Wilgotność skóry po posiłkach i rano

dudek

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2006
Posty
84
Punkty reakcji
0
Miasto
Radomsko
Czy macie coś takiego, że skóra na twarzy w dość szybkim czasie staje się wilgotna po zjedzeniu pewnego rodzaju posiłków? Mam na myśli np. słodycze z dużą zawartością czekolady albo jedzenie z McDonalda. Czy mój organizm tak po prostu reaguje na takie produkty, czy jest to może efekt, który dotyczy nas wszystkich?

I druga sprawa - czy budząc się rano zauważacie też, że skóra na twarzy jest bardziej wilgotna? Nie chodzi mi o pocenie się pod kołdrą czy fakt spania w pomieszczeniu bez swobodnej cyrkulacji powietrza.

Zastanawiam się nad tymi dwoma, według mnie, dziwnymi reakcjami skóry na twarzy. Czy to już powód, żeby poprosić lekarza o zlecenie jakichś szczegółowych badań?
 

baranekbd

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2010
Posty
14
Punkty reakcji
0
Miasto
Dolny Śląsk
Ja mam podobny problem, poszedłem do lekarza i poradził mi kupić tabletki o nazwie perspi block, które mi pomogły.
 

syrcia

Lekarz - specjalista
Dołączył
16 Wrzesień 2011
Posty
138
Punkty reakcji
1
Miasto
Warszawa
Wspomniany przez Ciebie preparat ma działanie zmniejszające wydzielanie potu. Dudek ma jednak problem z nadmiarem sebum, naturalnej warstwy ochronnej skóry. W przypadku spożywania nadmiernej ilości tłuszczów, wysoko przetworzonej żywności, ostrych przypraw może prowadzić do gromadzenia się łoju i zatykania gruczołów łojowych. W takich sytuacjach wskazane jest przestrzeganie zasad zdrowego żywienia. Warto także skonsultować się z dermatologiem lub kosmetyczką, specjalistami, którzy podpowiedzą jakich kosmetyków używać i jak dbać o skórę.
 
Do góry