Włosy!

pirotexnimata

Nowicjusz
Dołączył
4 Styczeń 2011
Posty
10
Punkty reakcji
0
Gdy włosy są zdrowe to rosną na miesiąc 1 - 1,5 cm.
a CZy przy spożywaniu żelaza, i wcierania kropelek na wypadanie włosów powinny rosnąc szybciej ?
 

rosalie0605

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2010
Posty
66
Punkty reakcji
2
Miasto
Rochester
Każdemu włosy rosną inaczej mi na przykład bardzo wolno rosną jakiś 1 cm na dwa miesiące to jest dobrze...a mam zdrowe włosy. Biorąc ampułki czy krople powinny troszke przyspieszyć wzrost...lecz nie zawsze tak jest...zależy od środków jakie się znajdują w tych kroplach <po placencie w ampułkach troszke przyspiesza się ich wzrost> co do żelaza to nie wiem, wiem że gdy brakuje witamin, wapna, magnezu lub jesli jest w nas jakaś choroba to włosy bardzo wypadają.
 

marta247

Nowicjusz
Dołączył
22 Luty 2010
Posty
58
Punkty reakcji
0
Dokładnie, Każdemu włosy rosną inaczej , mi na pewno nie rosną 1 cm na miesiąc;/
 

Loona30

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2010
Posty
73
Punkty reakcji
0
Niestety mi też nie rosną 1 cm na miesiąc, a fajnie byłoby :) Rozwiązaniem tego jest podcinanie końcówek co jakiś czas, wtedy końcówki są wzmocnione i szybciej rosną.
 

awaria

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2011
Posty
11
Punkty reakcji
0
podcinanie koncowek nie ma absolutnie nic wspolnego z rosnieciem wlosow :D
 

plasticnic

Nowicjusz
Dołączył
4 Luty 2011
Posty
129
Punkty reakcji
0
Niestety mi też nie rosną 1 cm na miesiąc, a fajnie byłoby :) Rozwiązaniem tego jest podcinanie końcówek co jakiś czas, wtedy końcówki są wzmocnione i szybciej rosną.

A ja się jak najbardziej z tym zgodzę. Podcinając końcówki - sprawiamy, że stają się mocniejsze i zdrowsze, a to niewątpliwie wpływa na ich dobry wygląd oraz szybsze rośnięcie ;) Można też stosować rozmaite produkty (jak odżywki, olejki etc.) wzmacniające włosy produkty wzmacniające włosy
 

shikabane hime

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2010
Posty
478
Punkty reakcji
6
Wiek
31
Miasto
Toruń
wydaje mi się, że mit z podcinaniem to bujda na resorach. to czy je podcinasz 2 czy 1 raz na miesiąc dwa etc nie wpływa na ich wzmożony wzrost ;)
 

rosalie0605

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2010
Posty
66
Punkty reakcji
2
Miasto
Rochester
Nie zgadzam się z tym że podcinanie włosów nie ma wpływu na ich rośnięcie...dużo jednak zależy od tego jaką fryzjer ma rękę do obcinania i w jakim czasie się obcina włosy < mam na myśli fazy księżyca> (i to akurat nie jest bajka bo próbowałam na sobie :] i jest prawdą że włosy podcinane w czasie nowiu rosną szybciej i są zdrowsze. :eek:k:
 

rosalie0605

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2010
Posty
66
Punkty reakcji
2
Miasto
Rochester
Księżyc działa na wiele organizmów żywych, i jest to udowodnione naukowo z tego co wiem ;) . Z człowiekiem jest podobnie jak z roślinami np. nie sadzimy roślin podczas pełni lub wtedy gdy widać jedocześnie księżyc i słońce na niebie. Podobnie jest m.in z włosami najlepiej je podcinać podczas nowiu będą szybciej rosły, będą się lepiej układać i będą zdrowsze. Podczas pełni najlepiej farbować włosy bo kolor będzie intensywniejszy i trwalszy. Podczas pierwszej fazy włosy dobrze regenerują się odżywkami są bardzo chłonne, podczas 2 fazy nie zaleca się skracania włosów gdyż będą wolniej rosły za to jest to najlepszy moment na depilacje która będzie mniej bolesna i trwalsza. Dobrze jest mieć kalendarz księżycowy jest bardziej szczegółowo opisany albo możesz poszukać w necie. :eek:k:
 

effciaa16

monotonia życia.
Dołączył
11 Maj 2007
Posty
1 272
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
somewhere.
No dobrze, ale włosy rosną od nasady głowy, a nie od końcówek. Podcinanie włosów u fryzjera może jedynie sprawić, że włosy będą zdrowsze, lepiej wyglądające, a nie, że będą szybciej rosnąć.
 

rosalie0605

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2010
Posty
66
Punkty reakcji
2
Miasto
Rochester
Jeśli nie podcinamy włosów to doprowadzamy do ich rozdwajania...co nie jest korzystne dla ich wzrostu. Podcinanie w pewien sposób wpływa na ich porost.Wiem co mówię:)
 

Justyna Juha

Nowicjusz
Dołączył
4 Październik 2012
Posty
320
Punkty reakcji
0
Włosy rosną od 1 do 2 cm. Przy wcieraniu kropelek nie zawsze pomaga to zależy od kilku czynników, między ionnymi od rodzaju włosa.
 
Do góry