woda w nosie

michalek698

Nowicjusz
Dołączył
4 Wrzesień 2007
Posty
12
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Poznań
Mam mały problem woda wpadająca do nosa. Gdy pływam wszystko jest ok ale gdy zanurzę głowę bardziej we wodzie, zanurkuje do nosa mimo woli wpada woda co bardzo boli, czuje jakbym miał setki igiełek głeboko w nosie. Gdy jade na basen, jezioro znajomi nurkują, robią fikołki pod wodą, stają na ręcach i oni niemają takiego problemu. Co może być tego przyczyną? Co mogę z tym zrobić? Próbowałem zatyczek ale pływanie w silikonowych zatyczkach ale jest to trochę niewygodne
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Pływam od dziecka, mam w rodzinie kilku ratowników WOPR-u, którzy swego czasu uczyli pływania. Rada na Twój problem, to po prostu jak zanurzysz głowę to wydmuchuj lekko powietrze nosem. Nie mocno, żeby od razu całego nie stracić, ale tak powolutku stopniowo, bąbelek za bąbelkiem, zwłaszcza jeśli zamierzasz być w wodzie "do góry nogami" to wtedy trzeba mocniej wydmuchać. Ale tak jak pływasz to po prostu dmuchaj lekko nosem i powinno być OK ;) Poćwicz w wannie :D
 

Daniel Lipka

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2005
Posty
1 676
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Kielce
po prostu jak zanurzysz głowę to wydmuchuj lekko powietrze nosem. Nie mocno, żeby od razu całego nie stracić, ale tak powolutku stopniowo, bąbelek za bąbelkiem, zwłaszcza jeśli zamierzasz być w wodzie "do góry nogami" to wtedy trzeba mocniej wydmuchać. Ale tak jak pływasz to po prostu dmuchaj lekko nosem i powinno być OK mruga.gif Poćwicz w wannie biggrin.gif
Zgadzam się w 100%. Też tak miałem ale w końcu sam na to wpadłem :) (po paru dobrych latach xD) .
 
Do góry