Wszystko mnie swędzi

P.M.

Neurotyczka
Dołączył
30 Sierpień 2009
Posty
718
Punkty reakcji
30
Od około dwóch tygodni wszystko mnie swędzi, całe ciało. Najbardziej w kącikach oczu i na nosie. Kiedy już zaczynam się drapać, to nie potrafię przestać, a i tak to nic nie pomaga, a jeszcze bardziej swędzi. Mam niemiłe odczucia i manię na punkcie tego, że pod moją skórą pełzają jakieś robale. Wiem, że takie przypadki istnieją. Co Wy o tym sądzicie? Czy jest się czym przejmować? Czy to najzwyklejsze swędzenie?
 

Avior

Bywalec
Dołączył
16 Kwiecień 2009
Posty
1 009
Punkty reakcji
96
"Jakieś robale" czyli świerzb pojawia się zwykle na bocznych powierzchniach palców, w okolicach pępka, w fałdach skóry - nie na twarzy. Prawdopodobnie masz jakiś odczyn alergiczny. Nie chodziłaś po słońcu bez kremu z filtrem? Mnie oczy swędzą - bez wysypki - właśnie w reakcji na słońce.
 

P.M.

Neurotyczka
Dołączył
30 Sierpień 2009
Posty
718
Punkty reakcji
30
Tak, świerzb jest wykluczony natomiast jeśli chodzi o ten odczyn alergiczny to zawsze od słońca wyskakują mi krostki i one też swędzą strasznie, ostatnio kiedy były upały to miałam te krostki na dłoniach i szyji, zwykle bywały też na dekoldzie, ale nie odsłaniałam go już tym razem. Nigdy nie używam kremu z filtrem. Uspokoiła mnie ta odpowiedź. Bałam się, że mam może jakieś larwy pod skórą i sobie pełzają po całym mym ciele :/
 

Avior

Bywalec
Dołączył
16 Kwiecień 2009
Posty
1 009
Punkty reakcji
96
Jeśli już nie możesz wytrzymać, zafunduj sobie maść hydrokortyzon - ta o najniższym stężeniu substancji aktywnej jest tania, bez recepty. Często stosowana niszczy skórę, ale jeśli używasz tylko okazyjnie, to nic się nie stanie. Stosuj na przemian z alantanem czy jakimś natłuszczającym mazidłem dla alergików (alantan najtańszy). Do twarzy i do oczu nadaje się cortineff - tylko tu musisz mieć receptę. Oczywiście wszystkiego używaj oszczędnie, skóra zniszczona sterydami to nie jest to, czego potrzebujesz.
 

P.M.

Neurotyczka
Dołączył
30 Sierpień 2009
Posty
718
Punkty reakcji
30
Oj, dziękuję bardzo za pomoc. Dużo to dla mnie znaczy i pozdrawiam serdecznie :)
 

moniaPD

Nowicjusz
Dołączył
31 Październik 2009
Posty
75
Punkty reakcji
0
Słyszałam o podobnym przypadku, gdzie właśnie maść z hydrokortyzonem pomogła, więc nie martw się :)
 
Do góry