzieza w oparciu o opinie naszych klientow. Nasz sklep to: www.MagicTown.pl

Jestesmy przed zmiana sklepu (design, mechanizm, funkcje uzytkowe) - i staramy sie rozeznac w srodowisku szerszym, jak wg Was powinien wygladac idealny sklep. W odniesieniu zarowno do cen, jak i marek, mechanizmu, jego dzialania, itepe... Wszelkie sugestie, uwagi, nawet te mocno krytyczne beda mile widziane.

Z gory dzieki za pomoc
 

Portos201

Bywalec
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
2 117
Punkty reakcji
54
Prosze bardzo, strona jest troszkę do d.u.p.y, po lewej te loga itp są nawalone jedno na drugie że nie widać co tam jest.
Sam duł strony wygląda jak by był ucięty, baner jest nieczytelny i w kolorze błota??? (!!) Inny kolor i troszkę większe!! ja bym zrobił czarne i niebieskie neony w to wplótł. Ogólnie jak dla mnie strona mało czytelna, strasznie chaotyczna, buttony po lewej strasznie niewidoczne, logo i buttony powinny sie rzucać pierwsze w oczy żeby człowiek wiedział jak się po stronie poruszać. To tak delikatnie się wyraziłem na temat design-u:)

Ale nie wiem czy o to CI chodziło?? o sklep INTERNETOWY czy taki realny :) ?? jak realny to powiedz mam kilka propozycji:) a jak internetowy to mniej wiecej już napisałem
 

MagicTown

Nowicjusz
Dołączył
11 Sierpień 2009
Posty
40
Punkty reakcji
0
Dzieki Portos,

O to mi wlasnie chodzilo. Ta strona wisi juz ponad 2 lata i jestesmy w trakcie zmian. W zasadzie wiekszosc spraw zw z designem jest juz dograna. Po prostu stara strona na potrzeby sprzed dwoch lat byla idealna. Teraz czasy sie zmieniaja i chcemy zmieniac sie my. Wszystkie uwagi cenne, wiekszosc juz jest skorygowana w nowym projekcie. A co miales na mysli piszac o sklepie internetowy vs realny? Znasz ktorys z naszych sklepow stacjonarnych.

A pisze tu po to aby uzyskac opinie z roznych zrodel, nie tylko z tzw mojego srodowiska - ...panie darkwarrior.
 

Portos201

Bywalec
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
2 117
Punkty reakcji
54
nie nie znam bo... nie kupuję takich ciuchów :) nie mój styl.

Chodziło mi czy chcecie opis jak by miał wyglądać sklep internetowy czy wnętrze realnego czyli stacjonarnego :) sklepu.
Polecam zrobić stronkę w flashu jeśli macie fundusze na takie "czary" :)
 

MagicTown

Nowicjusz
Dołączył
11 Sierpień 2009
Posty
40
Punkty reakcji
0
ok, myslalem, ze znasz ktorys z naszych sklepow stacjonarnych.

Moim zdaniem Flash nie jest idealnym rozwiazaniem na potrzeby sklepu on-line. Owszem niektore jego elementy moga byc tak zrobione ale zdecydowanie nie mozna przegiac. Ciuch i latwosc jego znalezienia i zidentyfikowania jest tu kluczowa, a nie wodotryski technologiczne.

W docelowej koncepcji idziemy w bardziej nowoczesnym kierunku. Graficznie i funkcjonalnie. Poki co, zbieram rozne obserwaje klientow i staram sie wyciagac wnioski.

Dzieki raz jeszcze.



A masz jakies wg Ciebie idealne sklepy, ktore bylyby idealnym benchmarkiem?
 

Portos201

Bywalec
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
2 117
Punkty reakcji
54
wyda się proste.... ale www.allegro.pl nie chodzi o szatę graficzną. Ale proszę zobaczyć jak prosto i genialnie zrobiona strona, dobrze widoczne logo i dobrze widoczne buttony. O to chodzi, prosta i bardzo łatwa nawigacja, każdy moze z niej skorzystać i się nie zgubi. Wg mnie, jeśli będziecie mieć kategorie np MĘSKIE, DAMSKIE itp to po kliknięciu np na męskie, podkategorie powinny być już osobno tak jak na allegro, ewentualne rozsunąć się z pod buttona MĘSKIE ale już musiały by mieć inne lekko tło itp żeby się odróżniało. Wiadomo po kliknięciu na logo odsyłacz do strony głównej, może wydać się mało przydatne ale wiele ludzi z tego korzysta. Prosta ale skuteczna animacja na poczatek gdy sie wejdzie na stronkę, żadne tam wydziwianie, byle pokazać klientowi co to za stronka i co w niej jest, taki wabik:) wyświetlić jakieś najfajniejsze produkty co się najlepiej sprzedają i ładnie je zanimować.
Strona house też dość ciekawa, bardzo prosty pomysł a jaki przejrzysty. Jedyne co razi to straszne logo i to coś po prawej takie ucięte co wystaje kawałek;/ Podoba mi się że po najechaniu na kategorię podświetla się ona na czarno, przynajmniej wiem na co klikam.
Dobra strona to taka co na poczatek zachęci (animacja) później po wejściu piękna, przejrzysta i wyraźna. Bo wiadomo że jak ktoś wejdzie i zobaczy szmirę i nawalone na ku.pę wszystko to nawet się nie zagłębi tylko z niej wyjdzie. Tak jak ja bym to zrobił gdybym znalazł na necie waszą starą strone. Rozumiem ze dawniej była ok.
 

Stuq

Mr. Complicated
Dołączył
10 Lipiec 2007
Posty
1 491
Punkty reakcji
3
Tylko nie FLASH. Owszem - jakiś banner why not?, ale cała strona z bajerami - stanowcze NIE. Mam dość jak chcę coś sprawdzić chociażby na stronie Croppa i musze przebijać się przez tonę animacji... Po za tym komp już tego nie daje rady nawet płynnie wyświetlać... masakra.

Masz za dużo okienek reklamowych typu: promocja/wyprzedaż. Za dużo tego i w ogóle nie jest to czytelne. O wiele lepszym pomysłem byłoby zrobienie tego pisemnie i umieszczenie tego, gdzieś u góry + dodanie wszystkich informacji o promocjach w zakładce PROMOCJE ;]
Menu zrób takie jak tu: http://pl.skate-europe.com/
tzn.:
Wszystko fajnie widać - od razu wypisane wszystkie kategorie, rozdzielone na dział męski i kobiecy.
 

Portos201

Bywalec
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
2 117
Punkty reakcji
54
w flashu nie zawsze to "tona" animacji :) zależy jaki grafik to wykona:) bo może być normalna a zrobiona w flashu. Jak swoją dokończę to wam dam link:) normalna wcale nie wydziwiana :) ale to zależy kto co lubi to też prawda. A jeśli STUG chodzi o stronę cropp-a to faktycznie, mało fajna;/ ja też lubie jak kliknę na odnośnik i pokazuje mi się to co chcę a nie jakaś animacja durna;/
 

Stuq

Mr. Complicated
Dołączył
10 Lipiec 2007
Posty
1 491
Punkty reakcji
3
Portos201 - jak już pogrubiasz moją ksywkę to popatrz na ostatnią literę - tam jest Q :p
Wiem, że strona we flashu może wyglądać i działać normalnie ;) Chodzi o sam fakt nie przesadzenia z tym...
 
Status
Zamknięty.
Do góry