własna działalność gospodarcza

Hipcio87

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2008
Posty
410
Punkty reakcji
0
konferencję 9 kwietnia o 13.00 w SGH w Warszawie

"ponieważ innowacja jest kobietą" tytuł interesujący, a wygrana może być motorem do rozwoju czegoś całkiem nowego, ale jak również zostało wspomniane inwestycji która już działa, jednak ma nie więcej niż 3 lata.

Na samej konferencji eksperci wypowiadać się będą m.in:
Jak być przedsiębiorczą i dążyć do celu:
• P. Alina Strześniewska (Radio Kolor)
„Blaski i cienie kobiecego przywództwa”

• P.Zuza Kuczbajska (Ślubna Pracowania)
„Trudne początki kobiecego biznesu”

• P.Katarzyna Przybył- Tamowicz (laureatka poprzedniej edycji konkursu)
„Jak konkurs zmienił moje życie, co wniósł do mojego biznesu”
 
D

Dorka123

Guest
dokładnie :)
a strona już działa, wiec można się tam wszystkiego dowiedzieć :)
http://www.darboven.pl/idee_grant/
 

Hipcio87

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2008
Posty
410
Punkty reakcji
0
dyskryminacja mężczyzn !! :D

szczerze powiedziawszy jako kobieta też zastanawiałam się nad tym faktem...
W sumie chyba odpowiedzi na to i inne pytania ma służyć ta konferencja 9 kwietnia.
Uczestniczyć w konkursie mogą jedynie Panie, ale nie jest powiedziane, że Panowie nie mogą przyjść dowiedzieć się czegoś więcej na temat :D
 
D

Dorka123

Guest
a ja tam myślę, ze to raczej wyrównanie szans ;) nie oszukujmy się, ale mężczyzn-szefów jest więcej niż kobiet ;)
 

Hipcio87

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2008
Posty
410
Punkty reakcji
0
a ja tam myślę, ze to raczej wyrównanie szans ;) nie oszukujmy się, ale mężczyzn-szefów jest więcej niż kobiet ;)
no wlasnie i zastanwiam się przede wszystkim czym to jest spowodowane nieśmiałością, obawami czy nastawieniem ze kobieta-matka Polka zajmować się powinna domem.
Chociaż trzeba zauwazyc ze tak jak przedstawiono w tym artykule spółki w których uczestniczą kobiety jest z roku na rok coraz więcej :)
http://tygodnik.onet.pl/30,0,43835,stereotypy__zysk_ikobiety,artykul.html
 

Piotr-Krzyworaczka

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2009
Posty
86
Punkty reakcji
1
Wiek
50
Miasto
Kraków
Jest totalny deficyt na pracowników fizycznych..
..

A ja bym powiedział wręcz odwrotnie - jest deficyt, ale na ... specjalistów z danej dziedziny. Dobry informatyk, drukarz, sprzedawca to jest problem.
Ale niech mi nikt nie mówi, ze ciężko znaleźć fizycznego. No chyba ze się płaci stawkę minimalną... Wtedy może i takich ludzi będzie brak.
 

albo_albo

Pan i Władca
Dołączył
20 Marzec 2009
Posty
2 757
Punkty reakcji
78
Wiek
43
Miasto
SKM Kraków
a ja tam myślę, ze to raczej wyrównanie szans ;) nie oszukujmy się, ale mężczyzn-szefów jest więcej niż kobiet ;)

jest więcej bo mężczyźni bardziej nadają się na stanowiska kierownicze i zarządzające niż kobiety tak samo jest z zawodami czysto technicznymi w której kobiety stanowią ledwie procent i to nie z racji że im się odmawia ale z samego popytu ergo reguluje to sam rynek.
 

Hipcio87

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2008
Posty
410
Punkty reakcji
0
albo_albo napisał/a:
jest więcej bo mężczyźni bardziej nadają się na stanowiska kierownicze i zarządzające niż kobiety


czy ja wiem...? kobiety są swietnymi organizatorkami, moze przez wpojenie kobiecie tego iz powinny byc pod skrzydlami opiekunczych mezczyzn boją się wyjść z inicjatywą.
Któz moze byc lepszym organizatorem skoro to my potrafimy zgrac gotowanie, sprzatanie zakupy i wychowywanie dzieci a takze funkcjonowanie z mezczyznami - co przysparza nam nie raz niemalo stresu ;)
mysle dlatego ze rola szefowej nie powinna stanowic tak duzego stresu...
 
D

Dorka123

Guest
dokładnie, mam takie samo zdanie, kobieta równie dobrze może sobie radzić na stanowisku kierowniczym, a jest ich mniej dlatego, że taka jest mentalność ludzka, myślenie stereotypami, ze kobieta powinna siedzieć w domu i gotować, sprzątać i prać, ewentualnie pracować w sklepie ;)

ale czasy się zmieniają....
 

Hipcio87

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2008
Posty
410
Punkty reakcji
0
no tak czasy sie zmieniaja, rynek sie zmienia dlatego i stereotypy jest szansa ze sie im poddadza a z nimi i kobiety :)

zreszta jakies dwa tygodnie temu chyab na onecie czytalam arykul napisany na podstawie badan iż procent kobiet podejmujacych wyzanie szefowych znacznie wzrosło. Niestety nie pamietam teraz danych procentowych :/
 
D

Dorka123

Guest
też widzę to po moich znajomych czy chociażby powstających firmach w moim mieście, coraz więcej kobiet bierze się za interesy, co mi się bardzo podoba, chyba wszystko zmierza ku dobremu :)
 

Hipcio87

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2008
Posty
410
Punkty reakcji
0
obyś miała rację, bo ja widzę, że odbiór kobiet w biznesie jest negatywny, jeszcze nie doszłam co Panowie sądzą o kobietach szefach, ale na jednym z forów pytajac o poczatki biznesu o kobietach w pracy wypowiadali się dość negatywnie.
Na szczęście nie chodziło im o intelekt, ale komentowali wzajemne relacje,a to tż kiepsko wrozy. :/
 

kapi57

Nowicjusz
Dołączył
5 Sierpień 2009
Posty
20
Punkty reakcji
0
Z tego, co widzę to dyskusja toczy się między innymi na tematy zarządzania firmą, więc chciałbym Państwu polecić bardzo dobre narzędzie internetowe do wystawiania faktur, duplikatów, rachunków i innych dokumentów finansowych, a także na zarządzanie płatnościami w firmie i wszystkimi dokumentami.
Adres: http://faktury.iwystaw.pl/
iWystaw oferuje 45 dniowy okres próbny, w czasie którego można korzystać z aplikacji za darmo bez zobowiązań.
Pozdrawiam
 

albo_albo

Pan i Władca
Dołączył
20 Marzec 2009
Posty
2 757
Punkty reakcji
78
Wiek
43
Miasto
SKM Kraków
czy ja wiem...? kobiety są swietnymi organizatorkami, moze przez wpojenie kobiecie tego iz powinny byc pod skrzydlami opiekunczych mezczyzn boją się wyjść z inicjatywą.
Któz moze byc lepszym organizatorem skoro to my potrafimy zgrac gotowanie, sprzatanie zakupy i wychowywanie dzieci a takze funkcjonowanie z mezczyznami - co przysparza nam nie raz niemalo stresu ;)
mysle dlatego ze rola szefowej nie powinna stanowic tak duzego stresu...

naturalnym jest dla kobiety że szuka oparcia i wsparcia stąd kobiety lubią silnych i dominujących mężczyzn bardziej niż słabowite cioty

co do kobiet szefów kilka przerobiłem i miały jedną wadę: tydzień w miesiącu była lipa w robocie :D
 

opcja

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
www.kancelariaipm.pl




Program „Zastępczy” polega na dochodzeniu roszczeń od towarzystw ubezpieczeń w ramach obowiązkowego ubezpieczenia OC pojazdów mechanicznych z tytułu najmu pojazdu zastępczego. Jego działanie można scharakteryzować w trzech punktach:

1.

W momencie oddania uszkodzonego pojazdu do naprawy, osoba poszkodowana otrzymuje od naszego Klienta pojazd zastępczy.
2.

Poszkodowany podpisuje z naszym Klientem umowę najmu pojazdu zastępczego oraz cesję wierzytelności, przenoszącą prawo do otrzymania odszkodowania z tytułu dokonanego najmu na Klienta.
3.

Po skompletowaniu dokumentacji sprawy przez Klienta, trafia ona do Kancelarii „Ius Per Modum”, która występuje w jego imieniu do towarzystwa ubezpieczeń sprawcy zdarzenia, z roszczeniem o zwrot kosztów najmu pojazdu zastępczego.

Kancelaria „Ius Per Modum” dochodzi roszczeń zarówno na etapie przedsądowym, jak i sądowym. Nasza Kancelaria przygotowuje wszystkie niezbędne dla działania Programu dokumenty, które po podpisaniu umowy o współpracy, zostają przekazane Klientowi. Nasze czynności, są nastawione i realizowane przede wszystkim w celu zaspokojenia roszczenia w całości już na etapie przedsądowym. W przypadku, kiedy roszczenie nie zostanie wypłacone na podstawie uznania lub ugody, lub Państwa roszczenie nie zostanie zaspokojone w całości, nasza Kancelaria przekazuje sprawę do postępowania sądowego. Postępowanie to jest prowadzone przez doświadczonych pełnomocników zawodowych (adwokatów i radców prawnych) specjalizujących się w prawie ubezpieczeniowym, którzy stale współpracują z Kancelarią „Ius Per Modum”.
 
D

Dorka123

Guest
naturalnym jest dla kobiety że szuka oparcia i wsparcia stąd kobiety lubią silnych i dominujących mężczyzn bardziej niż słabowite cioty

co do kobiet szefów kilka przerobiłem i miały jedną wadę: tydzień w miesiącu była lipa w robocie :D
to był po prostu czas wzmożonej kontroli nad pracownikami, co na pewno firmie nie zaszkodziło :p
 

hella9

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2010
Posty
31
Punkty reakcji
0
a ja tam myślę, ze to raczej wyrównanie szans ;) nie oszukujmy się, ale mężczyzn-szefów jest więcej niż kobiet ;)
no właśnie chyba to się zmienia- ja pracowałam w dużej firmie w w-wie i tem na 12 szefów 10 było kobiet i to w wiweku 27- 32 lata więc to naprawdę jakiś wyjątek???
 
Do góry