Wszystkich Świętych i wysyp PIJANYCH kierowców... :(

Status
Zamknięty.

goszka

[.już - cóż.] kobieta niezależna
Dołączył
23 Maj 2007
Posty
1 322
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Police/Tilburg
http://www.kraksy.eu/index2.php?url=statystyki niby głupie statystki.

a ja z Adamem się nie zgadzam. Bo kierowca pijany to niebezpieczny kierowca. To taki kierowca, któremu ciężko określić sytuację na drodze. Dodać do alkoholu brawurę i wypadek gotowy.

owszem, kierowcy słabi (?), zmęczeni, mogą być również przyczyną wypadków. Ale co wg. Ciebie oznacza słaby? Bo w Polsce kierowca słaby dla większości oznacza kierowcę zapobiegawczego.
 

agryppa

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2007
Posty
74
Punkty reakcji
0
Słaby kierowca to taki który nie zna i/lub nie przestrzega przepisów i zasad drogowych...

Kierowca ostrożny to najlepszy kierowca, chyba lepiej dojechać do celu w jednym kawałku pół godziny później, niż nie dojechać wcale.... A przepisy zostały stworzone po to, aly jazda samochodem była bezpieczniejsza...

Takie jest moje zdanie na ten temat, pewnie wielu z was się ze mną nie zgodzi, ale cóż... :)
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
a ja z Adamem się nie zgadzam. Bo kierowca pijany to niebezpieczny kierowca. To taki kierowca, któremu ciężko określić sytuację na drodze. Dodać do alkoholu brawurę i wypadek gotowy.
A jak alkohol+brawura = wypadku brak? To co wtedy? Tez karac? ZA CO?

Ja moge powiedziec ze smialo podjal bym sie prowadzenia auta po 4-5 piwach. Zawsze natomiast uwazam z wiadaniem za kólkiem gdy jestem zdenerwowany, zly... To jest bardziej niebezpieczne.

Skoro pijany kierowca = wypadek to moze w ogole zakazac sprzedarzy alkoholu? Pijany pieszy, pijany rowerzysta...

Karanie za coś czego sie nie zrobiło ale teoretycznie jest prawdopodobne ze moglo by sie zrobić to głupota i niesprawiedliwość...

Słaby kierowca to taki który nie zna i/lub nie przestrzega przepisów i zasad drogowych...
Ale co wg. Ciebie oznacza słaby? Bo w Polsce kierowca słaby dla większości oznacza kierowcę zapobiegawczego.
Boze swiety... Widze ze wy nie macie prawa jazdy...
 

nansen

Uciekinier z tego gównianego forum
Dołączył
29 Sierpień 2007
Posty
603
Punkty reakcji
2
Kierowcy ( zawodowi) zmęczeni - musza mieć obowiązkowa przerwę po iluś tam godzinach jazdy.

Alkohol, narkotyki powodują powazne ograniczenia reakcji kazdego organizmu. Fakt

Żyjemy w państwie prawa w którym funkcjonuje przepis chroniący innych uczestników ruchu drogowego przed ludźmi którzy swiadomie, z wiedzą, że mogą spowodować wypadek , do tego ruchu się włączają .
Nie dopuszcza się do pracy np. pijanych , bo mogą na przykład w amoku zapakować truciznę do słoika z dżemem, mogą ? mogą ? jak np. pracują w wytwórni dżemu. I co nie karać takiego , jak nikt nie trafi na temn słoik i nie zje zawartości ?

Pijani są świadomymi , potencjalnymi mordercami -siadają za kierownicę , świadomi że stanowią zagrożenie dla każdego kto znajdzie się na ich drodze. Kilkakrotnie większe niż każdy inny, trzeźwy uczestnik ruchu.

Na Polaków działa strach- kara - konfiskata samochodu, czyjkolwiek by był , i ustanowienie renty dożywotniej dla niewinnego poszkodowanego na koszt pijanego sprawcy.
 

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
A jak alkohol+brawura = wypadku brak? To co wtedy? Tez karac? ZA CO?

Ja moge powiedziec ze smialo podjal bym sie prowadzenia auta po 4-5 piwach. Zawsze natomiast uwazam z wiadaniem za kólkiem gdy jestem zdenerwowany, zly... To jest bardziej niebezpieczne.

Skoro pijany kierowca = wypadek to moze w ogole zakazac sprzedarzy alkoholu? Pijany pieszy, pijany rowerzysta...

Karanie za coś czego sie nie zrobiło ale teoretycznie jest prawdopodobne ze moglo by sie zrobić to głupota i niesprawiedliwość...
Boze swiety... Widze ze wy nie macie prawa jazdy...


Czytajac wypowiedzi takiech kretynow jak Ty krew mi sie gotuje!!! Podaj mi Twojego meila, co przesle Ci zdjecia tych, co po 3 piwach wsiedli za kierownice i jak skonczyli. Ciekawe czy bedziesz dalej sie trzymal tej wersji. Widze, ze to Ty nie masz prawa jazdy, a jesli je masz to znaczy ze jest to najwieksza pomylka WORD. Moim zdaniem za jazde pod wplywem alkoholu prawojazdy powinno byc odebrane dozywotnio! A dlaczego? Bo juz po 3 piwach Twoj refleks jest slabszy, jestes bardziej otepialy i przy predkosci 60km/h zanim zareagujesz to juz pokonujesz droge o dlugosci 100-130 metrow. Przy predkosci 60km/h pieszy ma niewieklie szanse na przezycie po spotkaniu z Toba!
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Żyjemy w państwie prawa w którym funkcjonuje przepis chroniący innych uczestników ruchu drogowego przed ludźmi którzy swiadomie, z wiedzą, że mogą spowodować wypadek , do tego ruchu się włączają .

Nie dopuszcza się do pracy np. pijanych , bo mogą na przykład w amoku zapakować truciznę do słoika z dżemem, mogą ? mogą ?
Z tym to roznie bywa... Z tym niedopuszczaniem do pracy... No i magiczne słowo - pijany... Co to oznacza pijany? 1 promil? 2?

Pijani są świadomymi , potencjalnymi mordercami -siadają za kierownicę , świadomi że stanowią zagrożenie dla każdego kto znajdzie się na ich drodze. Kilkakrotnie większe niż każdy inny, trzeźwy uczestnik ruchu.
Ale widzisz ze ludzie i tak tego nie czuja... Nie czuja ze stanowia zagrozenie... Dlaczego? Bo jada po kielichu wiele razy i nic sie im nie stalo, boja sie jedynie policji...

Ja nie wierze w prewencje...

Na Polaków działa strach- kara - konfiskata samochodu, czyjkolwiek by był , i ustanowienie renty dożywotniej dla niewinnego poszkodowanego na koszt pijanego sprawcy.
O! No właśnie! KARY DLA SPRAWCY! Nie dla "potencjalnego sprawcy" (tfu)
Czytajac wypowiedzi takiech kretynow jak Ty krew mi sie gotuje!!! Podaj mi Twojego meila, co przesle Ci zdjecia tych, co po 3 piwach wsiedli za kierownice i jak skonczyli.
A podaj jeszcze paru takich ktorzy nie pili i zgineli w wypadku...
Ja nie jezdze po pijaku (nie mam takiej potrzeby to raz, a dwa ewentualne straty przewyzszaja zyski)
Tu zaczyna sie problem ile to jest te 3 piwa? Jednie "odjezdzaja" po 1, innych nie rusza 5. Dlatego sprawdzanie trzezwosci za pomoca starych metod - jaksułka itp sa lepsze.

Bo juz po 3 piwach Twoj refleks jest slabszy, jestes bardziej otepialy i przy predkosci 60km/h zanim zareagujesz to juz pokonujesz droge o dlugosci 100-130 metrow. Przy predkosci 60km/h pieszy ma niewieklie szanse na przezycie po spotkaniu z Toba!
Niesamowite! Ty juz wiesz kto jaki bedzie mial refleks!!! A nie lepiej karac za rzeczywiste bledy??

Kara za jazde po pijaku uwazam za cos strasznie niesprawiedliwego. Jest kara a nie ma realnego przewinienia. Cos tu niegra.

Swoja droga to ja bym nie karal nawet za jazde bez prawa jazdy. Bo z jakiej racji? A jak ktos potrafi jezdzic bez tego papierka? Karac za spowodowanie wypadku, a nie potencjalna na to szanse!
\Ludzie powinni chodzic na nauke jazdy zeby sie NAUCZYC a nie zdobyc papierek. Dlaczego by ich nauka interesowala? Zeby nie spowodowac wypadku i placic gruuubych odszkodowan.

PS
Cel moim zdaniem nie uswieca srodkow.
 

mtllc

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2006
Posty
2 164
Punkty reakcji
13
Wiek
44
Miasto
z lasu
W roku 2006 pijani kierowcy zabili ponad 400 osób. Zgadzam się z nansenem że trzeba ich traktować jako osoby świadomie dopuszczające możliwość zabicia kogoś, i z całą surowością karać.
 

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
Hmm... no coz A.D.D.A.M.2.3. Twoje wypowiedzi przemilcze, bo sa na zalosnie dennym poziomnie. Wspolczuje Tobie i tym, ktorzy mysla podobnie.
 

nansen

Uciekinier z tego gównianego forum
Dołączył
29 Sierpień 2007
Posty
603
Punkty reakcji
2
Swoja droga to ja bym nie karal nawet za jazde bez prawa jazdy. Bo z jakiej racji? A jak ktos potrafi jezdzic bez tego papierka? Karac za spowodowanie wypadku, a nie potencjalna na to szanse!
\Ludzie powinni chodzic na nauke jazdy zeby sie NAUCZYC a nie zdobyc papierek. Dlaczego by ich nauka interesowala? Zeby nie spowodowac wypadku i placic gruuubych odszkodowan.

PS
Cel moim zdaniem nie uswieca srodkow.
[/quote]

Stan powyżej 0,5 promila stanowi przestępstwo, zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 2 oraz środkiem karnym w postaci zakazu prowadzenia pojazdów na czas od 1 roku do 10 lat. Za spowodowanie wypadku po pijanemu grozi nawet do 12 lat. Jeśli zaś w wypadku są ofiary śmiertelne lub ktoś doznał trwałego kalectwa, kodeks karny przewiduje możliwość dożywotniej utraty prawa jazdy oraz karę więzienia do 15 lat.

Jest zróżnicowanie, jak widać .
 

Fanz

...
Dołączył
8 Marzec 2007
Posty
1 196
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
nieważne.
Tutaj chodzi przecież o bezcenne życie ludzkie. Wszystkie te ograniczenia i zakaz jazdy w stanie nietrzeźwości zostały ustalone po to, aby chronić ludzkie istnienie. Co da złapanie gościa prowadzącego po spożyciu alkoholu, gdy ten spowodował już wypadek z ofiarami śmiertelnymi? Czeka go więzienie, a poszkodowanego przecież nikt nie wskrzesi...

Tak więc lepiej zapobiec takim sytuacjom karząc nietrzeźwych kierowców, niż robić z tym cokolwiek, ale już po fakcie...
 

nansen

Uciekinier z tego gównianego forum
Dołączył
29 Sierpień 2007
Posty
603
Punkty reakcji
2
Dedykuję wszystkim zwolennikom niekarania pijanych kierowców. To do Was ten tekst :D



W tygodniu to jesteśmy cisi jak ta ćma,
W tygodniu to nam wszystko wisi aż do dna.
A jak się człowiek przejmie rolą, sam pan wisz,
To zaraz plecy go rozbolą albo krzyż.

W tygodniu to jesteśmy szarzy jak ten dym,
W tygodniu nic się nie przydarzy, bo i z kim?
I życie jak koszula ciasna - pije nas,
Aż poczujemy mus i raz na jakiś czas

W Polskę idziemy, drodzy panowie,
W Polskę idziemy,
Nim pierwsza seta zaszumi w głowie
Drugą pijemy.
Do dna, jak leci,
Za fart, za dzieci,
Za zdrowie żony.
Było, nie było...
W to głupie ryło,
W ten dziób spragniony.

Świat jak nam wisiał, tak teraz nie jest nam wszystko jedno,
Śledziem się przeje, kumpel się śmieje, dziewczyny bledną,
Świerzbią nas dłonie i oko płonie, lśni jak pochodnia
Aż w nowy tydzień świt nas wygoni, no, a w tygodniu...

W tygodniu, bracie, wolno goisz kaca fest,
Bo czy się stoi, czy się leży, jakoś jest.
W tygodniu kleją ci się oczy, boli krzyż,
A wyżej nerek nie podskoczy, sam pan wisz...

W tygodniu żony barchanowe chrapią w noc,
A ty otulasz ciężką głowę ciasno w koc,
I rano gapisz się na ludzi okiem złym,
Gdy nagle coś się w tobie budzi i jak w dym.

W Polskę idziemy, drodzy panowie,
W Polskę idziemy,
Nim pierwsza seta zaszumi w głowie
Do ludzi lgniemy.
Słuchaj, rodaku,
Cicho!
Czerwone maki, serce, ojczyzna,
Trzaska koszula, tu szwabska kula,
Tu, popatrz, blizna.

Potem wyśnimy sen kolorowy, sen malowany,
Z twarzą wtuloną w kotlet schabowy, panierowany,
My, pełni wiary, choć łeb nam ciąży, ciąży jak ołów,
Że żadna siła nas nie pogrąży... orłów, sokołów!

A potem znów się przystopuje i znów gaz,
I społeczeństwo nas szanuje, lubią nas.
Uśmiecha się najmilej ten i ów,
Tak rośnie, rośnie nasz przywilej świętych krów.

Niejeden to się nami wzrusza, słów mu brak,
Rubaszny czerep, ale dusza, znany fakt,
Nas też coś wtedy dołku ściska, wilgnie wzrok,
Bracia rodacy, dajcie pyska, równać krok.

Lewa!

W Polskę idziemy,
W Polskę idziemy, bracia rodacy!
Tu się, psia nędza, nikt nie oszczędza,
Odpoczniesz w pracy.
W pracy jest mikro, mikro i przykro,
Tu goudą spływa,
Cham lub bohater,
polska sobotnia alternatywa.

Gdy dzień się zbudzi i skacowani wstaną tytani
I znowu w Polskę, bracia kochani, nikt nas nie zgani.
Nikt złego słowa, Łomża czy Nakło,
Nam nie ...
Jakby nam kiedyś tego zabrakło,
Nie... nie zabraknie...
 

piecia330

Łał! butiq
Dołączył
21 Kwiecień 2007
Posty
4 445
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Miasto
Gołdap
KAŻDEMU moze sie przytrafić wypadek na drodze. Po co nrażac życie ludzkie ??? Zamknijmy wszystkich kierowców. :eek:k:
 

nansen

Uciekinier z tego gównianego forum
Dołączył
29 Sierpień 2007
Posty
603
Punkty reakcji
2
KAŻDEMU moze sie przytrafić wypadek na drodze. Po co nrażac życie ludzkie ??? Zamknijmy wszystkich kierowców. :eek:k:


Piecia, podaj seryjnemu gwałcicielowi viagrę i puść na uczęszczaną przez nastolatki ulicę .
 

goszka

[.już - cóż.] kobieta niezależna
Dołączył
23 Maj 2007
Posty
1 322
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Police/Tilburg
A jak alkohol+brawura = wypadku brak? To co wtedy? Tez karac? ZA CO?

Ja moge powiedziec ze smialo podjal bym sie prowadzenia auta po 4-5 piwach. Zawsze natomiast uwazam z wiadaniem za kólkiem gdy jestem zdenerwowany, zly... To jest bardziej niebezpieczne.

Skoro pijany kierowca = wypadek to moze w ogole zakazac sprzedarzy alkoholu? Pijany pieszy, pijany rowerzysta...

Karanie za coś czego sie nie zrobiło ale teoretycznie jest prawdopodobne ze moglo by sie zrobić to głupota i niesprawiedliwość...
Boze swiety... Widze ze wy nie macie prawa jazdy...


Szkoda słów. Na prawdę.

z tego co wiem pijany rowerzysta podlega również sankcji karnej.
nie chodzi mi również o prohibicję, chodzi mi o świadomość konsekwencji takowej jazdy.


i co do tego, że nie mam prawo jazdy, to się mylisz. ^^
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
W roku 2006 pijani kierowcy zabili ponad 400 osób. Zgadzam się z nansenem że trzeba ich traktować jako osoby świadomie dopuszczające możliwość zabicia kogoś, i z całą surowością karać.
A jak ktoś powie ze od 20 lat jezdzi samochodem po paru piwach i w zyciu nie mial wypadku?

Teraz ciekawa sprawa...
Dlaczego ludzie nie boja sie tak wsiadac za kierownice po pijaku? Nie slysza ile jest wypadkow?
Moim zdaniem powod jest prosty - szansa na spowodowanie wypadku pod wplywem alkoholu musi byc niewielka.

Hmm... no coz A.D.D.A.M.2.3. Twoje wypowiedzi przemilcze, bo sa na zalosnie dennym poziomnie. Wspolczuje Tobie i tym, ktorzy mysla podobnie.
Dziekuje bardzo za wspolczucie...

Tak więc lepiej zapobiec takim sytuacjom karząc nietrzeźwych kierowców, niż robić z tym cokolwiek, ale już po fakcie...
A ja mowie NIE.
Mozna by tez zamykac do wiezienia wszystkich podejrzanych o przestepstwa bez twardych dowodów! W koncu chodzi o ludzkie zycie!
Wiadomo ze czarni statystycznie popelniaja znaaaacznie wiecej przestepstw niz biali, wiec moze by tak czarnych pozamykac? :D

z tego co wiem pijany rowerzysta podlega również sankcji karnej.
nie chodzi mi również o prohibicję, chodzi mi o świadomość konsekwencji takowej jazdy.
"Świadomosc konsekwencji"?? Bedzie swiadomy konsekwencji jesli spowoduje wypadek i do konca zycia bedzie splacal odszkodowania... Gwarantuje ci ze wtedy juz nigdy wiecej po pijaku kierowac nie bedzie...
 

goszka

[.już - cóż.] kobieta niezależna
Dołączył
23 Maj 2007
Posty
1 322
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Police/Tilburg
"Świadomosc konsekwencji"?? Bedzie swiadomy konsekwencji jesli spowoduje wypadek i do konca zycia bedzie splacal odszkodowania... Gwarantuje ci ze wtedy juz nigdy wiecej po pijaku kierowac nie bedzie...

masz rację, ale czy musi dojść do wypadku by więcej po pijaku nie wsiadał? Rozumiesz im więcej wyeliminuje się PRZYPUSZCZALNYCH zagrożeń, tym bardziej można przypuszczać, iż na drogach będzie bezpieczniej.
 

piecia330

Łał! butiq
Dołączył
21 Kwiecień 2007
Posty
4 445
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Miasto
Gołdap
Piecia, podaj seryjnemu gwałcicielowi viagrę i puść na uczęszczaną przez nastolatki ulicę .

Seryjnych gwałcicieli powinno sie karac stryczkiem. Po za tym gwałciciel, jak sama nazwa wskazuje już ZGWAŁCIŁ, a więc DOKONAŁ przestepstwa. Chyba że nazwiemy gwałcicielem KAŻDEGO kto MÓGŁBY zgwałcić. A wiec w takim wypadku ja jestem gwałciciele, Ty i KAZDY. Tak samo jak KAŻDY może spowodowac wypadek samochodowy. <_<
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
masz rację, ale czy musi dojść do wypadku by więcej po pijaku nie wsiadał? Rozumiesz im więcej wyeliminuje się PRZYPUSZCZALNYCH zagrożeń, tym bardziej można przypuszczać, iż na drogach będzie bezpieczniej.
PRZYPUSZCZAAAAAAAALNYCH?
Byly wiezien jest przypuszczalnym zagrozeniem! Srednio czarnoskora osoba jest przypuszczalnie dosc duzym zagrozeniem, osoba z HIV jest przypuszczalnym zagrozeniem...
A moze tak jakies testy genetyczno-psychologiczne? Wylapiemy w dziecinstwie wszelkie przypuszczalne zagrozenia i dla bezpieczenstwa je wyeliminujemy...

Co rozumie kierowca zlapany po pijaku?? Skruche, wyrzuty sumienia? A niby za co? Przeciez nikomu nic nie zrobil. Czuje sie poprostu "przylapany", tak jak dziecko przylapane na paleniu...

Rozumiem jeszcze przy zatrzymaniu przez policje testy typu: przejscie po linii prostej, dotkniecie palcem nosa, zrobienie jaskolki itp Ale dmuchanie w balonik?? I co, juz 0,2 promila jest karalne??? 1 piwo???

Przypominam ze np. na litwie zatrzymano kierowce ktory mial 9,5 promila alkoholu we krwi i niczym specjalnym sie na drodze nie wyroznial!

Myślę, że prowadzenie w stanie nietrzeźwości samo w sobie jest dowodem na poważne przestępstwo.
No tak, jest to zlamanie prawa, ale czy robi on cos zlego? Robi komus krzywde?
Przypominam ze w prlu rozdawanie niewlasciwych ulotek tez bylo ciezkim przestepstwem

http://www.policja.pl/portal/pol/1/1541/
Jak możemy przeczytać, w 2005 r. z winy kierujących pojazdami doszło do 39 730 wypadków drogowych. Zaledwie 4005 z nich popełnili kierowcy nietrzeźwi (lub po spożyciu alkoholu).
To zaledwie 10% wszystkich sprawców!

192 210 ujawnionych kierujących pod działaniem alkoholu
4005 z 192210 to zaledwie 2%. A nie zapominajmy ze nalezy dodac WSZYSTKICH pijanych kierowcow, wyjdzie nam zapewne pare promili...
I mamy odpowiedz dlaczego ludzie nie boja sie prowadzic po pijaku... Po prostu to nie jest wcale az takie grozne...
 
Status
Zamknięty.
Do góry