własna działalność gospodarcza

paulcias15@wp.pl

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
a moze mi ktos pomóc??? z męzem chcemy otworzyć sprzedaż częsci uzywanych. jakie warunki musimy spełnić i kiedy tzreba zgłośic działalnośc gospodarcza od jej otwarcia, jakie sa opłaty? prossze o pomoc i dzieki...a słyszałam tez ze jest jakies dofinansowanie z urzedu pracy to prawda??
 

123ewa

Nowicjusz
Dołączył
27 Luty 2009
Posty
20
Punkty reakcji
0
Jeśli jesteś bezrobotna to możesz dostać z PUP dotację 18 tys. Wiem, bo właśnie przez to przechodzę.
 

albo_albo

Pan i Władca
Dołączył
20 Marzec 2009
Posty
2 757
Punkty reakcji
78
Wiek
43
Miasto
SKM Kraków
z tymi dotacjami to nie zawsze jest różowo ale można się starać, ja startowałem w programie innowacyjności ze swoją firmą o dotacje 750 tyś i nie dali :)
 

kamkar

Nowicjusz
Dołączył
12 Maj 2009
Posty
4
Punkty reakcji
0
Jeżeli zakładasz firmę to przydadzą Ci się podstawowe dokumenty. Ja gdy zakładałem to w znalazłem co prawda kilka darmowych ale najlepszą bazę to znajdziesz w dziale Dokumenty z Praca Pracy. Poprzeglądać można też pozostałe działy. Ciekawa baza plików.

Pozdrawiam,
 

kazameczek

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2008
Posty
48
Punkty reakcji
0
z tego co sie orientuje musisz zglosic dzialalnosc zanim wystawisz pierwsza fakture lub poniesiesz pierwsze koszty. ogolnie cala procedura jest dosc prosta - juz gdzies ja opisywali. najpierw wpis do ewidencji dzialalnosci, potem Regon w GUSie, ZUS, US, pieczatka - jakos tak to sie uklada. koszty zalozenia firmy sa niewielkie, ale nie pamietam ile to dokladnie wynosi...
 

antone

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2009
Posty
14
Punkty reakcji
0
Stronek, które podpowiadają jak założyć firme jest dużo. http://www.biznes-firma.pl/d.102.Jak_zalozyc_firme.html , http://www.firmy-24.pl/jak-zalozyc-firme.php . Jest tego dużo. Trudniejsza sprawa to wybór rodzaju opdatkowania. Radzę pójść najpierw do jakiejś księgowej, powinna podpowiedzieć, mozna się wkopać w podatki i z nich nie wybrnąć. Dla handlujących z małymi dochadami np. najprostsza forma opodatkowania to "książka przychodów i rozchodów" ale to nie wszystko trzeba zdecydować czy się jest Vat-owccem czy nie?. Jeśli chcesz sprzedawać rzeczy telekomunikacyjne musisz kasę mieć od razu fiskalną, jeśli przekroczysz pewnien próg w obrotach firmy (nie w zarobkach), chyba 20000 zł też kasa fiskalna. Wbrew pozorom nie jest trudno taki obrót osiągnąć. 4 laptopy po 5 tyś i masz 20 tyś...Najpierw dobrze przemyślcie formy opodatkowania, firmę można założyć dzisiaj w dzień!
 

daone

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2009
Posty
79
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
z miasta Łodzi się pochodzi
Od czterech lat jestem przedsiębiorcą. Od półtora roku prowadzę działalność w dwóch kierunkach - przy czym, ów dodany jest praktycznie w całości dzięki inicjatywom strukturalnym unii europejskiej.
Wraz z kuzynem i "cieniami" założyliśmy spółkę z o.o.
oto co należy zrobić i ile to kosztuje itp.

- zawarcie umowy spółki (akt notarialny) - dwie godziny ~ 3 200 PLN ale wysokość jest uzależniona od kapitału zakładowego
- ustanowienie i spłata kapitału zakładowego - w zależności od formy nawet kilka dni trwa organizacja wszystkiego - my wnieśliśmy głównie aport i aport ruchomy oraz prawa majątkowe - koszta papierkologii ~ 2 000 PLN, przy kapitale zakładowym 499 999 PLN
- zgłoszenie spółki do rejestru KRS - nie pamiętam ile to trwało, a koszta to ~1 500 PLN
- złożenie RG-1 czyli REGONu do Urzędu Statystycznego - za darmo
- założenie konta bankowego - to już zależy od wybranego banku wszystko
- złożenie NIP-2 czyli wniosku o nadanie NIPu
- zgłoszenie rejestracyjne VAT - koszt ~150 PLN

Koszta nie są ogromne, a dużo wygodniej jest prowadzić działalność jako osobowość prawna.
 

hms

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
co do wystawiania faktur to niezbędna jest rejestracjs w US jako płatnik VAT
 

Michał24

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam! chciałbym się dowiedzieć czy jeśli prowadzę własną działalność gospodarczą mogę przepisać na inna osobę np. na emeryturze? Jak to wszystko wygląda? Jeśli ktoś wie byłbym wdzięczny gdyby mnie zagłębił w ten temat. pozdrawiam serdecznie:)
 

csn111

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
WWW.CSN.PL
Po otwarciu własnej działalności warto pomyśleć o biurze. Wybierając artykuły do jego wykończenia zapraszam na naszą stronę internetową. Jeśli zależy Wam na biurze, które godnie Was reprezentuje naprawdę warto.
WWW.CSN.PL
Niektórzy mówią, że w biznesie liczy się tylko zysk. Jest on
oczywiście ważny, ale oprócz niego liczy się zaufanie do kontrahenta, jakość i kultura współpracy. Zapraszam do współpracy z "CSN Wycieraczki Z Klasą", gdzie oprócz atrakcyjnych warunków zagwarantujemy Państwu kompletne wsparcie merytoryczne oparte na naszej wiedzy i długoletnim doświadczeniu.
WWW.CSN.PL
 

biznesw

Nowicjusz
Dołączył
8 Lipiec 2009
Posty
16
Punkty reakcji
0
Hej!!

Jeśli chodzi o zakładanie działalności gospodarczej to przeczytałam na forum: TWÓJ BIZNES mozna wszystko załatwić w jednym okienku. Jeśli interesuje was ten temat to polecam zajrzeć dokładniej

TUTAJ

Pozdrawiam :) i życzę powodzenia :)
 

satisnet

Nowicjusz
Dołączył
5 Sierpień 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
Rejestracja własnej działalności to tylko początek problemów do przejścia. Ważny jest pomysł na własny biznes. Życzę powodzenia.
 

lasiczka_poznan

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2009
Posty
404
Punkty reakcji
0
Rejestracja własnej działalności to tylko początek problemów do przejścia. Ważny jest pomysł na własny biznes. Życzę powodzenia.

bez pomyslu bez sensu jest otwieranie dzialanosci. Trzeba tez skalkulowac ile to wszystko bedzie kosztowalo w pierwszych miesiacach (wszytskie dokumenty + comiesieczne oplaty) i jakie moga byc realne przychody. Zatem jezeli jest pomysl na biznes, i wiesz ze przez pierwsze miesiace rozkrecania interesu dasz rade, to smialo, pozniej juz bedzie z górki :)
 

slowik24

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2009
Posty
3
Punkty reakcji
0
dokładnie działaność trzeba przemyśleć, mój znajomy odrazu po założeniu firmy kupił sobie telefon na firme z abonamentem 10 tysięcy minut i się cieszy..moim zdaniem trzeba na początku mądrze wszystko kalkulować....
 

miga1

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2009
Posty
5
Punkty reakcji
0
"Jedno okienko" faktycznie istnieje, ale z tego co przeczytałam tutaj:
http://e-prawnik.pl/biznes/prawo-spolek/dzialalnosc-gospodarcza/artykuly/jedno-okienko-wydluza-czas-zalatwiania-formalnosci.html
zamiast ułatwiać jeszcze bardziej wydłuża czas załatwiania formalności. Jeśli macie jakieś doświadczenia piszcie.
 

scholarium

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2009
Posty
71
Punkty reakcji
0
Wiek
42
Ja prowadzę działalność już dobre kilka lat i szczerze powiem, że nie jest to specjalnie trudne. Na pewno na początku nie warto inwestować w obsługę księgową itp. Rozliczenie PITu z wystawianych rachunków i poniesionych kosztów też nie należy do specjalnie trudnych czynności.
 

mupek

Nowicjusz
Dołączył
8 Październik 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam,
Planuje otworzyc mala firme zajmujaca sie reklama. Dokladnie chodzi tu o gazetke reklamowa kolportowana do mieszkancow kilka osciennych gmin. Moje pytanie brzmi: jaka klasyfikacje dzialalnosci wybrac do ww. dzialalnosci? Z gory dziekuje za podpowiedz. Pozdrawiam
 

BOSSY

Bywalec
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
1 593
Punkty reakcji
133
Wiek
34
witam.
jak to jest z zalatwianiem zezwolenia na sprzedaz alkoholuw miejscach publicznych?? tj:na gieldzie.
jakie oplaty??
gdzie zlozyc wniosek o pozwolenie??
 

hbugowski

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2009
Posty
6
Punkty reakcji
0
Witam serdecznie wszystkich przedsiębiorców;) Ja od niedawna też mam swoją działalność. Udało mi się uzyskać dotację z PUP. Wydawało mi się że to długo potrwa ale w sumie szybko minęło i dotacja bardzo mi pomogła w rozkęceniu działalności.. Musiałem też założyć konto firmowe i ze wszystkich ofert najbardziej spodobała mi się oferta mBanku: mBiznes konto Mało tego, że dostałem dotację to jeszcze dostałem limit 10 000 PLN na start;) Polecam wszyskim zakładanie swoich firm a nie cieżką nie żadko pracę za marne grosze i dorabianie beznadziejnych szefów i prezesów, którzy nie potrafią w dodatku docenić Waszej pracy.. Pozdrawiam wszystkich;)
 

miga1

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2009
Posty
5
Punkty reakcji
0
witam.
jak to jest z zalatwianiem zezwolenia na sprzedaz alkoholuw miejscach publicznych?? tj:na gieldzie.
jakie oplaty??
gdzie zlozyc wniosek o pozwolenie??

Sprawdź ten link: http://e-prawnik.pl/domowy/prawo-karne/wykroczenia/artykuly/kto-i-na-jakich-zasadach-moze-sprzedawac-alkohol.html
Myślę, że Ci się do przyda :)
 
Do góry