WSB Poznań

kasieknowa

Nowicjusz
Dołączył
16 Lipiec 2013
Posty
6
Punkty reakcji
0
Wiek
48
Witam! Córka wybiera się od tego roku na rachunkowość na WSB do Poznania. Może ktoś napisać zatroskanej matce czy ta uczelnia będzie dobra, wykładowcy wymagający? Może ktoś tam studiował?
 

ZlodziejNickow

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2013
Posty
116
Punkty reakcji
6
Ja studiuje zaocznie, kolega studiował dziennie. Uczelnia dobra -w końcu jedna z najlepszych polskich uczelni niepublicznych, a jeśli chodzi o kierunki finansowe - często zwycięża w rankingach. Poziom podobny co Uniwersytet Ekonomiczny, bo i wykładowcy prawie ci sami :). Wymagania - zależy od wykładowcy. Trzeba się oczywiście uczyć, na WSB nie da się prześlizgnąć na ściąganiu i kombinowaniu, tacy szybko odpadają. Przypadkowo na moim kierunku - Informatyka i ekonometria - po pierwszym roku odpadła 1/3 studentów, głównie na matmie.
Sama uczelnia raczej z tych przyjaznych - panie w dziekanacie miłe i ładne. Większość spraw da się załatwić przez internet. Raczej nikt tutaj nikomu problemów nie robi.
 

Katalinek

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2013
Posty
27
Punkty reakcji
0
ZlodziejNickow napisał:
Ja studiuje zaocznie, kolega studiował dziennie. Uczelnia dobra -w końcu jedna z najlepszych polskich uczelni niepublicznych, a jeśli chodzi o kierunki finansowe - często zwycięża w rankingach. Poziom podobny co Uniwersytet Ekonomiczny, bo i wykładowcy prawie ci sami :). Wymagania - zależy od wykładowcy. Trzeba się oczywiście uczyć, na WSB nie da się prześlizgnąć na ściąganiu i kombinowaniu, tacy szybko odpadają. Przypadkowo na moim kierunku - Informatyka i ekonometria - po pierwszym roku odpadła 1/3 studentów, głównie na matmie.
Sama uczelnia raczej z tych przyjaznych - panie w dziekanacie miłe i ładne. Większość spraw da się załatwić przez internet. Raczej nikt tutaj nikomu problemów nie robi.
A o jakich rankingach masz na myśli bo mnie zaciekawiłeś tym WSB?
 

kronos2

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2013
Posty
11
Punkty reakcji
0
Według rankingu miesięcznika "Perspektywy" jest to najlepsza uczelnia niepubliczna w Wielkopolsce.
 

Yenna2

Nowicjusz
Dołączył
13 Wrzesień 2013
Posty
28
Punkty reakcji
1
Uczelnia trzyma dobry poziom, są ciekawe kierunki. Dla osób chcących się zapisać - warto wziąć udział w konkursie, można wygrać roczne stypendium ;)
 
Do góry