wizytówki

deprimo

Nowicjusz
Dołączył
10 Kwiecień 2011
Posty
5
Punkty reakcji
0
czy są jakieś wymogi,co do tego jak powinna wyglądać wizytówka firmowa, czy jest to obojętne? może być kolorowa albo szklana? wy jakie posiadacie?
 

analityk86

Nowicjusz
Dołączył
14 Czerwiec 2011
Posty
31
Punkty reakcji
0
Twoja brożka jaką wizytówkę zrobisz. Ma być czytelna i poręczna dla tych, którym chcesz ją dawać ;) A takkie sa tradycyjne papierowe, o standardowym rozmiarze wizytówki ;)
 

estefan4

Zbanowany
Dołączył
29 Czerwiec 2010
Posty
45
Punkty reakcji
0
dokładnie, to ty sam decydujesz jaką wizytówkę chcesz posiadać, jak np. ma szklaną z AMB
 

Kert

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2011
Posty
370
Punkty reakcji
5
Możesz zrobić wizytówkę jaką tylko zechcesz. Może być nawet z metalu z jedną literą po środku. Nie ważne. Nie ma wymogów co do wyglądu wizytówki. Sam ustalasz jaka będzie dla Ciebie najlepsza, bo to wyłącznie Twoja sprawa czy będziesz je w ogóle miał.
 

Portos201

Bywalec
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
2 117
Punkty reakcji
54
Są jednak pewne standardy, których warto się trzymać. Wizytówka powinna być elegancka, ale zarazem prosta i czytelna. Nie ma sensu z wizytówki robić np. ulotki reklamowej. Najlepiej poradzić się firmy poligraficznej. Zaprojektują ci raz a porządnie, potem będziesz tylko sobie dodrukowywał.


Chwała Ci ;) za ten wpis. Bo jak widzę niektórych wizytówki to mi ręce opadają :) Cały Pan Tadeusz opisu czcionką rozmiar 2.

Prosta i elegancka = firma poważna i warta zapoznania się z nią. Mało informacji? zachęca do oglądnięcia www czy sprawdzenia czy są dobrzy.. a potem już z górki do realizacji zamówienia :)

Ludziom się wydaje że wizytówka to kawałek kartki, a to droga do sukcesu jak dla mnie :)



Ja mam prostą, z przodu logo, a z tyłu moje dane i stanowisko + nr telefonu i www.

Zajmuję się kontaktem z klientem więc widziałem już masę wizytówek.

Ładne sa matowe + lakier błyszczący na np logo :p
 

hafty_org

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2011
Posty
9
Punkty reakcji
1
Ja polecam jasne kolory przynajmniej na brzegach wizytówki. Gdy masz ciemną wizytówkę po wycięciu ich zostają brzydkie rogi a na wizytówkach w jasnej kolorystyce nie widać tego :)

Warto znaleźć dobrą drukarnie bo raz widziałam wizytówki strasznie wydrukowane :(
 
D

dan38

Guest
z cenami wizytówek jest ciekawa sprawa...200 sztuk na beznadziejnym papierze kosztuje tyle, ile 1000 (słownie tysiac) sztuk porządnie wydrukowanych i foliowanych. Jeśli czas nie goni, warto poszukać porządnej drukarni, zamiast punktów "100 wizytówek w 5 minut".
 

Portos201

Bywalec
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
2 117
Punkty reakcji
54
Bo 200 sztuk nie opłaca się puszczać na maszynie, jak puścisz 1000 sztuk to masz to drukowane na dużych brytach, a jak drukujesz 200 to więcej roboty niż to warte (ma się kontakty to sie wie).

Poza tym... kto i po co zamawia 200 sztuk wizytówek? prawda jest taka że 1000 sztuk się rozchodzi nawet niewiadomo kiedy. Więc po co robić 200 skoro można prawie w tej cenie mieć 1000 na dobrym papierze?

A różnica w papierze jest taka że 200 sztuk to puszczają na drukarce biurowej lub na byle sprzęcie, a 1000 już na profesjonalnej maszynie z dobrym papierem.
 

proxy92

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2008
Posty
790
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Oj portos, jakie ty masz kontakty? Ogarnij się synku:)

Co do tematu, w sieci jest tyle dobrych serwisów oferujących wyrób profesjonalnych wizytówek w niskich cenach, że głowa boli. Tylko wystarczy poszukać:)
 
D

dan38

Guest
o 200 sztuk nie opłaca się puszczać na maszynie, jak puścisz 1000 sztuk to masz to drukowane na dużych brytach, a jak drukujesz 200 to więcej roboty niż to warte (ma się kontakty to sie wie).

Poza tym... kto i po co zamawia 200 sztuk wizytówek? prawda jest taka że 1000 sztuk się rozchodzi nawet niewiadomo kiedy. Więc po co robić 200 skoro można prawie w tej cenie mieć 1000 na dobrym papierze?

A różnica w papierze jest taka że 200 sztuk to puszczają na drukarce biurowej lub na byle sprzęcie, a 1000 już na profesjonalnej maszynie z dobrym papierem.


No ja akurat też rozumiem tą zależność. Jednak sporo osób zamawia po 100-200 sztuk.
 

Portos201

Bywalec
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
2 117
Punkty reakcji
54
I dostają to co chcą :) więc niech się nie dziwią że takie ceny.

To tak jak ktoś poszedł do hurtowni i chciał kupić 1 sztukę produktu x, który jest sprzedawany w pakiecie 100 sztuk, a po rozpakowaniu reszta nie nadawała by się do sprzedaży. Sprzedawca opchnął by produkt x w cenie 1/100 ? czy 1/1 ?:)

To nie jest opłacalne. Dodam ze nie opłaca się tego nawet dawać do cięcia mechanicznego. Niech się cieszą że nie mają nożyczkami ciętego :)
 
D

dan38

Guest
Firma zajmująca się między innymi wizytówkami, którą dobrze znam, i którą mogę polecić to http://www.studiosynchro.pl/
 

luxtronic

Nowicjusz
Dołączył
21 Lipiec 2011
Posty
9
Punkty reakcji
1
ja zrobiłem 600 wizytówek kolorowych z niepowtarzalnym wzorem ( a więc nie szablon) za 200 netto - papier dobrej jakości, twarde i dobrze się prezentują.
Fakt, doradzili mi w drukarni, byłem osobiście, tam dostałem parę uwag i porad. W sieci pewnie zrobisz taniej, ale nie licz na szał.
 

Portos201

Bywalec
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
2 117
Punkty reakcji
54
dobra cena, 200zł to już rozsądnie jeśli chce się mieć wizytówkę a nie szablon z allegro na papierze toaletowym :)
 
D

dan38

Guest
Już polecałem tą firmę....http://www.studiosynchro.pl/
Mam wizytówki od nich, dwustronne i foliowane. I nie z szablonu. Cena jest chyba jeszcze ciekawsza.
 

Portos201

Bywalec
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
2 117
Punkty reakcji
54
Już polecałem tą firmę....http://www.studiosynchro.pl/


Wyluzuj z tą firmą... gość nie będzie dymał kilometrów po wizytówki bo są dwustronnie foliowane... :mruga:


Może być z krakowa a Ty polecasz firmę z Poznania.


"Oj portos, jakie ty masz kontakty? Ogarnij się synku:)"

Ja Ciebie też pozdrawiam :eek:k:
 

Henry0077

Nowicjusz
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
250
Punkty reakcji
1
Zauważyłem,że zaczęły powstawać wiztówki dwustronne.Na jednej stonie np.Radio Taxi ,na drugiej Klub Muzyczny.Bardzo duże ilości ,2 strony zainteresowane dystrybucją, małe koszty.
 
D

dan38

Guest
Już polecałem tą firmę....http://www.studiosynchro.pl/


Wyluzuj z tą firmą... gość nie będzie dymał kilometrów po wizytówki bo są dwustronnie foliowane... :mruga:


Może być z krakowa a Ty polecasz firmę z Poznania.


"Oj portos, jakie ty masz kontakty? Ogarnij się synku:)"

Ja Ciebie też pozdrawiam :eek:k:


============

Nie wiem skąd kto jest. Myślałem, że w epoce poczty i internetu nie ma to wielkiego znaczenia...Kraków...Poznań...
Chyba, że ktoś rzeczywiście musi sam odebrać...może być problem, jeśli nie jest z Poznania. Fakt!!! ;)
 
Do góry