Wpływ pełni na sen

Status
Zamknięty.

magdaapotex

Nowicjusz
Dołączył
19 Sierpień 2014
Posty
49
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Kraków
Fakt, niewiele. Zdecydowana większość zawiera jedynie składniki ziołowe. Dlatego warto pytać w aptece o skład preparatu, farmaceuta z pewnością nam doradzi i wszystko wytłumaczy.

Pozdrawiam.
Magda,
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Lunatyzm (somnambulizm) jest najprawdopodobniej taki sam, jak świecenie w oczy śpiącego zmiennym (natężenie) światłem. hipoteza, nie zbadana)
Najlepszym lekiem jest zasłanianie okien w noc księżycową
 

lania

Nowicjusz
Dołączył
18 Styczeń 2014
Posty
26
Punkty reakcji
0
skoro melatonina to hormon to czy bezsenność jest spowodowana zaburzeniem hormonalnym,?
 

magdaapotex

Nowicjusz
Dołączył
19 Sierpień 2014
Posty
49
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Kraków
Melatonina jest odpowiedzialna za zasypianie. Nasz organizm wydziela ją, kiedy robi się ciemno. Natomiast rano jej wydzielanie słabnie. Czasem dochodzi do zaburzeń tego procesu lub po prostu organizm potrzebuje jej większej dawki do zaśnięcia. Wtedy należy wspomóc się środkami farmakologicznymi.

Pozdrawiam.
Magda,
 

pinky_1

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2013
Posty
45
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Kalisz
magdaapotex napisał:
Melatonina jest odpowiedzialna za zasypianie. Nasz organizm wydziela ją, kiedy robi się ciemno. Natomiast rano jej wydzielanie słabnie. Czasem dochodzi do zaburzeń tego procesu lub po prostu organizm potrzebuje jej większej dawki do zaśnięcia. Wtedy należy wspomóc się środkami farmakologicznymi.

Pozdrawiam.
Magda,
doradca online Sen Apotex.
A czy stosowanie takich środków nie uzależnia?
 

monaBETHA

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2010
Posty
379
Punkty reakcji
1
Wiek
38
Miasto
Wrocław
magdaapotex napisał:
Fakt, niewiele. Zdecydowana większość zawiera jedynie składniki ziołowe. Dlatego warto pytać w aptece o skład preparatu, farmaceuta z pewnością nam doradzi i wszystko wytłumaczy.
Eh ze wszystkim trzeba sprawdzać te składy :) Ja mam problemy ze snem nie tylko w czasie pełni.
 

magdaapotex

Nowicjusz
Dołączył
19 Sierpień 2014
Posty
49
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Kraków
pinky_1 napisał:
Melatonina jest odpowiedzialna za zasypianie. Nasz organizm wydziela ją, kiedy robi się ciemno. Natomiast rano jej wydzielanie słabnie. Czasem dochodzi do zaburzeń tego procesu lub po prostu organizm potrzebuje jej większej dawki do zaśnięcia. Wtedy należy wspomóc się środkami farmakologicznymi.

Pozdrawiam.
Magda,
A czy stosowanie takich środków nie uzależnia?
Nie, są to w 100% naturalne środki. Żadne z nich nie wykazuje właściwości uzależniających. Bez obaw można je stosować nawet przez dłuższy czas. Najważniejsze jest aby nie przekraczać zalecanej dawki i dostosować się do zaleceń producenta.

monaBETHA napisał:
Fakt, niewiele. Zdecydowana większość zawiera jedynie składniki ziołowe. Dlatego warto pytać w aptece o skład preparatu, farmaceuta z pewnością nam doradzi i wszystko wytłumaczy.
Eh ze wszystkim trzeba sprawdzać te składy :) Ja mam problemy ze snem nie tylko w czasie pełni.
W takim razie melatonina powinna być świetnym rozwiązaniem. Zadbaj również o higienę snu, to podstawa do pokonana bezsenności.

Pozdrawiam.
Magda,
 

magdaapotex

Nowicjusz
Dołączył
19 Sierpień 2014
Posty
49
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Kraków
Niewiele, dlatego o skład trzeba pytać jeszcze przed zakupem lub poszukać gotowych suplementów w internecie.

Pozdrawiam,
Magda.
 

pinky_1

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2013
Posty
45
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Kalisz
No dobrze, a wracając do tematu, czy skoro sporo ludzi ma problemy z zasypianiem w pełni, to czy pełnia w takim razie ma wpływ na jej wytwarzanie przez organizm?
 

monaBETHA

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2010
Posty
379
Punkty reakcji
1
Wiek
38
Miasto
Wrocław
Zupełnie nie zrozumiałam Twojej wypowiedzi, na wytwarzanie czego ma wpływ pełnia?
magdaapotex napisał:
W takim razie melatonina powinna być świetnym rozwiązaniem. Zadbaj również o higienę snu, to podstawa do pokonana bezsenności.
Będę próbować w takim razie szukać jakiś preparatów :)
 

Yo_lanta

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2014
Posty
198
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Świnoujście
Ja zawsze podczas pełni mam problem z zaśnięciem wtedy przewracam się z boku na bok i tak często jest prawie do samego rana. Dlatego wraz z chłopakiem w takie " dni " stosujemy albo melatoninę albo gabę oba te środki działają rewelacyjnie i dzięki temu bez problemów zasypiam a rano wstaje wypoczęta :)

Co do samej melatoniny to ona naturalnie zmusza nasz organizm do snu dlaczego kiedy nastaje poranek jej poziom maleje dzięki czemu się budzimy. Z tego co mi wiadomo sam poziom melatoniny maleje z wiekiem dlatego czasem im jesteśmy starsi tym większe problemy mamy z zasypianiem , pomijając oczywiście stres itd :) Moim zdaniem podczas pełni czyli kiedy jest stanowczo jasno melatonina w naszym organizmie zanika tak jak podczas dnia może przez to tak gorzej śpimy. Ale to oczywiście tylko moja teoria niczym nie poparta.
 

magdaapotex

Nowicjusz
Dołączył
19 Sierpień 2014
Posty
49
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Kraków
Twoja teoria jest poniekąd dobra. Jak można przeczytać w różnych publikacjach, wydzielanie melatoniny zwiększa się gdy zapada zmrok, natomiast maleje wraz z nadejściem dnia. Z racji, że podczas pełni księżyc odbija większą powierzchnią światło słoneczne nie zapada zupełny zmrok. Organizm nie dostaje więc sygnału, aby zwiększać wydzielanie melatoniny. Stąd mogą pojawiać się problemy z zaśnięciem.

Pozdrawiam,
Magda.
 

pinky_1

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2013
Posty
45
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Kalisz
magdaapotex napisał:
Twoja teoria jest poniekąd dobra. Jak można przeczytać w różnych publikacjach, wydzielanie melatoniny zwiększa się gdy zapada zmrok, natomiast maleje wraz z nadejściem dnia. Z racji, że podczas pełni księżyc odbija większą powierzchnią światło słoneczne nie zapada zupełny zmrok. Organizm nie dostaje więc sygnału, aby zwiększać wydzielanie melatoniny. Stąd mogą pojawiać się problemy z zaśnięciem.

Pozdrawiam,
Magda.
A stosowanie melatoniny daje efekt od razu?
 

magdaapotex

Nowicjusz
Dołączył
19 Sierpień 2014
Posty
49
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Kraków
Tak. Melatonina działa krótko po zażyciu (ok. pół godziny). Dlatego znacząco skraca czas potrzebny do zaśnięcia.

Pozdrawiam,
Magda.
 

pinky_1

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2013
Posty
45
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Kalisz
magdaapotex napisał:
Tak. Melatonina działa krótko po zażyciu (ok. pół godziny). Dlatego znacząco skraca czas potrzebny do zaśnięcia.

Pozdrawiam,
Magda.
A po jakim czasie znika z organizmu?
 

magdaapotex

Nowicjusz
Dołączył
19 Sierpień 2014
Posty
49
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Kraków
Jej okres półtrwania wynosi ok. 4 godzin. Po tym czasie praktycznie przestaje działać w naszym organizmie.

Pozdrawiam,
Magda.
 

magdaapotex

Nowicjusz
Dołączył
19 Sierpień 2014
Posty
49
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Kraków
Tak, jak pisałam powyżej. Melatonina nie ma wpływu na budzenie się. To czy obudzimy się wypoczęci zależy tylko i wyłącznie od naszego organizmu i zachowanych zasadach higieny snu.

Pozdrawiam.
Magda,
doradca online Sen Apotex.
 
Status
Zamknięty.
Do góry