Wpływ papierosów na działanie tabletek antykoncepcyjnych.

Tangerine

Nowicjusz
Dołączył
25 Czerwiec 2007
Posty
197
Punkty reakcji
0
Mam pytanie a nie mogłam tego znaleźć, bo opcja szukaj cos mi szwankuje. Co sie dzieje kiedy kobieta pali i bierze tabletki? Czy to może jaks osłabiac ich działanie czy chodzi raczej o możliwośc wystepowania działań nieporządanych?
 

ciekawskaa

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2007
Posty
11
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Palenie podczas przyjmowania tabletek antykocepcyjnych zwiększa ryzyko wystąpienia zakrzepicy, dlatego należy zaprzestać palenia, szczególnie w wieku 35 lat :p tak pisze w mojej ulotce w moich tabletkach:p
 

agunia13

Zbanowany
Dołączył
7 Listopad 2007
Posty
64
Punkty reakcji
0
Wiek
42
To bardzo źle robiłaś paląc podczas przyjmowania tabletek!!!
 

goszka

[.już - cóż.] kobieta niezależna
Dołączył
23 Maj 2007
Posty
1 322
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Police/Tilburg
To bardzo źle robiłaś paląc podczas przyjmowania tabletek!!!
taaa co najmniej umrzesz.

a tak na prawdę. pomimo iż na ulotkach jest napisane iż nie powinno się palić to jednak nie wywołuje to jakiś wielkich skutków ubocznych.
 

mrau

Nowicjusz
Dołączył
25 Luty 2007
Posty
988
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Lublin
ja pale i biore tabletki i wlasciwie nie przejmuje sietym, ze moge miec zakrzepice... gdybym miala miec to i tak bym miala... ale fakt faktem, ze palenie zwieksza ryzyko wystapienia zakrzepicy...
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
ja bralam tabletki, nie paliłam a i tak miałam problemy z krążeniem, radzę się zastanowic, bo konsekwencje mogą pojawić sie po dłuższym czasie
 

agunia13

Zbanowany
Dołączył
7 Listopad 2007
Posty
64
Punkty reakcji
0
Wiek
42
Ja w sumie min. przez tabsy przestałam palić
smile.gif
Są też inne plusy nie cuchnę!!!
 

Carrie

zagubiona w korytarzach czasoprzestrzeni
Dołączył
8 Styczeń 2007
Posty
1 293
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Występuje ryzyko powstania zakrzepów... nawet bez palenia... Dlatego osoby, które się boja tego skutku ubocznego mogą brać "specjalną" aspirynę która ma mniejszą dawkę niż ta standardowa. Trzeba popytac o to w aptece. Mojej mamie polecił ginekolog. Kwas acetylosalicylowy często stosuje sie w profilaktyce chorób zakrzepowych :)
 

Penelope

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2007
Posty
13
Punkty reakcji
0
...mimo wszystko da się połaczyć przyjemne z porzytecznym....

odzywiście ryzyko zawsze jest, ale..........

jeśli czujesz się dobrze...nie powinno być problemów... BB)
 

szalejka

Nowicjusz
Dołączył
4 Październik 2007
Posty
669
Punkty reakcji
0
Wiek
42
Ja slyszalam ze jezeli bierze sie tabletyki anty to nie powinno sie palic.ja osobiscie nie biore anty i nigdy ich nie bralam.
 

Nikki_More

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2007
Posty
57
Punkty reakcji
0
Na mojej ulotce z tabletek pisze , ze nie powinno sie palic ... A o alkoholu nic nie pisze. Wiec lepiej ograniczac sie w paleniu papierosow :)
 

szalejka

Nowicjusz
Dołączył
4 Październik 2007
Posty
669
Punkty reakcji
0
Wiek
42
alkohol raczej mozna z tego co wiem.ale jak juz pisalam niewiem za duzo o anty bo sama nigdy ich nie bralam.
 

Nikki_More

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2007
Posty
57
Punkty reakcji
0
Dlatego ja uwazam ze jesli juz ktos pali i zazywa tabletki antykoncepcyjne to powinnien chociaz ograniczyc palenie :) Bo kto wie, moze przez palenie zmiejsza sie skutecznosc dzialania tabletek ...
 

szalejka

Nowicjusz
Dołączył
4 Październik 2007
Posty
669
Punkty reakcji
0
Wiek
42
znalazlam cos na ten temat.

Palenie papierosów to bardzo zgubny nałóg. W przypadku gdy, kobieta chce stosować pigułkę antykoncepcyjną musi niestety wybrać albo palenie albo tabletki. Nie należy ukrywać faktu palenia papierosów przed swoim lekarzem, gdyż w ten sposób można znacznie zaszkodzić samej sobie. Preparaty wspomagające rzucanie palenia poprzez dostarczanie do organizmu nikotyny mają na niego taki sam wpływ jak aktywne palenie.
 

makareska

Nowicjusz
Dołączył
29 Kwiecień 2008
Posty
11
Punkty reakcji
0
witam!Pisze prace mgr na temat wpływnu antykoncpecji hormonalnej na libido kobiet i proszę o pomoc.jesli ktoras z Pań zechciala by wypelnic moja ankiete do pracy,to prosze napisac mi swój maila,a wysle ankiete.dziękuje!
moj mail- makareska@wp.pl
 
B

Blancaaa

Guest
wiadomo ze hormony jak i tyton wedruje do krwi a te 2 substancje sie bardzo nie lubia i moga wystapic z ich mieszaniem jakies chorosko np. rak. wiec nie radze palic i brac hormony
 

ata-z

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2008
Posty
22
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
skądinąd
Słyszałam kilka przypadków dziewczyn, które paliły i brały tabletki i nic im nie było, nic nie odczuwały. Ale słyszałam też o dziewczynie, która po roku takich zabaw miała operację na zakrzepicę nóg i miesiąc w domku siedziała.. Osobiście tak też zaczęłam robić, ale czułam straszne 'mroczki' na nogach i były opuchnięte zawsze gdy paliłam... Każdy ma swój rozum, ale lepiej uważać..
 
B

Blancaaa

Guest
nie palcie dziewczyny ak bierzecie hormony bo to wczesniej czy pozniej zle sie konczy
 
Do góry