Windows 7 w nowym laptopie

Kakarotto SSJ1

Nowicjusz
Dołączył
22 Kwiecień 2011
Posty
98
Punkty reakcji
1
Witam,zakupiłem wczoraj nowego laptowa był on w zestawie z Windows 7 ale jak sie potem okazało ten windows 7 był już wgrany w laptopa a nie tak jak ja myślałem że bedzie on na płycie ale nie o to chodzi.Moje pytanie jest takie czy da się teraz jakoś tak zrobic aby tego oryginalego windowsa na laptopie można było skopiować na płyte? bo chciałbym sobie jeszcze tego win 7 na innym kompie zainstalowac.POZDRAWIAM
 

Dante190884

Użytkownik Roku
Dołączył
28 Maj 2012
Posty
201
Punkty reakcji
7
Miasto
Kraków
Tak się nie da. Jest pewna złota zasada - jedna oryginalna kopia systemu Windows - jeden komputer. ;-)
Po prostu na drugim PC wyrzuci Ci komunikat, że ta kopia jest już aktywowana.

To po pierwsze.
Po drugie można to bez problemu obejść - w internecie aż roi się od wskazówek.
A po trzecie - owszem, nawet powinieneś zrobić kopie instalacyjną z dysku laptopa na płytę DVD. Jak? Są sposoby jednak zanim podał bym link do któregoś i miałbyś sobie niechcący zepsuć komputer, radzę, abyś po prostu podszedł do tego sklepu z paragonem i zażądał [z nimi trzeba ostro] płyty recovery.
 

Kakarotto SSJ1

Nowicjusz
Dołączył
22 Kwiecień 2011
Posty
98
Punkty reakcji
1
To po pierwsze.
Po drugie można to bez problemu obejść - w internecie aż roi się od wskazówek.
A po trzecie - owszem, nawet powinieneś zrobić kopie instalacyjną z dysku laptopa na płytę DVD. Jak? Są sposoby jednak zanim podał bym link do któregoś i miałbyś sobie niechcący zepsuć komputer, radzę, abyś po prostu podszedł do tego sklepu z paragonem i zażądał [z nimi trzeba ostro] płyty recovery.



Jak byłem u nich w sklepie wtedy co kupywałem to zauważyłem że nie daja płyty z windowsem i wtedy się zapytałem chłopa jak to jest i on mi powiedział że z reguły tak jest teraz w nowych laptopach z systemami windows 7 że są one już wgrane w komputer.


Troche to dziwne wsumie bo jak bede sobie chciał zrobic w przyszłości reinstalke systemu to jak mam niby to zrobic ?? bo zawsze reinstalke robiłem tak że wrzucałem płytke CD z windowsem i on startował z napędu i potem go instalowałem a teraz jak mam to zrobić bez płytki?


a i skoro mówisz że są sposoby na zgranie go na płytke to proszę o pomoc w tej sprawie . POZDRAWIAM

aa... zapomniałem jeszcze dodać że co jakiś czas wyskakuje mi chmurka z paska zadań zeby zapisać kopie zapasową , wiec moze o to chodzi
 

piotrja4

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2012
Posty
11
Punkty reakcji
0
On ale przecież po oddalenie nowego win 7 wyświetla się komunikat aby zgrać kopie zapasowa systemu na płytę więc nie wiem w czym problem ...


Sent from my iPad using Tapatalk HD
 
Do góry