Wpływ komputera na oczy

iwans

Nowicjusz
Dołączył
29 Marzec 2008
Posty
515
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Miasto
Gdańsk
A mi pomaga na wszystko prawie bo zapominam o tym, że coś mi dolega jak się wkręcę w jakąś gierkę :p
 

drimkast

Nowicjusz
Dołączył
22 Czerwiec 2007
Posty
227
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Dolny Śląsk
Zapytam się tak:

Mam płaski monitor, mam 15 lat, siedzę 4-5 godzin dziennie..suche oko już mam, mam na to kropelki do oczu..codziennie na dworze 2-3 godzinki spędzam, przy telewizorze też ze 2-3.. przez 5 około korzystałem ze zwykłego monitora no ale mi sie nie pogorszył przez to..

i teraz pytanie : :D Jak sądzicie, nie powinnien mi się wzrok psuć, czy jest duża szansa na to ?
 

Ja3390

Nowicjusz
Dołączył
8 Lipiec 2008
Posty
443
Punkty reakcji
0
Miasto
Tu i tam :D
Eeee ja nie chce nic mowić ale troche dluzej przed kompem siedze i to juz dobre kilka lat ;)
Ale nie gram tylko siedze na gadu pisze na forum i takie tam :D
Ale to nie zmienia faktu, że wzrok sie psuje a ja to od 8 roku zycia gdzies okulary nosić powinnam :p
Potem nosiłam soczewki a teraz znow slepa jestem :lol:

Zawsze moja kochana babcia jak jest u mnie wszyscy siedza rozmawiają a ja przy komputerze .
Wchodzi mi do pokoju i mam pol godzinny wyklad ze '..w telewizji dzisiaj ogladalam lekarz sie wypowiadal na temat takiego siedzenia przed komputerem niezdrowym, ze wzrok sie psuje..' i daleej że slepaa bede i mam od niego odejsc :p
Niestety nie pomaga ;)
Ale zdaje sobie sprawe że bede potem w przyszłośći musiala za to ponieść pewnie konsekwensje
 

Stuq

Mr. Complicated
Dołączył
10 Lipiec 2007
Posty
1 491
Punkty reakcji
3
Zapytam się tak:

Mam płaski monitor, mam 15 lat, siedzę 4-5 godzin dziennie..suche oko już mam, mam na to kropelki do oczu..codziennie na dworze 2-3 godzinki spędzam, przy telewizorze też ze 2-3.. przez 5 około korzystałem ze zwykłego monitora no ale mi sie nie pogorszył przez to..

i teraz pytanie : :D Jak sądzicie, nie powinnien mi się wzrok psuć, czy jest duża szansa na to ?

Skończcie zadawać tak głupie pytania, bo szkoda mi was...:/ Licytujcie się. Kto siedzi dłużej i kto jest wytrzymalszy :/
To tak choćby się negocjować: "ja biegam godzine dziennie i nic mi nie jest", "ja biegam 4 godziny i też mi nic nie jest", "ja biegam 2 i bolą mnie kolana", "jak myślicie, czy jak będe biegał 10 godzin to bedzie mi coś?" :|

Każdy ma inny organizm. Ktoś da radę bez przerwy 10 godzin przed monitorem wysiedzieć, a ktoś inny po 30 min. nic nie widzi.

Zdrowy rozsądek i to co lekarze mówią nakazują, aby siedzieć jak najkrócej, aby wzroku nie przemęczać. Nie ma narządu w naszym ciele, który ot tak zepsułby się nagle po nadwyrężeniu go w ciągu kilku godzin. Słuchając głośno muzyki nie ogłuchniesz od razu, nie oślepniesz od razu od siedzenia 5 godzin przy kompie, wątroba ci nie siądzie od picia wódki przez 4 godziny. Proces osłabiania poszczególnych narzadów człowieka jest powolnym procesem, którego nie doświadczymy gwałtownie. Teraz wam nic nie jest, za 10 lat swoje wolne popołudnia spędzicie/my u okulisty. Proste i logiczne.
 

rebeliant

permanentnie niewyspany
Dołączył
12 Lipiec 2008
Posty
702
Punkty reakcji
6
Miasto
ja to znam?
Eeee ja nie chce nic mowić ale troche dluzej przed kompem siedze i to juz dobre kilka lat ;)
Ale nie gram tylko siedze na gadu pisze na forum i takie tam :D
Ale to nie zmienia faktu, że wzrok sie psuje a ja to od 8 roku zycia gdzies okulary nosić powinnam :p
Potem nosiłam soczewki a teraz znow slepa jestem :lol:

Zawsze moja kochana babcia jak jest u mnie wszyscy siedza rozmawiają a ja przy komputerze .
Wchodzi mi do pokoju i mam pol godzinny wyklad ze '..w telewizji dzisiaj ogladalam lekarz sie wypowiadal na temat takiego siedzenia przed komputerem niezdrowym, ze wzrok sie psuje..' i daleej że slepaa bede i mam od niego odejsc :p
Niestety nie pomaga ;)
Ale zdaje sobie sprawe że bede potem w przyszłośći musiala za to ponieść pewnie konsekwensje

też tak mam - ciągle mnie straszą pogorszeniem wzroku, odklejeniem siatkówki itp.

ok jest w tym trochę prawdy - jeśli ktoś nap******* na komputerze w gry cały dzień (a wiadomo wiąże się to ze skupieniem itp - ogólnie eksploatuje się mocno oczy - coś o tym wiem :sexy: ) to jest sam sobie winien.

z drugiej strony wada wzroku jest sprawą w dużej mierze genetyczną i choćbyśmy nie wiem jak ograniczali się we wpatrywaniu w ekran to niewiele pomoże.

najlepiej nie przesadzać w jedną (nie używanie komputera), ani nie siedzenie przed nim cały dzień (w miarę możliwości) - warto czasami zrobić sobie przerwę i np. spojrzeć w dal, za okno, przejść się, rozprostować gnaty, zrobić sobie herbatę. wieczorem przyda się lepsze oświetlenie, dodatkowa lampka itp. no i warto też raz na jakiś czas zbadać swój wzrok :)

a jeśli chodzi wpływ monitorów CRT to mają one rzeczywiście negatywny wpływ na zdrowie - chodzi o pole elektromagnetyczne kineskopa. w ekranach LCD nie ma tego problemu :eek:k:
 

drimkast

Nowicjusz
Dołączył
22 Czerwiec 2007
Posty
227
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Dolny Śląsk
nie oślepniesz od razu od siedzenia 5 godzin przy kompie, wątroba ci nie siądzie od picia wódki przez 4 godziny. Proces osłabiania poszczególnych narzadów człowieka jest powolnym procesem, którego nie doświadczymy gwałtownie. Teraz wam nic nie jest, za 10 lat swoje wolne popołudnia spędzicie/my u okulisty. Proste i logiczne.


Chodzi mi właśnie o to czy siedząc teraz po te kilka godzin codziennie szansa jest duża czy mała że mi sie wzrok pogorszy!! ..to tak na oko przy średnim organizmie, powiedzcie pi razy drzwi :p tak w skali od 1 do 10
 

mlody_20

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2008
Posty
6
Punkty reakcji
0
Ja mam trochę inne pytanie okazało się że mam nadwzroczność. Czyli powinienem nosić okulary do czytania i kompa. nie chcę okularów. jak myślicie czy będę mógł nosić soczewki kontaktowe np takie jednodniowe albo takie okazjonalne?
 

Majkelus

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2008
Posty
125
Punkty reakcji
0
To już zależy od tego jaka masz wadę wzroku, najlepiej skonsultuj to z okulistą, na stronie ciba vision masz spis salonów okulistycznych, jeśli okulista doradzi Ci noszenie soczewek to wówczas pierwszy zestaw soczewek dostajesz tam za darmo w cenie badania, możesz wówczas dokonać wyboru jakich soczewek chcesz używać na co dzień czy 30 dniowych czy może jednodniowych
 

Dawid_speed87

Nowicjusz
Dołączył
22 Luty 2008
Posty
210
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Kraków
Witam! Jestem z zawodu technikiem elektronikiem to sie również wypowiem:) Wiadomo, że dożo zależy od indywidualnych cech człowieka ale od monitora również, mało szkodliwe jest korzystanie z monitora LCD, o wiele bardziej są szkodliwe CRT zarówno monitory jak i TV ponieważ to już nie chodzi o tą wiązkę elektronów które uderzajac w luminofor przebijają się przez ekran, ale o tzw. migotanie obrazu, które występuje właśnie w CRT, ale nie zarówno jeden jak i drugi typ monitora będzie miał wpływ na wzrok ponieważ jest to skupianie wzroku w jednym miejscu przez długi czas. Ale amerykańscy naukowcy rozkminili, że granie w gry typu FPP mając ustawioną kamerę w grze, że widzi się jak człowiek wyostrza trochę wzrok, już po godzinie codziennego grania.
 

Majkelus

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2008
Posty
125
Punkty reakcji
0
A jak Ty oceniasz soczewki są dobrą opcją dla osób długo siedzących przy komputerze czy lepsze jest noszenie wówczas okularów ?
 

Sloneczko777

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
74
Punkty reakcji
0
A jak Ty oceniasz soczewki są dobrą opcją dla osób długo siedzących przy komputerze czy lepsze jest noszenie wówczas okularów ?

Jeśli długo siedzisz przed komputerem lepiej zmienić soczewki na okulary. Podobnie wieczorem, trzeba dać odpocząć oczom. Na oczy dobre jest też jedzenie jagód, ja sobie kupuję pryzmin. Oczy wtedy mniej się męczą.
Ponadto jeśli chodzi o soczewki to najlepsze są te jednodniowe, tyle tylko, że drogo to wychodzi. I koniecznie trzeba soczewki zdejmować na noc, nie wierzę w "cudowne" soczewki do spania. Oko musi odpocząć, a soczewka to jednak rzecz sztuczna.
 

aaaaa2

Nowicjusz
Dołączył
6 Grudzień 2008
Posty
132
Punkty reakcji
1
Baah...
ja to chyba będę musiał się wybrać do okulisty właśnie bo mi się chyba pogorszył... no cóż 12.000 godzin na komputerze w 7-8 lat robi swoje O)_(o
Aż kolory świata robią się inne gdy odejdzie się od komputera na zewnątrz ;d

Jak to jest z okulistą ? ;x
 

tommy66692

Jestem Bogiem
Dołączył
6 Grudzień 2008
Posty
1 953
Punkty reakcji
2
Miasto
Polska
jestem po operacji oka, lekarze mowili ze moge oglądac TV, robic cos na kompie tylko narazie nie 24 na dobę, tak z umiarem
 

polarnik

Nowicjusz
Dołączył
3 Październik 2009
Posty
138
Punkty reakcji
1
od 13 lat gram na komputerze, srednio ok. 5 godzin dziennie, a wzrok mam idealny
Takim to dobrze...Jedni prowadzą taki tryb życia ja Ty i nic im się nie dzieje, a inni już od wczesnego dzieciństwa są skazani na okulary - i gdzie tu sprawiedliwość? ;) Nie wiem tylko, czy w przyszłości organizm jakoś się na Tobie nie odegra. Zresztą czeka to nas wszystkich...
 

xtreme

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2010
Posty
109
Punkty reakcji
0
No z tym wpływem komputera na oczy to wcale nie są żarty. Ja sobie tak właśnie załatwiłam mój sokoli wzrok. Najlepiej wcześniej o tym pomyśleć i zainwestować w krople do, a już najlepiej w okulary z antyrefleksem.Z takim zabezpieczeniem nie powinniśmy mieć potem problemu z oczami. No ale to wszystko musi być stosunkowo wcześnie, a nie po fakcie.
 

backspace

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2010
Posty
683
Punkty reakcji
1
No niestety komputer na pewno nie pomaga naszym oczom :-( Ja pracuję przy komputerze i czasem spędzam po 8 godzin przed monitorem. Dodatkowo kiedy wrócę do domu tez na chwilę siadam, sprawdzam jeszcze pocztę, albo porozmawiam z kimś na gg. Wzrok już nie ten, ale jeszcze generalnie nie jest tragicznie.
 
B

bone1906

Guest
Ja też spędzam bardzo dużo czasu przed komputerem, piszę pracę licencjacką dlatego komp cały dzień chodzi. Na pewno nie jest to dla oczu dobre, często mnie bolą, ale myślę, że siedząc w odpowiedniej odległości i robiąc przerwy, ekran nie uszkadza wzroku. Ja nie zauważyłem, żeby komputer pogorszył mi wzrok, ale nie byłem się badać to pewien nie jestem :).
 

Unicorn

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2017
Posty
16
Punkty reakcji
1
Może ci się popsuć ale nie musi. Rób w przerwach od gier ćwiczenia rozluźniające wzrok ;) Jeszcze możesz łykać luteinę co jakiś czas, to świetnie zapobiega pogarszaniu wzroku. Je siedze przy komputerze nawet 8h dziennie (praca) i raz na kwartał robię kuracje lutezanem bo też się martwię o oczy.
 

katee

Nowicjusz
Dołączył
14 Marzec 2017
Posty
14
Punkty reakcji
0
ja niestety mam pracę biurową, później jeszcze ze 3-4 godziny siedzę w domu przed laptopem ;/
 
Do góry