Wizaż - charakteryzacja.

scandal

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2007
Posty
271
Punkty reakcji
1
Wiek
43
Czy ktoś z forum uczył się wizażu lub charakteryzacji? Jeśli tak to gdzie lub która szkoła jest najlepsza?
Interesuje mnie wizaż - charakteryzacja dla osób które zajmowałyby się przygotowywaniem ludzi do sesji fotograficznych.
 

pozi

Nowicjusz
Dołączył
6 Październik 2008
Posty
99
Punkty reakcji
0
Czy ktoś z forum uczył się wizażu lub charakteryzacji? Jeśli tak to gdzie lub która szkoła jest najlepsza?
Interesuje mnie wizaż - charakteryzacja dla osób które zajmowałyby się przygotowywaniem ludzi do sesji fotograficznych.
Ja się uczyłam oraz, przez wiele lat pracowałam w tym zawodzie. Z tego, co wiem, to jedną z najlepszych szkół w Polsce, która przygotowuje do tego zawodu jest Międzynarodowe Studium Dziewulskich. Przede wszystkim dlatego, że stawiają na kompleksowość edukacji, czyli: oprócz standardowych zajęć z zakresu makijażu, charakteryzacji i efektów specjalnych, uczą Cię tam fotografii, fryzjerstwa, perukarstwa, historii sztuki i rysunku. Poza tym, zajęcia opierają się głównie na praktykach, a to jest bardzo ważne bo - jak wiadomo - z samych wykładów mało się człowiek nauczy.
 

inteq

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2007
Posty
112
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
skądinąd
Myślę, że to całkiem fajny zawód. Tylko niezbędne są tutaj zdolności manualne :) (chyba jednak takich nie posiadam) Wiadomo, że wizaż/charakteryzacja to jest coś co lubią wszystkie kobiety, a przynajmniej większość. Kiedyś chciałam wybrać się do takiej szkoły. Ale niestety się nie odważyłam i trochę żałuję. Bo nie ma nic fajniejszego jak łączyć pracę z pasją, okazuje się, że praca może być naprawdę ciekawa :) Poza tym, moim zdaniem jest to zawód, który zawsze będzie na czasie - wizażyści i charakteryzatorzy będą potrzebni zawsze. Oczywiście trzeba iść z duchem czasu i znac obowiązujące trendy. No i jeśli jest się naprawdę dobrym w tym co się robi, można pracować z gwiazdami :) W tym zawodzie nie powinno być problemu z zatrudnieniem.
hm, może i ja się zdecyduję na taką szkołę. Bo niby dlaczego nie, nawet zupełnie hobbystycznie.

A czy możesz napisać gdzie mieści się ta szkoła? I jak wygląda nauka, w jakim systemie?
 

anioleczek0019

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2013
Posty
9
Punkty reakcji
0
Ja się uczę w Studium Dziewulskich na kierunku Charakteryzacja, Wizaż i Stylizacja i mogę polecić. Duży nacisk kładą na zajęcia praktyczne, pracujemy na markowych kosmetykach, poznajemy nowoczesne techniki, a zajęcia prowadzą znani charakteryzatorzy i wizażyści. Jak co pisz na priv :)
 
B

Baska1989

Guest
Z tego co wiem to w Sukces Edukacji mają pokrewne kierunki i kursy. Mogę polecić tą szkołę ze swojego doświadczenia jako miejsce, w którym można się szybko i skutecznie nauczyć wielu ciekawych rzeczy, które potem przydadzą się w pracy.
 
Do góry