Włosy i paznokcie

natalkakozunia:)

Nowicjusz
Dołączył
19 Grudzień 2006
Posty
38
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Witam:)
Mam mały problem z paznokciami i włosami. Paznokcie często mi pękają i rozdwajają się, włosy są suche i również się rozdwajają mimo, że nie używam prostownicy. Nie mam pojęcia co z tym zrobić bo używałam pełno odżywek i żadna z nich nie odnosiła pożądanych skutków:( Czy to może być brak jakiejś witaminy? Może macie kobietki jakieś sprawdzone dobre odżywki?? Proszę o doradztwo bo już nie mam siły na walkę z nieposłusznymi włosami i paznokciami...
 

Sica_

x]
Dołączył
3 Marzec 2007
Posty
1 681
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Poland
szczerze mowiac to tabletki nie kazdemu pomoga.. ja lykalam strasznie dlugo i nic kompletnie to nie dalo, zreszta nie tylko ze skrzypu ;p..
 

Tiana

Nowicjusz
Dołączył
8 Marzec 2009
Posty
462
Punkty reakcji
0
Paznokcie moczyć w oleju rycynowym z cytryną i żółtkiem i na włosy to samo.
 

W.Redna

niegrzeczna dziewczynka
Dołączył
21 Listopad 2008
Posty
1 276
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Bydgoszcz
ja też mam problem z paznokciami i liczę na jakieś rady.
mam bardzo słabe, miękkie, łamliwe pazurki i jeszcze do tego rozdwajają się :/
od ok 2 miesięcy ciągle używam odżywek, kupiłam także szklany pilnik, bo podobno taki najmniej niszczy paznokcie, od kilku tygodni biorę tabletki ze skrzypem i ciągle jest tak samo- jakiejkolwiek poprawy brak :(
jeszcze do tego wszystkiego jak zaczynają mi się łamać pazurki, to zaczynam je obgryzać, a potem to już wyjątkowo okropnie wyglądają :/ od czasu do czasu udaje mi się "wyhodować" nieco dłuższe i jest spoko, ale oczywiście po jakimś czasie zaczynają się rozdwajać, łamać i jest zonk :/
sztucznych nie chcę.
co radzicie??????
 

Vanilka20

Nowicjusz
Dołączył
22 Czerwiec 2009
Posty
35
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Olsztyn
Co do diety włącz w nią jak najwięcej cebuli, papryki. Zawierają ważną dla kondycji włosów i paznokci siarkę. Mi pomagała Belissa.
 

W.Redna

niegrzeczna dziewczynka
Dołączył
21 Listopad 2008
Posty
1 276
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Bydgoszcz
ja właśnie Belissę łykam.
za cebulą i papryką nie przepadam ale dla dobra paznokci mogę się poświęcić od czasu do czasu.
 

Vanilka20

Nowicjusz
Dołączył
22 Czerwiec 2009
Posty
35
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Olsztyn
Ja też nie przepadam ale robię to bo siarka właśnie odpowiada za kondycję ale dodaję do potraw i wtedy nie jest aż tak najgorzej. Da się zjeść :)
W diecie warto też pamiętać o takich pierwiastkach jak: żelazo, cynk, miedź, jod. (Składniki odżywczo budulcowe) To wszystko nadaje spręzystości i wytrzymałości włosom ale szczególnie siarka bo łączy białka kreatynowe tworząc "mosty" i nadając im połysku i giętkości.
 

benkabenka

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2010
Posty
5
Punkty reakcji
0
Witam:)
Mam mały problem z paznokciami i włosami. Paznokcie często mi pękają i rozdwajają się, włosy są suche i również się rozdwajają mimo, że nie używam prostownicy. Nie mam pojęcia co z tym zrobić bo używałam pełno odżywek i żadna z nich nie odnosiła pożądanych skutków:( Czy to może być brak jakiejś witaminy? Może macie kobietki jakieś sprawdzone dobre odżywki?? Proszę o doradztwo bo już nie mam siły na walkę z nieposłusznymi włosami i paznokciami...


Spróbuj Extra Krzemu - w tradycyjnych aptekach ciężko go dostać, więc zamawiam w internetowych. To jest suplement przeznaczony do pielęgnacji włosów i paznokci - naturalny i bezpieczny. Efekty widać już po kilku tygodniach, ale dają widoczną poprawę. Miałam problem głównie z włosami, ale to naprawdę mi pomogło.
 

klaudia522

Nowicjusz
Dołączył
11 Listopad 2009
Posty
23
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Lublin
ja kupuję tabletki drożdżowe lewitan jesli dobrze pamiętam. Efekty u mnie bylo widać gdieś po 2 tyg. polecam:)
 

katja22

...
Dołączył
29 Październik 2008
Posty
2 434
Punkty reakcji
68
Miasto
far far away... Jurassic Park
Włosy i paznokcie kochają żelazo, biotynę, witaminę A, kwas foliowy i witaminy z grupy B. Wprost przepadają za krzemem, cynkiem i magnezem, a także nienasyconymi kwasami tłuszczowymi.

Biotyna, czyli witamina H:
mleko, żółtka jaj, mąka sojowa, niełuskany ryż, owoce, orzechy, kalafior, drożdże, wątroba, nerki.

Kwas foliowy:
fasola, orzechy, soczewica, pomarańcze, produkty pełno-pszenne, wątróbka, buraki, brokuły, brukselka, szpinak.

Witamina A:
masło, jaja, mleko, wątróbka, sery, pomidory, marchew.
Pamietaj, że aby witamina A rozpuszcza się w tłuszczach. Aby organizm ją wchłonął, musi być podana z odrobiną produktu bogatego w tłuszcz.

Żelazo:
wątróbka, mięso czerwone, fasola, krewetki, płatki śniadaniowe, chleb pszenny, brokuły, groch, szpinak.
Pamiętaj, że organizm potrzebuje witaminy C do prawidłowego wchłaniania żelaza. Niektóre składniki diety powodują zahamowanie wchłaniania żelaza np. kawa, herbata czy pokarmy bogate w błonniki. Dawkuj je więc oszczędnie.

Witaminy z grupy B:
B1 - drożdże, zboża, warzywa, ziemniaki, podroby; B2 - wątroba, ciemnozielone warzywa, mleko, sery; B6 - drożdże, banany, chude mięso, drób, warzywa strączkowe.

Cynk, krzem, magnez:
Cynk - ostrygi, chude mięso, drób i ryby, kasze i chleb pełnoziarnisty.
Krzem - skrzyp, pokrzywa, poziomki, mleko i przetwory mleczne.
Magnez - pestki dyni, kakao, koper, natka pietruszki, migdały, soja, kasza gryczana, orzechy, fasola biała, jabłko ze skórką, czekolada.

NNKT - Nienasycone kwasy tłuszczowe
Nasz organizm nie potrafi sam wytwarzać nienasyconych kwasów tłuszcowych, a są one dla niego najlepszym źródłem energii. Ich niedobór prowadzi do tego, że skóra staje się sucha, rogowacieje, włosy robią się matowe, a paznokcie łamliwe. Może też prowadzić do łysienia i łysienia plackowatego. Znajdziesz je w:
NNKT z rodziny omega-6 - w produktach pochodzenia roślinnego (roślinach liściastych i siemieniu lnianym).
NNKT z rodziny omega-3 - w rybach morskich i tranie.


Wzmacniają włosy: cebula, kiszona kapusta.
Jeśli masz taką możliwość codziennie zjadaj jedną cebulę (niekoniecznie surową, może być duszona). To świetny dodatek do sałatek, dań mięsnych i ryby, więc nie powinnaś mieć z tym większego problemu.

Wzmacniają paznokcie: krzem, siarka.
Żeby je dostarczać do organizmu należy codziennie zjadać około 7 g żelatyny (dwie łyżeczki). Możesz dodawać ją do jogurtu, białego sera, konfitur, a nawet zup. Jedz też galaretki! - mięsne, drobiowe, rybne lub owocowe. Każdego dnia pij dwie szklanki naparu ze skrzypu. Gotowe herbatki można kupić w sklepach zielarskich.

Czego unikać, aby osiągnąć wymarzone rezultaty:
Nadmiar produktów zbożowych jest szkodliwy dla włosów i paznokci. Dawkuj je więc rozsądnie. Niszczycielsko działa cukier, a co za tym idzie bardzo słodkie owoce. Zbyt duża ilość węglowodanów, która się w nich znajduje, wpływa na szybkie przetłuszczanie się włosów, a czasami nawet powstawanie tłustego łupieżu i zaburzeń w pracy mieszków włosowych.

Prawidłowe odżywianie, oparte na zdrowym rozsądku i minimum wiedzy medycznej, zapewni wszystko, co organizmowi potrzebne, aby mógł sam dbać o piękno i zdrowy wygląd twoich włosów i paznokci. Pierwsze efekty zauważysz już po kilku tygodniach stosowania racjonalnej diety.



informacje pochodzą ze strony: http://www.fitnessonline.pl/dieta-na-piekne-wlosy-i-paznokcie/ :)
 

WujekSamoZuo

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2010
Posty
254
Punkty reakcji
1
Wiem, że na ogół takie rzeczy załatwia się jakimiś porządnymi suplementami diety. Sam jadłem suplementy CaliVita i jestem bardzo zadowolony. Od razu wzmocniły mi się właśnie włosy, bo z tym miałem największy problem - do tej pory nic nie pomagało, próbowałem nawet golić głowę, dla wzmocnienia włosów. Dopiero właśnie po takich suplementach mi się poprawiło.
 

Lulinka

Nowicjusz
Dołączył
18 Styczeń 2010
Posty
11
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Ja odkąd używam mgiełki do włosów Radical to włoski wyglądają i układają sie o niebo lepiej. Jest ziołowa, delikatna, starcza na długo i mało kosztuje. Nie używam żadnych odżywek po myciu bo wydaje mi się, że zbytnio obciążają mi włosy. Przed suszeniem obowiązkowo jedwab w płynie z Joanny. Zawsze suszę włosy suszarką, a potem prostuję, mimo to nie czuje żeby były przesuszone, nie łamią się. Także polecam mgiełkę i jedwab :)
 

MultiPerfumeria

Nowicjusz
Dołączył
14 Styczeń 2010
Posty
160
Punkty reakcji
1
Masz słabą strukturę włosów oraz paznokcie. Moja jedyna rada to więcej witamin w naturalnej postaci,czyli: warzyw i owoców. Poza tym możesz stosować odzywkę wzmacniającą.
 
Do góry