Wszystko o Forex

gpwmaster

Nowicjusz
Dołączył
5 Luty 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
Przede wszystkim fora o tematyce giełdowej np. navigator,traderteam.
Różnego rodzaju szkolenia naziemne: ferk, boś
 

cuba88

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
Osobiście swoja przygodę z forexem rozpocząłem od zapoznania się z literatura, dlatego odradzam pytania na forum, bo kto fachowo może udzielić tu odpowiedzi?! Ja osiągam już małe sukcesy na forexie ale gram inwestuje niewielkie kwoty, w dodatku robię analizę w dzień inwestowania. Przy 3 godzinach przy komputerze mam 70-120zl dziennie, wkład początkowy to 1000zl. Zabawę rozpocząłem po przeczytaniu książki o forexie warto sie z nią zapoznać żeby nie zrobić głupich błędów spowodowanych zwykłą chciwością. Nie ma łatwych pieniędzy, ja traktuje to jako cześć etatu, służę radą.

pozdrawiam, Jakub Kołodziejski
 
Z

zypek84

Guest
Tylko, że to nic nie daje. Inwestowania trzeba się nauczyć samodzielnie i wcale to trudne nie jest.
Polecam obserwowanie rynku nieruchomości komercyjnych, np. w wyszukiwarce Jartomu. W ten sposób można trafić na doskonałe okazje.
 

Asha100

Nowicjusz
Dołączył
25 Kwiecień 2012
Posty
8
Punkty reakcji
1
monikat napisał:
Podzielę się z Wami informacją o darmowym szkoleniu robionym przez Roberta Gawędę - byłam pod wrażeniem
Moja wiedza z forexa dotąd była na słabym poziomie bo zaczynam się wgryzać w temat i jestem w szoku że można tak szybko i przystępnie podać tyle porządnej wiedzy
Jestem mile zaskoczona bo wcześniej byłam na jednym takim za free i była to porażka, nie wyniosłam nic poza tym co czytałam wcześniej sama
to śmiało mogę polecić , wg mnie profesjonalka
Ja również mogę polecić tą stronę i tego trenera. Zaczynałam właściwie od zera - nie wiedziałam o FOREXIE absolutnie NIC!! I tu zaskoczenie - wiedza została wyłożona w bardzo przystępny sposób, zrozumiale. Zaczynałam od demówek, teraz mam real konto. Polecam, bo przede wszystkim szkolenie darmowe, także... ;)
 
E

e-mlm

Guest
wg badań prawie 96% bankrutuje na forexie,
także nie polecam,

na początku proponuję akcje
 

oracze

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2008
Posty
51
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
Dokładnie ja jestem na etapie ogranizacji szkolenia stacjonarnego we Wrocławiu. Nie będzie darmowe, ale pełne pasji. Mam już gotowe materiały. Będą realne wykresy. Postaram się zaprezentować mój cały dzień od momentu pobudki, włączeniu komputera, aż po kończenie rynkowego dnia.

Moi kursańci zwracali uwagę na konieczność osobistego kontaktu. Walutowe Raporty Wideo publikowane przeze mnie na YouTube wywołały chęć poznania mojego doświadczenia z rynkiem Forex.

Postaram się potraktować temat kompleksowo : Podstawy, psychologia, fundamenty, strategia, kontrola ryzyka i emocji inwestycyjnych.
 

xeno1735

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2012
Posty
9
Punkty reakcji
0
czemu piszesz że to nic nie daje? mnie dało . Poza tym nie każdy sie nauczy samodzielnie
i mnie nie chodzi o teorie typu "co to jest forex' co sobie w necie albo na ebokach przeczytasz - zebyś mnie dobrze zrozumiał - tylko o nauczenie się konkretnego działania na forexie, strategii
ja skończyłam u Gawędy szkolenie zaawansowane gdzie mieliśmy inwestowanie na żywo na realnym rachunku - myślisz że to nic nie daje? daje sporo nawet obeznanemu graczowi
Ja wcześniej bywałam na darmowych na kursikach organizowanych przez brokerów- i co , teoria i promowanie ich usług i finito - takie to się zgodzę że nic nie dają ale jak sie trafi na szkolenie takie jak ja przeszłam to chyba wyjdzie tylko na plus

dokładnie, takie szkolenie daje naprawdę mnóstwo! i bzdurą jest, że można się samemu nauczyć - interesowałem się tematyką forexa dość długo, czytałem fachową literaturę i opracowania... i co? nic z tego. to po prostu jest zbyt skomplikowane dla laika. też miałem przyjemność szkolić się u pana Gawędy ( www.wiedzawartamilion.com ) i mogę podpisać się pod tym, co monikat napisała - perfekcyjny przekaz informacji, zdobywanie doświadczenia już od samego początku na normalnym rachunku, uczysz się strategii. zypek84, gadasz bzdury mówiąc, że szkolenia nic nie dają, bo u mnie to zaprocentowało bardzo mocno.
 

Aga243

Nowicjusz
Dołączył
16 Lipiec 2012
Posty
12
Punkty reakcji
0
@xeno1735 - czyli dobrze wspominasz ten kurs? Bo zastanawiałam się nad tym, żeby może spróbować swoich sił w forex, ale wiadomo - nie chcę rzucać się bez żadnej wiedzy na głęboką wodę. Zawsze interesowałam się ekonomią, finansami, giełdą, także myślę, że to może jest coś dla mnie. A właśnie o Gawędzie jego Wiedzy słyszałam dużo dobrego od internautów, także może to dobra opcja.

Jak zaczynaliście ten kurs? Grasz teraz sam? Jak ci idzie?
 

xeno1735

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2012
Posty
9
Punkty reakcji
0
kurs zaczynaliśmy tak, że Robert najpierw uczył nas zupełnych podstaw - naprawdę banalnych rzeczy, o których zresztą większość z nas i tak przed kursem pojęcia nie miała. :p no a później sprawdzaliśmy wiadomości w praktyce - Gawęda pokazywał nam wszystko w praktyce na koncie rzeczywistym, a my mieliśmy możliwość sprawdzania swoich umiejętności na kontach demo dzięki czemu można było się oswoić z platformą i zasadami działania, potrenować nabyte umiejętności. język zrozumiały, Robert ma świetne poczucie humoru, także rozluźniał atmosferę. ;)
 

Aga243

Nowicjusz
Dołączył
16 Lipiec 2012
Posty
12
Punkty reakcji
0
W takim razie chyba warto się tam zapisać, dzięki. ;) Mam nadzieję, że wszystko będę ogarniać. :D No ale jak mówisz, że Robert wszystko łatwo opisuje, to trzymam cię za słowo. ;)
 

wojtek88.k

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2012
Posty
17
Punkty reakcji
0
Ja osobiście jestem zwolenikiem szkolenia z forexa bezpośrednio u brokera, a mianowicie masz jakiegoś brokera a on robi Ci odrazu szkolenie ;)
 
K

kabol

Guest
Szkolenia można odbyć za darmo np. Maximus Trading takie organizuje. Ja zaczynałem właśnie u nich - w okresie próbnym zarobiłem 2 tysiące dolarów. Oni na sam początek dają do dyspozycji 100 tysięcy, a później kwoty się zwiększają. Nie wymagają doświadczenia żeby zacząć - jeśli chcecie się sprawdzić to po prostu się do nich zgłoście.
 

Wojtek Gil

Nowicjusz
Dołączył
14 Styczeń 2013
Posty
15
Punkty reakcji
0
Miasto
Warszawa
Widzę, że w części postów ludzie piszą, że regularnie wygrywają. Muszę pogratulować, ponieważ to znaczy, że należą do wąskiego grona.

"Komisja Nadzoru Finansowego na podstawie PIT-ów opublikowała ostatnio wyniki graczy na foreksie i okazało się, że 82% grających traci. Zwycięzców jest tylko 18%" ("Własny Biznes. Franchising", nr 1, 2013).

Czy kursy pomogą znaleźć się w tym szczęśliwym gronie?

Ja używałem tylko kont demo w dwóch domach maklerskich. Okazało się to dla mnie zbyt ryzykowne narzędzie, chociaż czasem wygrywałem. Przeniosłem się na GPW, gdzie w porównaniu z forex jest bardzo spokojnie, zyski mniejsze, ale pewniejsze, stabilniejsze, a inwestowanie dużo bardziej zrozumiałe.
 
K

kabol

Guest
Wojtek, ale ja działając w ramach Maximus Trading nie ryzykuję swoich pieniędzy. To mnie głównie skusiło na współpracę z nimi i było warto.
Jak dotychczas nie miałem jeszcze ani jednej naprawdę złej inwestycji. Jakieś tam straty się zdarzały, ale na tle całego miesiąca były to sprawy groszowe.
Kiedy inwestuje się cudzym kapitałem, tym bardziej warto próbować.
 

Wojtek Gil

Nowicjusz
Dołączył
14 Styczeń 2013
Posty
15
Punkty reakcji
0
Miasto
Warszawa
Wojtek, ale ja działając w ramach Maximus Trading nie ryzykuję swoich pieniędzy. To mnie głównie skusiło na współpracę z nimi i było warto.
Jak dotychczas nie miałem jeszcze ani jednej naprawdę złej inwestycji. Jakieś tam straty się zdarzały, ale na tle całego miesiąca były to sprawy groszowe.
Kiedy inwestuje się cudzym kapitałem, tym bardziej warto próbować.

Wygląda fajnie, ale z tego co widzę to raczej rynek akcji na nowojorskiej giełdzie a nie waluty na forex (co zresztą mi się podoba :) ). Wygląda aż zbyt pięknie, żeby było prawdziwe - dają kapitał i wypłacają 70% zysku, który zrobisz? Widzę jeden haczyk - jak nie uda się przejść okresu próbnego, to się wtopi 295 $ w miesiąc. Może dlatego piszą, że nie wymagają doświadczenia - chcą dorobić na ludziach, którzy stracą w okresie próbnym...? Miałeś jakieś doświadczenie jak zaczynałeś? Widzę, że chcą CV i list motywacyjny

To co zarobiłeś w okresie próbnym było dla Ciebie? Długo tam działasz?
 
Do góry