Wpływ odchudzania na włosy

pozi

Nowicjusz
Dołączył
6 Październik 2008
Posty
99
Punkty reakcji
0
Prawdopodobnie na skutek diety, moje włosy zrobiły się ostatnio łamliwe. Mam ochotę sprawić sobie jakiś czarodziejski specyfik, który doprowadzi moje włosy do ładu. Możecie coś polecić?
 

Lady_Nikt

w rzeczy samej.
Dołączył
13 Luty 2007
Posty
2 298
Punkty reakcji
0
Wiek
18
Miasto
Warszawa
no to tak. Wg mnie trzeba by zmienić dietę. Przy okazji przestać używać wszlekiego rodzaju prostownic, suszarek, lokówek, można tez łykać suplementy np. skrzypo vitę. Przynajmniej ja tak robiłam.
 

ilonka_4

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2006
Posty
440
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
lubelszczyzna
Twój organizm być może nie ma dostarczanej wystarczającej ilość witamin i mikroelementów. Zacznij więc od przeanalizowania swojej diety. Napisz też na forum coś więcej na temat obecnego sposobu odżywiania (co to za dieta, co jesz, w jakich ilościach).
Na rynku możemy oczywiście znależć niezliczoną ilość odżywek, tabletek itp., jednak nie ma to jak warzywa. Stosując suplementy diety pamiętaj o tym, że wszystko i nic jest trucizną. Zarówno niedobór jak i nadmiar pewnych składników odżywczych może być niebezpieczny
 

pozi

Nowicjusz
Dołączył
6 Październik 2008
Posty
99
Punkty reakcji
0
Hmm, więc tak: moje żywienie trudno uznać za właściwe - jem nieregularnie i najczęściej łapię coś w przelocie. Owoce i warzywa raz jem, a raz nie. Główny problem to taki, że nie mam kiedy gotować. Dlatego właśnie pytałam o jakiś sprawdzony preparat.
 

ilonka_4

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2006
Posty
440
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
lubelszczyzna
Główny problem to taki, że nie mam kiedy gotować.
Wcinaj owoce i warzywa w stanie surowym. Pyszne i zdrowe :p
Najlepszym rozwiązaniem byłaby konsultacja z lekarzem. Szkoda tylko, że nasi specjaliści nie są zbyt chętni do wysyłania swoich pacjentów na badania i zamiast leczyć przyczyny, zabierają się za skutki (często metodą chybił-trafił)... O tym można by zresztą długo..
Zawsze zapytać można w aptece, a pan(i) magister coś Ci doradzi. Podejrzewam, że jakieś tabletki na bazie skrzypu polnego. Tylko nie spodziewaj się cudów po pierwszej tabletce
 

pozi

Nowicjusz
Dołączył
6 Październik 2008
Posty
99
Punkty reakcji
0
Cudów się nie spodziewam. Jestem gotowa mężnie i regularnie stawiać czoła tym tabletkom, byle okazały się skuteczne :)
 

bluetuutek

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2008
Posty
3
Punkty reakcji
0
każdy preparat na skrzypie jest też na drożdżach, więc suplementując pamiętaj o pro i prebiotykach (błonnik i jogurty)
dalej jako tabletki możesz stosować hair okey, bo poza skrzypem i pokrzywą zawiera także bioaktywne kompleksy białek
poza tym możesz stosować radical farmony - to szampon ze skrzypu, podobno działa też super na paznokcie, jeżeli się długo masuje.
 

scandal

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2007
Posty
271
Punkty reakcji
1
Wiek
43
No wiesz: wlewasz ciepłą wodę do miseczki dolewasz szamponu zanurzasz łapki i zaczynasz nimi obracać jak pralka bębnem i ta dam są mocne silne romantyczne :)
 

Wikusph

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2008
Posty
25
Punkty reakcji
0
Wiek
31
No to bylo do przewidzenia:)
Ja bylam na glodowce i mialam bardzo dlugie i grube wlosy...po 2 tygodniowej glodowce i kilku miesiacach diety musialam sciac wlosy:(
Lepiej zmien diete i lykaj jakies witaminy...jak skrzyp polny itp:)
 

pozi

Nowicjusz
Dołączył
6 Październik 2008
Posty
99
Punkty reakcji
0
No wiesz: wlewasz ciepłą wodę do miseczki dolewasz szamponu zanurzasz łapki i zaczynasz nimi obracać jak pralka bębnem i ta dam są mocne silne romantyczne :)
ok. to już wiem jak postępować z paznokciami, czy włosy należy myć w ten sam sposób?;)
 

what-2-do

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2008
Posty
27
Punkty reakcji
0
Właśnie - mi wypadają, a mam zamiar zakupić prostownicę. Czy to jest zły pomysł? Myślicię, że pogorszę swoją włosową sytuację? :|
 

toddler

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2008
Posty
24
Punkty reakcji
0
Wiek
34
what-2-do, osobiście odradziłabym w takiej sytuacji kupno prostownicy. Może najpierw spróbuj w jakiś sposób wzmocnić włosy. Bo ja spróbowałam prostownicy i z pięknych, gęstych włosów pozostało mi jedynie wspomnienie. Trzeba było ściąć niemalże do zera. Nie wspominając już, że moja przygoda z prostownicą dobiegła końca :)
 

gosiek300

Nowicjusz
Dołączył
17 Październik 2008
Posty
7
Punkty reakcji
0
Prostując włosy jeszcze bardziej będą Ci wypadać. Choć nie powiem jak swoje włosy wyprostuje a robie to rzadko to mam wtedy super włosy :) Prostując czy kręcąc włosy trzeba o nie dbać używać odżywek i dobrze się odżywiać.
 

pozi

Nowicjusz
Dołączył
6 Październik 2008
Posty
99
Punkty reakcji
0
no i skrzyp z drożdżami suplementować (mówi zachęcona tym, co mówiła ania tutteczko).
 

koala-29

Nowicjusz
Dołączył
19 Sierpień 2008
Posty
85
Punkty reakcji
0
Ale naskoczyłyście na dziewczynę. Ja uważam, że prostownica dobrej firmy, używana nie codziennie, ale od czasu do czasu, nie zrobi krzywdy. A jak kobieta ma już dość loków to co ma zrobić?
 

toddler

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2008
Posty
24
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Sęk w tym, że ja nie potrafię pojąć pojęcia 'dość loków'. Chciałabym mieć loczki. a nie to ala falujące się coś na głowie ;). Jeszcze zniszczone strasznie, ostatnio. Chyba też przyjdzie mi zacząć coś brać..
 
Do góry