wstydzę się uprawiać seks.. POMOCY!

Nika_800

Nowicjusz
Dołączył
27 Maj 2009
Posty
46
Punkty reakcji
0
mój problem moze wydać sie blahy ale od jakiegoś czasu nie jest mi do śmiechu ;( moze zaczne od początku. odkad pamiętam sprawy łózkowe z moim męzem ukladały się znakomicie, lubilam kochać się przy zapalonym świetle i wiem, że bardzo go pociągalam. od jakiegos czasu jednak nie jest już tak dobrze. od ponad poł roku mam problem z trądzikiem. wypryski nie sa jakoś wyjątkowo duze ale jak zaczęlam je wyciskać wszystko się nasiliło. zostają jakieś przebarwienia, skóra jest podrażniona i czerwona, nie wiem, może z nerwów rozdrapuję to jeszcze bardziej i ciągle gorzej wygląda. wszystko to spowodowalo, że wstydzę się pokazywac bez grubej wartwy pudru i to nawet mezowi. dlatego od pewnego czasu zamiast seksu, odwracam się i udaję ze śpię. mam wrażenie że mąż całując moje czolo i policzki zauważa tyko wypryski. wiem, że biedak ubolewa nad tym ale ja nie mogę nic na to poradzić, nie mogę się przemóc :( dodam tylko że tradzik miałam w wieku 14-15 lat i to moze przez rok, potem żadnych problemów. ostatnio używałam kilka rodzajów maści ale efektow prawie zadnych nie bylo. wstydze sie isc do dermatologa, bo mam to wszystko porozdrapywane jak jakiś dzieciak i chcialabym najpierw sama coś spróbować z tym zrobić. czy macie moze jakies sposoby? czy istnieją jakieś dobre maści bez recepty? co mam robic? ;(
 

ninette

Nowicjusz
Dołączył
18 Grudzień 2008
Posty
155
Punkty reakcji
2
Miasto
Rzeszotary
A może w ciąży jesteś i dlatego masz trądzik? A co do specyfików to są owszem w aptece jest taki płyn Afrodyta. Ponoć dobry. I grosze kosztuje. Ja nie używałam, nie mam problemów póki co, ale koleżanka używa i mówi że dobry. Pozdrawiam:)
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
Wybij sobie z glowy ze sama sobie z tym poradzisz. MARSZ DO DERMATOLOGA !!!

nie ma ze sie wstydzisz, nie ma czego.. lekarz jest od tego aby ci pomoc, najwieksza glupote mozesz zrobic nie idac do lekarza.. oddaj sie w rece specjalisty to bedzie madra decyzja.. wtedy masz pewnosc ze problem zostanie rozwiazany najlepiej jak sie da... bez marudzenia bo pozniej bedzie za pozno :)

Mezowi powiedz co czujesz, on po to jest aby Ciebie wspierac.. napewno podobasz i pociagasz go tak samo jak przed tym problem, tradzik to jeszcze nie koniec swiata, pozatym najpierw idz do lekarza bo moze sie okazac ze mozna spokojnie to wyleczyc i bedzie po sprawie..

DO LEKARZA NATYCHMIAST !! ;)
 

goszka

[.już - cóż.] kobieta niezależna
Dołączył
23 Maj 2007
Posty
1 322
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Police/Tilburg
Troll ma w 100% rację, marsz do dermatologa, bo może okazać się to trądzik różowaty i jeżeli nie pójdziesz do dermatologa przebarwienia mogą zostać Ci do końca życia.

a co do męża, to nic innego jak rozmowa Ci nie pozostaje.
 

marl55a

Nowicjusz
Dołączył
3 Grudzień 2008
Posty
35
Punkty reakcji
0
nie martw się. ja też miałam podobny problem, tyle że on dotyczył rozstępów. nie pokazywałam się mężowi nago. problem w końcu się nasilił i strasznie się kłóciliśmy. pomogła mi rozmowa z przyjaciółką, która uświadomiła mi, że mąż kocha mnie najbardziej na świecie i że dla niego tak naprawdę nie ma znaczenia czy mam rozstępy, zmarszczki itd...
 

Wiluu

skoorviel
Dołączył
5 Styczeń 2009
Posty
1 318
Punkty reakcji
27
Wiek
34
z trądzikiem - lekarz.
z mężem - rozmowa
:)

Na własną rekę proponuje Ci nic nie robic, nie brac czegos, kto cos Ci polecił na trądzik. Lepiej idz pierw do lekarza, i weź to co lekarz Ci przepiszę. :)
NIC NA WŁASNĄ REKĘ! :)
 

icker16

bohater outsiderów
Dołączył
5 Luty 2009
Posty
1 210
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Zamość
Idź do dermatologa, zapisze Ci jakiś specyfik do smarowania i przejdzie.
 

gawron_polski

Nowicjusz
Dołączył
3 Grudzień 2008
Posty
30
Punkty reakcji
0
Głowa do góry! Nie możesz skupiać się na tym, że się wstydzisz męża i na tym, że wam nie wychodzi. Pomyśl lepiej co zrobić, by problem trądziku zlikwidować raz na zawsze. Wybierz się do apteki, może doradzą ci coś dobrego. Pamiętaj też o systematycznym stosowaniu i odpowiedniej higienie twarzy. Ja kiedyś także miałem problemy z trądzikiem. W moim przypadku jednak trądzik był widoczny na twarzy odkąd pamiętam. W końcu udało mi się go zwalczyć i teraz nie ma już śladu.
 
K

kinga_sc

Guest
Po pierwsze idź do dermatologa, bo leczenie na własną rękę może tylko pogorszyć sprawę, zaś co do męża to polecam szczerą rozmowę. On na pewno Cię kocha i podobasz mu się taka jaka jesteś, naprawdę. I to czy masz trądzik czy nie nie stanowi dla niego raczej równicy.
 

Atryda

Nowicjusz
Dołączył
10 Lipiec 2008
Posty
328
Punkty reakcji
1
Nie sądzę, żeby dla twojego męża był to jakiś problem. Nie rób barier tam gdzie ich nie ma. A fakt, że wizyta u dermatologa nie zaszkodzi.
 

Nika_800

Nowicjusz
Dołączył
27 Maj 2009
Posty
46
Punkty reakcji
0
a używales czegos z apteki czy były to antybiotyki od dermatologa?
 

balare

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2008
Posty
47
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
łódź
a co ma trądzik do miłości twojego męża?? nie masz się czego wstydzić. z pewnością twój mąż kocha cię tak samo jak wcześniej i trądzik nic tu nie zmienił. idź do dermatologa, bo jak napisały koleżanki nade mną sama sobie z tym nie poradzisz. co do seksu, to jak nie chcesz żeby cię widział, to po prostu kochajcie się po ciemku i najlepiej na pieska, od tyłu:D powodzenia:)
 

gawron_polski

Nowicjusz
Dołączył
3 Grudzień 2008
Posty
30
Punkty reakcji
0
Nie pamiętam już tych wszystkich nazw, ale nie były to antybiotyki ani maści sterydowe, bo nigdy takich nie używałem. Z tego co pamiętam to bardzo skuteczne było Benzacne, przestałem też używać wszelkich toników z alkoholem, zawsze wydawało mi się, że powinny pomagać, a właściwie to chyba szkodziły. Możesz pójść do apteki, porozmawiać z farmaceutą, doradzi ci na pewno. W cięższych przypadkach powinno się pójść do dermatologa, ale myślę, że u ciebie to głównie rozdrapywanie jest powodem kolejnych wyprysków, więc głównie z tym staraj się powalczyć.
 

cyjanek

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2009
Posty
56
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Nibylandia
Mój chłopak ma dość ostry trądzik, ale to mi w niczym nie przeszkadza!!! Jego krostki są dla mnie niezauważalne. Po prostu jak się kogoś kocha to nie ma to żadnej różnicy ;) zapewniam Cię, że bez czy z krostkami mąż kocha Cię tak samo :)
Wiadomo, że kobieta lepiej się czuje ze sobą kiedy ma ładną gładką buźkę, więc idź do dermatologa, zrób to dla siebie ;)
Mi na pryszcze pomogła kiedyś pasta cynkowa [ok 2 zł w aptece bez recepty] tania,ale skuteczna. Wysusza krostki i są o wiele mniej widoczne.
 

spelnione-marzenia

poszybować chociaż raz ponad śmierć ponad czas ...
Dołączył
14 Listopad 2005
Posty
655
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Białystok
Skoro mąż jest z Tobą to znacyz że kocha Ciebie taką jaka jesteś, ale jak wiadomo miłość trzeba pielęgnować. Najgorsze jest że twój mąż pewnie nie ma pojęcia dlaczego odmawiasz mu kochania. Nie wiem jaki ma charakter ale może pomyśli że nei daje sobie rady i jest Tobie z nim w łóżku źle proponuję z nim porozmaiwać napewno podniesie Cie na duchu i zrozumie to bardzo ważne, aby głupi trądzik nie rozwalił Ci związku
 

swiat_zofii

Nowicjusz
Dołączył
2 Marzec 2009
Posty
39
Punkty reakcji
0
sprobuj zmienic diete, moze to ona jest bezposrednia przyczyna. pamietaj, ze m.in. czekolada i pikantne potrawy nasilaja tradzik. na poczatek mozesz zastosowac jakies domowe metody. moja kolezanka robila papke z chudego twarogu wymieszanego z miodem. gdy powstawala gladka masa nakladala na twarz. Kasi to pomagalo i koilo wszelkie podraznienia, wiec moze sprobuj. Raczej nie powinno zaszkodzic.
 

upr

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2009
Posty
346
Punkty reakcji
0
dawniej to robiło się tak, że flaga na głowę i za ojczyznę
 

cr3ator

Wielebna Świnia
Dołączył
9 Listopad 2006
Posty
1 586
Punkty reakcji
5
1. nie dotykaj twarzy
2. nie rozdrapuj
3. idź do dermatologa
4. porozmawiaj o tym z mężem, mąż jest od tego by cię wspierać!

Zwłaszcza pkt 2 powoduje blizny, które zostają na całe życie, więc im szybciej w odpowiedni sposób zareagujesz tym lepiej.
 
Do góry