Wojsko

kermit16

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2008
Posty
26
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Laskowice
Mam takie pytanko głównie do tych co już w armii trochę siedzą i mogą się na ten temat wypowiedzieć.

Jestem w 3 klasie gimnazjum i mam zamiar iść do jakiegoś liceum z klasa o profilu wojskowym potem wyższa szkoła oficerska i na służbę.
A pytanie jest takie czy opłaca mi się iść do liceum oddalonego o 150km żeby nabyć jakieś umiejętności związanych z
wojem, ratownictwem itp.?
Po takim liceum to mam praktycznie tylko to ze mogę sobie dowolna jednostkę na terenie kraju wybrać a ja po LO i tak do wyższej szkoły idę, dlatego proszę o rady czy te umiejętności mi się przydadzą jak będę chciał dalej iść do oficerki.

Pozdrawiam
 

Bonzo_84

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2008
Posty
150
Punkty reakcji
0
Oczywiście, i zawsze lepiej w papierach będzie wyglądało, a do jakiej szkoły oficerskiej się wybierasz?
 

kermit16

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2008
Posty
26
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Laskowice
Jeszcze nie wiem zobaczymy jak to wyjdzie, ale chciałbym do Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu.
 

kifer4

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2008
Posty
798
Punkty reakcji
1
Miasto
sie znamy?
potem wyższa szkoła oficerska



A masz pewnosc ze to liceum przygotuje Cie dobrze do matury? Zeby dostac sie do Ladowki do Wroclawia trzeba miec b.dobrze zdana mature z matematyki/fizyki + rozszerzony angielski. Byle kogo nie biora. Od umiejetnosci ktore wymieniles wazniejszy jest test sprawnosciowy. Ratownictwo, surwiwal, fajna sprawa ale przy rekrutacji to na dalszy plan schodzi.
 

Woluś

Nowicjusz
Dołączył
8 Marzec 2007
Posty
339
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Zduny
A znając życie w takim liceum będziesz mieć geografie i angielski... :p
Wiem bo sam byłem ;)

Lepiej wybierz profil pod kątem tego co wymagają na WSOWL i tam się kieruj...
 
Do góry