"Wierność jest nudna"

Bluesia

Bywalec
Dołączył
30 Marzec 2012
Posty
2 124
Punkty reakcji
127
- słyszymy w jednej z piosenek, albo od osób, które znamy bardziej lub mniej. Czy tak naprawdę jest ?
 

ForeverYoung

Bywalec
Dołączył
4 Grudzień 2012
Posty
1 695
Punkty reakcji
139
Wiek
30
"wierność jest nudna" - mi się wydaje ,że dzisiaj wiele osób szuka związku na siłę , byle tylko nie być samemu.
Dlatego kiedy jedna strona znajdzie tą właściwą połówkę to decyduje się na zdradę.
Bo kiedy związek jest udany i para się naprawdę kocha ,to zależy tym osobom na wierności , zaufaniu ,a przecież żeby druga strona była nam wierna my sami też musimy być i to nie dla tego ,że ona/on nam kazał/a tylko dlatego , żeby ona/on nie cierpiał/a bo nam na nim/ej zależy .

Wierność na pewno nie jest nudna - jest podstawą szczęśliwego związku ,a przecież każdy (chyba) o takim marzy.
 

Bluesia

Bywalec
Dołączył
30 Marzec 2012
Posty
2 124
Punkty reakcji
127
mi się wydaje ,że dzisiaj każdy szuka związku na siłę , byle tylko nie być samemu.
Dlatego kiedy jedna strona znajdzie tą właściwą połówkę to decyduje się na zdradę.
Zatem czy nie warto więc zaczekać, by później nie mieć takich problemów ? Co nam daje taki związek w myśl przytoczonej przez Ciebie zasady, skoro i tak bywamy w nim samotni.
Wierność na pewno nie jest nudna - jest podstawą szczęśliwego związku ,a przecież każdy (chyba) o takim marzy.
Marzymy, ale kiedy wkrada się rutyna, to szukamy adrenaliny. Chcemy czegoś nowego, świeżego powiewu i z wiernością może być krucho. Nudzi nam się. Tak zwyczajnie....
 

ForeverYoung

Bywalec
Dołączył
4 Grudzień 2012
Posty
1 695
Punkty reakcji
139
Wiek
30
Pewnie , że warto ,ale nie którzy mają klapki na oczach i biegną w stronę pierwsze j/go , która/y zwróci na nich uwagę (po tygodniu czasu jak nie wcześniej o zgrozo! już słowa KOCHAM CIĘ) potem dziwią się ,że gdy emocje już upadną to jest samotność ,ale nie skończą tego związku do puki nie trafi się następna taka osoba która się nim/nią zainteresuje .
(znam wiele takich osób)

Wystarczy porozmawiać o tym z partnerem/ką , jest tyle możliwości by do związku wpadły jakieś nowe emocje. Poza tym jeśli ,naprawdę nam zależy na tej osobie nie powinniśmy myśleć już tylko o sobie ,ale też o niej/nim.
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
dzisiaj każdy szuka związku

Nie każdy.

To, czy wierność jest nudna, czy nie jest, zależy od człowieka się nad tym zastanawiającego i od jego predyspozycji, intencji, priorytetów. Od tego, co w jego życiu gra najistotniejszą rolę.
 

Bluesia

Bywalec
Dołączył
30 Marzec 2012
Posty
2 124
Punkty reakcji
127
potem dziwią się ,że gdy emocje już upadną to jest samotność ,ale nie skończą tego związku do puki nie trafi się następna taka osoba która się nim/nią zainteresuje .
(znam wiele takich osób)
To jest chyba jedna z gorszych opcji. Nie kończyć jednego, a już wypatrywać kolejnego.

jest tyle możliwości by do związku wpadły jakieś nowe emocje.
Tylko niektórzy wolą iść po najmniejszej linii oporu, czyli zmiana, bo się nudzę. Też tego nie mogę zrozumieć.
 

ForeverYoung

Bywalec
Dołączył
4 Grudzień 2012
Posty
1 695
Punkty reakcji
139
Wiek
30
Tak to jest żenujące ,ale to zabezpieczenie przed samotnością XXI wieku ...

Mi się wydaje ,że po prostu nie doceniają tego co mają.
W każdym związku są wzloty i upadki nie jest sztuką się rozstać ,tylko umieć w tym wytrwać.

Często jest tak ,że dopiero ,gdy partner/ka dowie się o zdradzie i kopnie w d*pe to wtedy nagle się okazuje ,że nie mogą bez tej osoby żyć .
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
To zbyt wielkie uproszczenie tematu wierności- jak dla mnie nigdy nie chodzi tu o samą nudę.Nawet jesli tak się wydaje to należy zapytać dlaczego para zaczyna się ze sobą nudzić i wtedy wychodzą inne problemy w związku.
 

basik1

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2011
Posty
542
Punkty reakcji
26
A mi się wydawało, że ten tekst dotyczył po prostu ludzi skaczących sobie z waginy na waginę... :tongue:

Wierność nigdy nie jest nudna jeśli się kogoś kocha. Nawet jeśli zdarzają się czasem różne dziwne sytuacje.. to przecież nie rzucę się na kogoś tylko dlatego, że mam chcicę i problemy w związku, mam swój rozum i jakieś tam logiczne rozumowanie. (-a co za tym idzie masło jest maślane i szyny też były złe ;p)

Swoją drogą, patrząc z perspektywy czasu na swoje odwieczne poszukiwanie miłości, w czym jak widzę dookoła, nie jestem odosobniona.. dochodzę do wniosku, że to jedna wielka ściema, człowiek doskonale może się obyć bez Wielkiej Miłości.
Z drugiej strony jak patrzę na moje niektóre koleżanki - samotne, niby spełnione w innych dziedzinach ale wciąż szukające tego co ja kiedyś - to już sama nie wiem co myśleć :)
 
0

03092010

Guest
Z drugiej strony jak patrzę na moje niektóre koleżanki - samotne, niby spełnione w innych dziedzinach ale wciąż szukające tego co ja kiedyś - to już sama nie wiem co myśleć :)
Nie sugeruj sie nimi. One nie maja pojecia o tym o czym my mamy, dlatego szukaja ;)
 

basik1

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2011
Posty
542
Punkty reakcji
26
Mi się wydaje że niektórzy ludzie mają po prostu tendencje do umartwiania się :) Ciągle czegoś szukają, sami nie wiedząc co to jest i czy na pewno tym czymś musi być koniecznie drugi człowiek...
 

Alyshia

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2012
Posty
87
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Warszawa
Uważam, że odpowiedź jest prosta, tzn. jeśli ktoś jest szczęśliwy w swoim związku to nie ma potrzeby szukania "atrakcji" poza nim. "Wiernośc jest nudna" dotyczy osób, które są w związku tylko po to, żeby być, a nie z powodu uczucia, które żywią do danej osoby.
 

moniquemonique

Bywalec
Dołączył
25 Październik 2011
Posty
1 689
Punkty reakcji
96
Miasto
Śląsk, Częstochowa
To nie wierność jest nudna, tylko rutyna w związku.
A na rutyne są sposoby, tylko do tego jeszcze trzeba trochę chęci i kreatywności większej niż ugotowanie na obiad kurczaka dla odmiany w chrupiącej panierce ;P
 

basik1

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2011
Posty
542
Punkty reakcji
26
No ba :tongue: Skróty myślowe rządzą nami ;)
Ale gdyby Ci się kiedyś udało to daj przepis ;)
 

kokardunia

Nowicjusz
Dołączył
14 Listopad 2012
Posty
42
Punkty reakcji
0
Może i są czasem myśłi o jakimś eksperymencie i zdradzie ale myśłąc sobie co mogfę zniszczyć przez chwiląwą przyjemność i zabawę. Wole nie eksperymentować i byc wierna jednemu facetowi.
 

Bluesia

Bywalec
Dołączył
30 Marzec 2012
Posty
2 124
Punkty reakcji
127
Wole nie eksperymentować i byc wierna jednemu facetowi.

Nawet, kiedy nudą w związku wieje ?

A nie jest czasem tak, jak w dalszej części piosenki, czyli "Wierność jest nudna, a tego nie chce przyznać żadne z nas..." Może zwyczajnie nie chcemy się do tego przyznać. Coś nas hamuje, choćby ustalone z góry zasady. Gdyby dokonać podziału na płeć i zrobić jakieś badania ciekawe, jakie wnioski by z tego były ?
 
Do góry