WOJSKO Zmiana Kategori, odroczenie, prosze o rade

lukilks

Nowicjusz
Dołączył
6 Marzec 2008
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam, mam pytanie, czy mozliwa jest zmiana kategori zdolności do służby W. (Posiadam "A")

Moja sytuacja wygląda następująco, zostałem skreślony z listy sluchaczy w szkole prawie rok temu, szkola powinna wyslac do wku informacje o tym fakcie. Nie wiem czy to zrobiła ale od tamtego czasu nie dostałem zadnego poleconego z WKU czym moze być to spowodowane?
Przez ten długi okres od pierwszej komisji lekarskiej troche się zmienilo mam problemy z kręgosłupem bóle po długich spacerach, bule kręgosłupa i nóg, mam duże płaskostopie nie leczone od małego, doznałem urazu kolana w wypadku samochodowym nie groznego ale jest, mam hemoroida. Czy jest mozliwosc zmiany kategori w takim wypadku?
Dodam jeszcze ze posiadam jeden wyrok 6 miesiecy w zawieszeniu na 3 lata z Dozorem Kuratora.
drugi wyrok - ograniczenia wolnosci w postaci prac społecznych które nie są jeszcze realizowane.
I trzeci w postaci grzywny rozlozonej na raty.

Czy przez takie coś mogę zostać odroczony?
 

mtllc

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2006
Posty
2 164
Punkty reakcji
13
Wiek
44
Miasto
z lasu
O zmianę kategorii wojskowej trzeba napisać podanie do właściwego komendanta WKU. Drugi raz staniesz przed komisją lekarską.
Skazanie wyrokiem nie jest okolicznością zwalniającą od zasadniczej służby wojskowej.
 

dezzerter

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2008
Posty
3
Punkty reakcji
0
posiadajac wyrok w tzw "Zawiasach" , albo kieruja cie na psychotesty ,albo dostajesz odrazu kategorie D
 

Andre77

Nowicjusz
Dołączył
7 Marzec 2009
Posty
33
Punkty reakcji
0
Witam !
Chcialem isc teraz do wojska i dowiedzialem sie ze wpisali mi cos w papierach... Tzn dostalem kategorie A bez zadnego paragrafu. Jednak 2 lata temu wzialem i przy komisji przedstawilem dokumenty ze mam wade postawy (lewe ramie nizsze), jednak dali mi A. Ostatnio dowiedzialem sie ze mimo iz nie dali mi paragrafu to wpisali ten papier..

Chcialbym zmienic kategorie na A. Wiem ze trzeba napisac podanie ale nie wiem jak to napisac badz skad je pobrac ??

Bede wdzieczny za pomoc !!!
Pozdrawiam
 
Do góry