Współczesne zagrożenia godności ludzkiej?

P

Pawian

Guest
Współczesne zagrożenia godności ludzkiej?
W Polsce największym zagrożeniem godności ludzkiej jest wyzysk i nierówność społeczna.Nierówności społeczne oznaczają nierówny podział dóbr materialnych wspólnie wypracowanych, a także niematerialnych w społeczeństwie. Nierówność społeczna oznacza taki stan, w którym jakaś jednostka lub grupa z racji swojej pozycji społecznej(łże-elity) korzysta w większym stopniu niż wiekszość z nieuzasadnionych niczym przywilejów, a także dóbr takich jak: dochód, przedmioty materialne, mieszkanie, oświata, kultura, wypoczynek, czas wolny,ochrona zdrowia.Zjawisko nierówności jest powszechne i uznawane przez media za normalne w naszym kraju. Niesprawiedliwy podział dochodu najsilniej uderza w ludzi biednych. To oni pierwsi tracą pracę, to ich dzieci są źle odżywiane,demoralizowane,najsłabiej wykształcone i najbardziej podatne na patologie społeczne. Rosnący obszar bezrobocia i ubóstwa powoduje konieczność zwiększenia wydatków na zwalczanie przestępczości,biedy,prostytucji,oraz innych patologii społecznych.Jednak nie jest to realizowane w ogóle.Skala zaniedbań w łagodzeniu skutków ubóstwa jest w Polsce upokarzająca dla narodu o europejskich(w teorii) aspiracjach.Największemu w Europie wzrostowi PKB towarzyszy wzrastający poziom korupcji, ubóstwa i rozwarstwienia społecznego. Kwestia ta uznawana jest za jedno z istotnych zagrożeń dla realizacji strategicznych wizji rozwojowych Polski.Kościół który miał stać na straży moralności Narodu po cichu popiera tą krzyczącą niesprawiedliwość oraz jej twórców neoliberałów i grupy kapitałowe. Zatem nierówność społeczna to moralna skaza elit rządzących oraz zagrożenie biologicznego bytu Narodu,jego ludzkiej godności.
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
:przewraca:
Współczesne zagrożenia godności ludzkiej?
próby związania społeczeństwa w komunistycznym gorsecie...
Poza tym przede wszystkim tzw. "prawa człowieka". Walki o eutanazję, aborcję, poparcie dla związków homo - to wszystko niszczy godność dzisiejszego człowieka. Warto też się zastanowić, jaki wpływ na tę 'godność' ma sam ludzki egoizm, który powoduje nienawiść, gniew, czego następstwem jest świat zepsuty tak, jak to widzimy.
 
P

Pawian

Guest
Walki o eutanazję, aborcję, poparcie dla związków homo - to wszystko niszczy godność dzisiejszego człowieka.
Eutanazja,podobnie jak aborcja są tak stare jak stara jest ludzkość.Nawet na polskich,katolickich wsiach jeszcze przed wojną normalnym zwyczajem było mordowanie starców przez wyrzucanie ich w zimie z ciepłych pomieszczeń "na umarcie",aby nie odbierali dzieciom ciepła i pożywienia.Tak samo pozbywanie się płodu było i jest często praktykowane u nas potajemnie.Chodzi o to,aby poddać te czyny kontroli Państwa i przepisom prawa oraz kontroli medycznej.Odnośnie homoseksualistów to zestawienie tego zjawiska w jednym z aborcją jest niewłaściwe,co to ma wspólnego?Przepisy UE których "nasz" rząd nie przyjął zabraniają dyskryminacji kogokolwiek,także i gejów.
 

Katrol

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2008
Posty
38
Punkty reakcji
1
dyskryminacji kogokolwiek,także i gejów.

Homoseksualista to nie tylko gej. Są też homoseksualistki, ale ich jakoś nikt nigdzie nie dyskryminuje.. <_<

Tak samo pozbywanie się płodu było i jest często praktykowane u nas potajemnie.Chodzi o to,aby poddać te czyny kontroli Państwa i przepisom prawa oraz kontroli medycznej.
W naszym państwie to nie przejdzie. Zbyt duży wpływ na władze ma kościół.
 
P

Pawian

Guest
W naszym państwie to nie przejdzie. Zbyt duży wpływ na władze ma kościół.
W takim razie nie wejdziemy do UE na takich samych zasadach jak pozostałe Państwa,będziemy pozbawieni elementarnych praw człowieka oraz pracowniczych.Nasze niby "państwo" i wpływ kleru polega na braku jakiegokolwiek zainteresowania losem szarego obywatela,aborcja będzie i tak miała miejsce,ale potajemnie,w warunkach zagrażających zdrowiu matki,ma to miejsce dzisiaj choć nie wolno o tym mówić(temat tabu).
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Eutanazja,podobnie jak aborcja są tak stare jak stara jest ludzkość.Nawet na polskich,katolickich wsiach jeszcze przed wojną normalnym zwyczajem było mordowanie starców przez wyrzucanie ich w zimie z ciepłych pomieszczeń "na umarcie",aby nie odbierali dzieciom ciepła i pożywienia.Tak samo pozbywanie się płodu było i jest często praktykowane u nas potajemnie.Chodzi o to,aby poddać te czyny kontroli Państwa i przepisom prawa oraz kontroli medycznej.
Ta, najlepiej :bag:
Pawian, najlepiej byłoby zacząć uświadamiać to oczadziałe społeczeństwo w kwestii antykoncepcji i kontroli urodzeń, aniżeli dawać przyzwolenie na zabicie własnego dziecka, btw - nowego człowieka. Nie wiem, jak Ty, ale ja nie widzę różnicy pomiędzy zabiciem płodu, a zabiciem noworodka, starszego dziecka czy dorosłego człowieka. To jest tak samo niegodne i straszliwe. Czyżbyśmy więc zamiast iść naprzód, uwsteczniali się? To ma być ludzkość? To ma być społeczeństwo? Ale jak budowane?! Ładnie to nazwałeś "poddanie czynów kontroli Państwa i przepisom prawa oraz kontroli medycznej" - ale czym to się do diabła różni od zrzucania ze skał noworodków w Sparcie tylko dlatego, że były a) dziewczynką, b) wydawały się niepełnosprawne, c) były zniekształcone, słabe, d) niepotrzebne. Otóż niczym się toto nie różni. Poza przyzwoleniem i zmianą okoliczności, w jakich zabójstwo jest przeprowadzane. Spartanie chcieli budować silne społeczeństwo- to był motyw, który i tak ich nie usprawiedliwia. A dzisiaj? Co mamy? Sodomę i Gomorę na każdym kroku, społeczeństwo padające na ryj, bo rządzący nadają się jedynie do tarcia chrzanu, a służba ojczyźnie zamieniła się dawno temu na służbę sakiewce. Gdzie ludzka godność?!
Co do staruszków - a może skoro są 'niepotrzebni', podnieść im te marne renty i emerytury, zbudować porządne domy opieki z porządnym personelem. Nie byłoby bardziej po ludzku i co najważniejsze - godnie?!
Odnośnie homoseksualistów to zestawienie tego zjawiska w jednym z aborcją jest niewłaściwe,co to ma wspólnego?
Bardzo wiele. Dla mnie homoseksualizm również zagraża ogólnej godności ludzkiej. Rodzina = mama, tata, dziecko/dzieci. TO jest model rodziny, przypominam - podstawowej komórki społecznej. Proszę bardzo, legalizujcie związki homosiów, legalizujcie aborcję, narkotyki, eutanazję, legalizujcie wszystko, co tylko człowieczek sobie zażyczy. Do czego to doprowadzi, Pawian? Apokalipsa się zbliża wielkimi krokami. I pomyśleć, ze to ludzie ludziom gotują taki los. Aż się wierzyć nie chce. W tyłkach wam się wszystkim przewraca.
Przepisy UE których "nasz" rząd nie przyjął zabraniają dyskryminacji kogokolwiek,także i gejów.
UE to komuna w wydaniu zachodnich państw. Nic więcej.
aborcja będzie i tak miała miejsce,ale potajemnie,w warunkach zagrażających zdrowiu matki,ma to miejsce dzisiaj choć nie wolno o tym mówić(temat tabu).
Szczerze? Może się powstrzymam od komentarza na temat kobiet, dokonujących aborcji i tego, w jaki sposób powinny zapłacić za swój czyn, bo znowu skwitujesz, ze brak mi kultury.
Dziękuję za uwagę.
 
P

Pawian

Guest
aniżeli dawać przyzwolenie na zabicie własnego dziecka, btw - nowego człowieka. Nie wiem, jak Ty, ale ja nie widzę różnicy pomiędzy zabiciem płodu, a zabiciem noworodka, starszego dziecka czy dorosłego człowieka.Dziękuję za uwagę.
Miałem na myśli podobnie jak władze UE przypadki,w których matce grozi śmierć przy porodzie i lekarz na podstawie wiedzy medycznej decyduje co w tej sytuacji robić,kogo ratować.Eutanazja w warunkach szpitalnych regulowana prawem wyłącznie na wniosek osoby chorej,cierpiącej bez szans ratunku,nie mordowanie kogoś.Odnośnie ochrony tzw.rodziny przez dyskryminowanie jakiejś jednostki(pomijam całkowitą bzdurność tego twierdzenia w warunkach polskich gdzie brak jakiejkolwiek ochrony)to UE kładzie nacisk na bezpieczeństwo jednostki,konkretnego człowieka nawet samotnego czy o odmiennej rasie,orientacji seksualnej,religii,płci itd.a nie sponsorowanie Kościołów pod pretekstem "rodziny".
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Widzę,że się nie porozumiemy w tej kwestii, nihil novi zresztą.
matce grozi śmierć przy porodzie i lekarz na podstawie wiedzy medycznej decyduje co w tej sytuacji robić,kogo ratować.
tak, oczywiście, zgadza się. Moje dziecko też chcieli legalnie zabić w trzecim miesiącu ciąży, bo byli pewni,że umrę. I co?
Mój syn niedługo skończy dwa latka i oboje jesteśmy na tym świecie.
Dlatego nie uznaję usprawiedliwienia "bo to zagrażało życiu matki". To jest tchórzostwo.
Eutanazja w warunkach szpitalnych regulowana prawem wyłącznie na wniosek osoby chorej,cierpiącej bez szans ratunku,nie mordowanie kogoś
I uważasz,że to się tylko na tym skończy?! :mruga:
Staruszkowie zaczną uciekać, tak samo, jak teraz w Holandii.
UE kładzie nacisk na bezpieczeństwo jednostki,konkretnego człowieka nawet samotnego czy o odmiennej rasie,orientacji seksualnej,religii,płci itd.a nie sponsorowanie Kościołów pod pretekstem "rodziny".
no tak, ja o zagrożeniu ludzkiej godności, Ty ni z gruszki, ni z pietruszki o sponsorowaniu Kościoła... BB)
Pawian... :D
 
P

Pawian

Guest
no tak, ja o zagrożeniu ludzkiej godności, Ty ni z gruszki, ni z pietruszki o sponsorowaniu Kościoła...
Bo nie chodzi tu wcale o rodzinę,tylko o dotację na KrK,czyli jak oskubać do reszty biedotę.Na tym polega godność?Wiesz,co by było z funduszem wyznaniowym,gdyby wprowadzić rozdzielność państwa od kościoła i indywidualną ewidencję wyznań,jak w Unii? Skończyłyby się dotacje dla księży,dlatego nie zgadzają się na wprowadzenie praw unijnych dla Polaków.
 

Katrol

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2008
Posty
38
Punkty reakcji
1
tak, oczywiście, zgadza się. Moje dziecko też chcieli legalnie zabić w trzecim miesiącu ciąży, bo byli pewni,że umrę. I co?
Mój syn niedługo skończy dwa latka i oboje jesteśmy na tym świecie.
Dlatego nie uznaję usprawiedliwienia "bo to zagrażało życiu matki". To jest tchórzostwo.
Zaryzykowałaś, miałaś szczęście. Nie każdy jednak może go tyle mieć.
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Wiesz,co by było z funduszem wyznaniowym,gdyby wprowadzić rozdzielność państwa od kościoła i indywidualną ewidencję wyznań,jak w Unii? Skończyłyby się dotacje dla księży,dlatego nie zgadzają się na wprowadzenie praw unijnych dla Polaków.
Ale zrozum,że mi interesy Kościoła dyndają, a KrK nie ma żadnego wpływu na moje poglądy.
Katrol, na mnie juz krzyżyk postawili, co niektórzy już opłakiwali, i było "dziewczyno, co ty robisz". Jasne, bo najlepiej zabić i zapomnieć.

Prawda jest taka,że w dzisiejszych czasach godność człowieka jest w stadium zanikającym. Tak samo jak sumienie i wartości, jakimi się powinien w życiu kierować.
Największym zagrożeniem dla ludzkiej godności jest sam człowiek, któremu jeśli dać palec - zabierze całą rękę.
 
P

Pawian

Guest
Ale zrozum,że mi interesy Kościoła dyndają, a KrK nie ma żadnego wpływu na moje poglądy.Największym zagrożeniem dla ludzkiej godności jest sam człowiek, któremu jeśli dać palec - zabierze całą rękę.
Faktycznie,zapomniałem,że nie uznajesz KrK za autorytet,sorki.To Katrol wspomniał o Kościele i mi pomieszał.Chodziło mi głównie o to,że GODNOŚĆ człowieka jest ściśle związana z PRAWAMI osoby ludzkiej.Jeśli będą tych praw nam odmawiali w dalszym ciągu,a uzyskane wcześniej likwidowali-trudno zachować będzie godność w warunkach ekstremalnego zagrożenia bytu biologicznego.Bezkarnosć,biernośc i brak reakcji obronnych rozzuchwalają agresora.
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
trudno zachować będzie godność w warunkach ekstremalnego zagrożenia bytu biologicznego
czyli lepiej pójść na łatwiznę i dostosowywać prawo do człowieka, zamiast odwrotnie...?

powtarzam,ze to zagrozenie człowiek stwarza sobie sam
 
P

Pawian

Guest
czyli lepiej pójść na łatwiznę i dostosowywać prawo do człowieka, zamiast odwrotnie.?powtarzam,ze to zagrozenie człowiek stwarza sobie sam
Skrajny wyzysk i niesprawiedliwość społeczna doprowadza zawsze do protestów społecznych i rewolucji,jak historia udowodniła.W konstytucji USA jest paragraf o prawie do przeciwstawienia się tyranii przez gnębiony naród.I w tym moim zdaniem leży ludzka godność,a nie w postawie owcy czy kozy.
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
A moim zdaniem to człowiekowi samemu powinno zależeć na ratowaniu swojej godności. problemów z ciemiężycielami i uciemiężonymi wtedy by nie było.
 

gurtos91

Pospolity Troll
Dołączył
24 Czerwiec 2008
Posty
1 282
Punkty reakcji
9
Wiek
32
Miasto
kuj-pom
Współczesna godność nie odbiega zbytnio od tej z przeszłości. Ludzie od zawsze zabijają, kradną i gwałcą.
 
Do góry