Wspólne odchudzanie!

Szczupluka_Moni

Nowicjusz
Dołączył
22 Luty 2013
Posty
8
Punkty reakcji
0
Odrzucenie slodyczy calkowicie nie jest dobre. Nie w tym rzecz aby rzucic wszystko co sie lubi tylko aby sie ograniczyc.
Na przyklad czekolada na sporo wlasiwosci odzywczych i kostka dziennie nikomu nie zaszkodzi, jesli ten ktos duzo sie rusza czy pracuje fizycznie.
To czesty blad osob rozpoczynajacych diete, a po tygodniu abstynecji potrafia zjesc cala czekolade na raz i nici z odchudzania.
 

Cogitoergosum

Nowicjusz
Dołączył
30 Styczeń 2013
Posty
8
Punkty reakcji
0
jaka29 napisał:
Ja od środy, od rozpoczęcia wielkiego postu wziełam się ostro za siebie... tzn odrzuciłam słodycze całkowicie. generalnie przymierzam się aby jednak wstąpić do tej diety cambridge bo obawiam się że sama nie schudnę tyle ile bym chciała do wakacji. 8kg to jednak sporo jest.
Wow, ostro. Jesteś pewna, że nie stracisz tych 8 kg do wakacji? Jeżeli liczyć wakacje od lipca, to masz jeszcze 3 miesiące, a to dość sporo. Nie mam zamiaru Cię zniechęcać, jak lubisz takie mocne wyzwania, to spoko, ale jeśli jednak wolałabyś mniejszym wysiłkiem osiągnąć takie same efekty, to polecam lżejszą dietę, a do niej jakieś ćwiczenia aerobowe: aerobik, biegi. Tylko uwaga: może być tak, że nie będziesz ważyła 8 kg mniej, ale będziesz wchodziła w dużo mniejsze rozmiary, bo mięśnie są cięższe od tkanki tłuszczwej, a ćwicząc na pewno choć troszeczkę się rozbudują.
 

+Freya+

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
745
Punkty reakcji
42
Wiek
28
Może i schudniesz te 8 kg ale tak samo szybko jak je stracisz tak szybko wrócą, a to nie będzie fajne. Polecałabym jednak bardziej zbilansowane i mniejsze posiłki oraz odstawienie zbytecznych słodkości jeśli nie potrafisz z umiarem no i do tego jakieś ćwiczenia typu Mel B na przykład co nie "pójdzie" w mięśnie a pozwoli zrzucić zbędne ciałko :)
 

Elka 33

Nowicjusz
Dołączył
20 Sierpień 2012
Posty
4
Punkty reakcji
0
Dużo ćwiczeń i odpowiednia dieta to recepta na zdrową i piękną sylwetkę :tak:
 

stickydude

Nowicjusz
Dołączył
13 Wrzesień 2010
Posty
289
Punkty reakcji
12
Wiek
32
Miasto
Koge
^
Dużo ćwiczeń kiedy na zewnątrz jest ładna pogoda to właściwie nawet nie powinien być problem.
Dołączam się ^^
 

pavlo144

Nowicjusz
Dołączył
24 Marzec 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
Lek na schudnięcie... ? Trochę słońca :) Jak tylko się pojawi na niebie to odrazu wrócą chęci na jakąkolwiek aktywność fizyczną.
 
D

Dziubek_1

Guest
ruch, świeże warzywa i owoce, dużo wody mineralnej... waga w lato rzeczywiście leci w dół.
pozdrawiam
 
M

Mabel

Guest
Jestem sceptycznie nastawiona do zbiorowego odchudzania się, bo wydaje mi się, że dla każdego inna dieta będzie dobra. I też nie ma co rywalizować kto schudnie więcej i się porównywać. Niech każdy chudnie w swoim tempie. :))
 
W

wezka

Guest
Mabel napisał:
Jestem sceptycznie nastawiona do zbiorowego odchudzania się, bo wydaje mi się, że dla każdego inna dieta będzie dobra. I też nie ma co rywalizować kto schudnie więcej i się porównywać. Niech każdy chudnie w swoim tempie. :))
Oczywiście nie chodzi o to, żeby wszyscy jedli to samo o tej samej porze i wykonywali te same ćwiczenia, to wtedy nieważne, czy ważysz 100 kilo, czy 50, będziesz chudła 1kg tygodniowo - to by bylo zbyt proste ;-) każdy ma swoje metody na schudnięcie (fajne są np pamiętniki na http://vitalia.pl/pamietniki.html , tam można poczytać jaką kto stosuje dietę, co ćwiczy i też jakie ma momenty załamania, co mu nie wychodzi - dzięki temu widać, że te osoby, które faktycznie chudną 15kg to nie wyidealizowane książkowe przypadki, tylko zwykli ludzie, którym zdarza się w chwili słabości zjeść tabliczkę czekolady), a we wspieraniu się chodzi właśnie o to, żeby zobaczyć, jakie są te inne metody, może się zainspirować, może wyżalić, że ktoś chudnie w szybszym tempie itp...
Ogólnie uważam to za super metodę motywacyjną, na mnie zawsze działa ;-)
 

AniaRew

Nowicjusz
Dołączył
11 Wrzesień 2013
Posty
3
Punkty reakcji
1
Wiek
59
Miasto
Warszawa
Witam,

Własnie dołączyłam do tego grona- także będę wdzięczna za każda Wasza poradę. Mam 48 lat i ważę 75 kg przy wzroście 162. Bardzo chciałabym schudnąć, żeby znów podobać się samej sobie i oczywiście mojemu mężowi:) Wyznaczyłam sobie zadanie na dzisiejszy wieczór- przeczytać prawie wszystkie wpisy z tego formu i znaleźć coś ciekawego dla siebie :) Jestem bardzo zmotywowana na osiągnięcie upragnionego celu- od jutra dieta i ćwiczenia, zero słodyczy i słodkich napojów. LICZĘ NA WASZE WSPARCIE
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
Na początek radzę liczyć kalorie i koniecznie ćwiczyć.Polecam stronę- Ile waży.pl.-można tam założyć własny dziennik,wpisywać zjedzone posiłki i podliczać ilość przyjętych kalorii.Powodzenia.
 
Do góry