Wielu mądrych gubi się w wiedzy

armusienka

Love
Dołączył
28 Październik 2008
Posty
4 511
Punkty reakcji
3
Miasto
XVI wiek ;)
postawa wobec drugiego człowieka jest w naszym kraju często wręcz skandaliczna
tym bardziej że uchodzimy za katolicki/chrześcijański kraj
czemu często jest tak że tak wielu ludzi kłóci się o religie a źle traktuje bliznich?
zauważyłam że wielu jest takich którzy Boga miłują a brzydzą się ludzmi,chociażby żebrakami stojącymi pod kościołem,czy oni są gorsi ?
gdzie jest w nas chrześcijańska postawa miłości ? często spotykam się nawet u katolików z przekonaniem że " menele,kloszardzi,żule " sami sobie zasłużyli na takie zycie
wielu jest takich którzy się ich brzydzą,czemu widzimy cudzy grzech a własnego nie zauważamy ?

" upada człowiek,a nie żul,menel czy kloszard "
 
P

Pawian

Guest
postawa wobec drugiego człowieka jest w naszym kraju często wręcz skandalicznatym bardziej że uchodzimy za katolick
W Polsce trwa wyzysk tysięcy niewolników."W Polsce zatrudnia się obcokrajowców ze Wschodu za bezcen - donosi Dziennik. Gazeta zbadała proceder wynajmowania w Polsce chińskich pracowników.Na prośbę "Dziennika" do jednej z firm pośrednictwa pracy zadzwonił dyrektor Polskiej Izby Przemysłowo-Handlowej Budownictwa Zbigniew Bachman, przedstawiając się jako przedsiębiorca budowlany i udając, że jest zainteresowany ofertą. Od przedstawicielki handlowej, która odebrała telefon w biurze firmy, dowiedział się, że sprowadzenie chińskich pracowników do Polski zajmie około 60 dni. Gdy dopytywał się dalej o szczegóły umowy, usłyszał, że Chińczycy mogą pracować 14 godzin na dobę, mieszkać w ścisku w prowizorycznym barakowozie i jeść tylko raz dziennie. Nie mają także ubezpieczenia".http://www.bankier.pl/wiadomosc/W-Polsce-trwa-wyzysk-tysiecy-niewolnikow.Liberałom w Polsce nie wystarczy wyzysk milionów Polaków pracujących za grosze na kilku etatach bez umowy i ubezpieczenia.Pragną aby ludzie pracowali prawie za darmo.Chciwość oraz pazerność elit przekracza wszelkie granice elementarnego wstydu i przyzwoitości.Jak długo pokorny,katolicki naród będzie to znosił bez słowa sprzeciwu?Jak długo będą milczeć przedstawiciele Kościoła?
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
W czasach ST uwazano ze jezeli komus se nie powodzilo,byl biedny czy chory obloznie to byla to kara za jego grzech.Teraz tez wielu ludzi ma poczucie bycia lepszym widzac kogos takiego.
Wielu mowi slusznie to ich spotkalo....doszukuje sie jakich skutkow grzechu w przodkach....i ma poczucie swojej doskonalosci.owszem pomaga ALE ! Z jakimi intencjami?
W Ewangelich kiedy Jezus przedstawia scene spotkania na sadzie o co pyta?Nie o wiedze czy zachowanie w zyciu nakazow religijnych..
nie pyta o to czy o
dwiedziles mnie w wiezieniu?nie pada tu tez slowo o to za jakie przestepstwo siedzil ale po prostu wiezien.Jak lotr na krzyzu.
Nakarmiles?przyjales pod dach?ilu jest na to gotowych?
Przyodziales?
Czy pochyliles sie z troska nad placzacym?poswieciles mu swoj czas?
Pomoc materialna czesto uspokaja nasze sumienie i daje zludne poczucie spelnionego obowiazku.Ale czy za tym idzie wyrzucenie pogardy z serca?
Każdy Twój wyrok przyjmę twardy
Przed mocą Twoją się ukorzę.
Ale chroń mnie Panie od pogardy
Od nienawiści strzeż mnie Boże....
Pawian ale czy to nie berze sie z postaw u dolu?spolecznego przyzwolenia?Poczucie pogardy i wlasnej wyzszosci?
 
P

Pawian

Guest
Pawian ale czy to nie berze sie z postaw u dolu?spolecznego przyzwolenia?Poczucie pogardy i wlasnej wyzszosci?
Trafne uwagi Agar,jednak ryba psuje sie od głowy,nie od ogona.Wzór społeczny, elita narodu,powinien posiadać cechy, które społeczność uznaje za wartościowe (fr. elite = wybór). Socjologia najczęściej wyróżnia elity moralne, intelektualne, artystyczne, polityczne, organizatorskie. Elita jest zbiorem ludzi, którzy zazwyczaj zajmują kluczowe pozycje w społeczeństwie. Do elit należą ludzie, reprezentujący politykę, związki zawodowe, gospodarkę, media i kulturę.Kto dziś w Polsce jest elitą ? Politykę polską kształtują głównie media oraz biznes,dwie potężne siły. Media rozprzestrzeniają idee, wartości i anty-wartości. Biznes zarabia na publiczności mediów, traktując tę publiczność jako potencjalny rynek i zbiór konsumentów. Ludzie władzy nowej Polski są wypadkową interesów mediów i biznesu. Natomiast społeczeństwo nasze jest martwe, pozbawione mocy ustanawiania i kontrolowania władzy.Niemoralność elit, skorumpowanie, nadmierne bogacenie się, układy mafijne pokazują, że społeczeństwo polskie nadal pozbawione jest organizatorskiego i moralnego przywództwa.Takim mózgiem narodu i jego inteligencją mógłby być Kościół,jednak nie licząc prywatnej stacji Redemptorystów RM i Trwam,duchowieństwo nie widzi potrzeby interesowania się losem klas pracujących.
 

szpak123

Bywalec
Dołączył
16 Październik 2007
Posty
3 102
Punkty reakcji
43
Wiek
54
Miasto
kędzierzyn
postawa wobec drugiego człowieka jest w naszym kraju często wręcz skandaliczna
tym bardziej że uchodzimy za katolicki/chrześcijański kraj
czemu często jest tak że tak wielu ludzi kłóci się o religie a źle traktuje bliznich?
zauważyłam że wielu jest takich którzy Boga miłują a brzydzą się ludzmi,chociażby żebrakami stojącymi pod kościołem,czy oni są gorsi ?
gdzie jest w nas chrześcijańska postawa miłości ? często spotykam się nawet u katolików z przekonaniem że " menele,kloszardzi,żule " sami sobie zasłużyli na takie zycie
wielu jest takich którzy się ich brzydzą,czemu widzimy cudzy grzech a własnego nie zauważamy ?

" upada człowiek,a nie żul,menel czy kloszard "
Czyli ludzie wierzący muszą bardziej nad sobą pracować aby "ludzi gorszej kategorii" nie odrzucać
Dałem kiedyś dzieciakowi 10zł , tak sobie później pomyślałem ,że mogłem go skrzywdzić.Nauczy się tylko żebrać .
 

Safari

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2008
Posty
776
Punkty reakcji
1
Cały świat schodzi na psy , ludzie tylko myślą o sobie . Jest tylko nieliczne grono społeczeństwa które przejmuje się problemami innych , można przytoczyć powiedzenie , jak se pościelesz tak się wyśpisz . Co prawda słuszne stwierdzenie ale człowiek tak naprawdę potrafi dużo , przypuśćmy taki upadły człowiek , czemu nie stara się tego zmienić tylko żebra pod supermarketem o wino , jest to mu na rękę że nie musi nic robić a ma pieniądze na swoją jedyną potrzebę . Może to jest brutalne co piszę ale szczypta prawdy się znajduje . Wprawdzie wszyscy ludzie są równi , status finansowy pozycja liczy się tylko tu na ziemi , po śmierci nie ma to faktycznie żadnego znaczenia , ale ludzie starają się żyć wygodnie aby przeżyć to co im dane jak najlepiej ,. Natomiast można sobie postawić pytanie , jaki cel ma taki podupadły człowiek , czo on sobie myśli coś więcej czy tylko jego jedynym celem jest napić się . Po części jest w tym coś , nie szanuje o siebie nie ma żadnych zmartwień , można by powiedzieć że żyje tylko chwilą , ale po to jest nam dane życie aby z niego korzystać , przeżyć jak najlepiej a nie po prostu marnować go , z czystego niedbalstwa lenistwa .
 
W

wroneczki4

Guest
Tak było, jest i będzie.
Ludzie widząc takich ludzi często podbudowują się psychicznie, a stwierdzenie o takowym: "żul, menel, żebrus" podnosi ich samoocenę.
Nie zmienisz tego, bo taki już jest świat.
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
niestety teraz większość wierzących to pozoranci (bez urazy) - mówię o tych, którzy co niedzielę chodzą do kościoła, udają świętych, a po mszy zapominają o Bogu. Niższy stanem w oczach "tych lepszych", bogatszych, staje się psem. Ludzie, którzy mają więcej nie chcą się dzielić. Bo i tak ciągle im mało i mało... :bag:
 

Safari

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2008
Posty
776
Punkty reakcji
1
Faktycznie teraz spotyka się ludzi w kościele nie dla Boga tylko by zobaczyć jak kto się ubiera czy też porozmawiać sobie z znajomymi , ja sam nie chodzę zbyt często do kościoła , nie czuje widocznie takiej potrzeby ale nie mówię że nie wieżę . Słyszałem kiedyś takie zdanie że ludzie wierzący i nie praktykujący to są tylko pozoranci , czyli jak ktoś nie chodzi do kościoła a mówi że wieży to kłamie ??? nie rozumiem trochę tego , w takim razie ludzie których można zobaczyć co niedziele w kościele a są po to żeby poobserwować innych wieżą ? , liczą się słowa prawdy czy kompletnie czyny bez znaczenia . Czasami idąc do kościoła mam wrażenie że nawet ksiądz robi tylko to co do niego należy , nic od siebie i na każdym kroku zwraca uwagę ile kto dał na tacę , czy czasami nie będzie za mało .
 
P

Pawian

Guest
Ludzie, którzy mają więcej nie chcą się dzielić.
Różyczko,oklaski!Trafione w dziesiątkę.Kiedy zapytano miliardera D.Rockefellera,ile trzeba mieć milionów,aby być zadowolonym,odpowiedział:A little more!(trochę więcej!)Pazerność i brak zasad moralnych naszych łże -elit jest porażająca.Gdzie im jednak do władców takich rajów powszechnej szczęśliwości jak,Malawi,Somalia,Comoros,Burkina Faso, Solomon Islands,Congo, Democratic Republic of the Burundi,East Timor,Tanzania,Afganistan,Jemen,Boliwia,Gujana Francuska czy Paragwaj.Kiedy zapragną tym kacykom dorównać,wtedy dopiero będziemy biedni!
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Biedni jeszcze bardziej przez to zbiednieją, bogaci będą się bogacić. Podział już jest widoczny - co będzie dalej? Strach myśleć. mam nadzieję,że modlitwa zacznie oddziaływać na tych "modlących się pod figurą, diabła mających za skórą".
Ech...gdyby modlitwa mogła zmieniać świat... ;)
 

szpak123

Bywalec
Dołączył
16 Październik 2007
Posty
3 102
Punkty reakcji
43
Wiek
54
Miasto
kędzierzyn
Państwo powinno im zapewnić godne życie,państwo ma do tego instrumenty ,domy pomocy społecznej ,przytułki ,ale oni wolą stać i żebrać (i jabola kupić)
Jest takie przysłowie ,czemu jesteś biedny?boś głupi . ;)
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
szpak, oszustów jest sporo wszędzie, to fakt, ale nie wkładaj wszystkich do jednego worka.
Kiedyś cyganka chciała "na chleb", przyszła do mnie do domu. Ja zamiast pieniędzy dałam jej właśnie chleb. I wyrzuciła na klatce schodowej bezczelnie bluzgając. Bo chodziło o kasę...
 

Safari

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2008
Posty
776
Punkty reakcji
1
Sam miałem podobną sytuację , w takim razie jak rozróżnić oszusta od naprawdę potrzebującego , pomagać wszystkim tym co potrzebują na chleb i tym co chcą wyłudzić kasę na wino ??
 
P

Pawian

Guest
ale oni wolą stać i żebrać (i jabola kupić)
Dziwne,bo za komuny(straszliwy terror i totalitaryzm) nikt nie stał,po śmietnikach nie nurkował,ani nie żebrał.Wszyscy pracowali i jabola kupowali.Z domu też nikt nikogo nie wyrzucał na bruk.A tu martyrologia,wartości chrześcijańskie,wolność,demokracja..i głodowe "zarobki".To jak z tym traktowaniem bliźniego jak siebie samego?
 

szpak123

Bywalec
Dołączył
16 Październik 2007
Posty
3 102
Punkty reakcji
43
Wiek
54
Miasto
kędzierzyn
Przekazuję 1% podatku na cele pożytku publicznego i dzieciom chorym ,zapłaciłem dużo podatków temu państwu ,to niech ono pomaga żebrakom .Kiedyś reporterzy zrobili prowokację na wigilię .Przebrany za biedaka dzwonił po domach czy go wpuszczą na wieczerze ,tylko jedna osoba go wpuściła.
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
Zdziwilibyscie sie jak wielu ludzi wsrod bezdomnych uzaleznionych to ludzie o nieprzecietnej inteligencji,o wrazliwosci niedostepnej wielu bardzo madrym ludziom.Naogol ludzie Ci nie nadazaja za normalnoscia ktora reprezentuje tak zwane normalne spoleczenstwo.czasem splot okolicznosci a czasem bezradnosc wynikla z najrozniejszych przyczyn.Nie moga sie pogodzic z niesprawiedliwoscia spoleczna i wogole z kierunkiem w jaki idzie swiat.Czasem z glupoty tam sa,czasem odziedziczyli taki styl zycia po rodzicach....ilu ludzi tyle przyczyn
Wydaje mi sie ze i za komuny tez nie brakowalo biednych i zebrzacych.Nie ma wolnego od tego spoleczenstwa.Bo ludzie i ich emocje od edenu nie zmieniaja sie ,no nie nie mam racjo one sie degeneruja z pokolenia w pokolenie...Jezus powiedzial biebnych miec bedziecie....
Dlaczego Ci ludzie nie podnmosza sie ze swego stanu?taki styl zycia powoduje zmiany w psychice.Olbrzymie.....
samoponizenie sie zeby cos dostac,wysluchac wielu komentarzy na swoj temat o tym kim sa i przelknac to bez buntu zeby miec na chleb czy alkohol.Czy te komentarze budujace sa?Wznosza?ile razy dajac zebrakowi cos powiedzieliscie mu rownoczesnie ze to darowizna milosci?ze sa tak samo kochani przez Jezusa jak Ci czysci i nie smierdzacy trzezwi ludzie?kto w nich buduje poczucie wartosci dzieci Bozych?albo zwyklych ludzi?
Przekazanie kasy na jakies cele owszem bo bez finansow nic sie nie zdziala ale czesto tym ludziom brak bardziej wlasnie wsparcia duchowego podbudowania ich wartosci.Z czasem oni widza sie w pozycji na najnizszym szczeblu i nawet nie probuja sie przebic bo doznali tyle pogardy.....
dzieciom nie dawalbym wsparcia finansowego ale to drugie i uczyla ich poczucia wlasnej wartosci .Jak beda mialy te swiadomosc ze sa dziedzicami krolestwa Bozego na rowni z innymi poradza sobie ze o ich wartosci nie swiadczy status spoleczny i finanse stana sie ludzmi
Rosali modlitwa moze .ale czy swiat sie modli?
 

vivere

Nowicjusz
Dołączył
16 Lipiec 2007
Posty
1 891
Punkty reakcji
7
agar
Rosali modlitwa moze .ale czy swiat sie modli?
Jest tak dużo kościołów i mszy.Do tego i inne wyznania też się modlą,a wyników nie widać.Wiara bez uczynków jest martwa.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
postawa wobec drugiego człowieka jest w naszym kraju często wręcz skandaliczna
tym bardziej że uchodzimy za katolicki/chrześcijański kraj
czemu często jest tak że tak wielu ludzi kłóci się o religie a źle traktuje bliznich?
zauważyłam że wielu jest takich którzy Boga miłują a brzydzą się ludzmi,chociażby żebrakami stojącymi pod kościołem,czy oni są gorsi ?
gdzie jest w nas chrześcijańska postawa miłości ? często spotykam się nawet u katolików z przekonaniem że " menele,kloszardzi,żule " sami sobie zasłużyli na takie zycie
wielu jest takich którzy się ich brzydzą,czemu widzimy cudzy grzech a własnego nie zauważamy ?

" upada człowiek,a nie żul,menel czy kloszard "

Przede wszystkim trzeba rozgraniczyć pewne pojęcia: Ludzi wierzących i praktykujących wiarę na co dzień i kierujących się w życiu wysokimi zasadami moralnymi...oraz ludzi wierzących a nie wiedzących o co w tym wszystkim chodzi i po co tak naprawdę jest Świat, Bóg, ludzie, zwierzęta.
Religie są w pewnym stopniu w dwojakiej sytuacji, ponieważ muszą wybierać pomiędzy dobrym wizerunkiem a równocześnie dbać o finanse. Dlatego kościół mimo iż chętnie pozbyłby się żebraków itd z ulic...a jednocześnie musi grać rolę tego "dobrego pasterza", który głosi hasła o ludzkości i moralności. Szkoda, że tylko głosi....

Nie można patrzeć na pewne sprawy pod kątem konkretnej religii czy konkretnego nurtu wiary, ponieważ każdy widzi w pewnym stopniu swój interes. Oczywiście będziemy żałować biedaków, ale zadajmy sobie pytanie kiedy ostatnio ktokolwiek z nas wrzucił chociaż złotówkę do puszki jakiegoś żebraka...
Nie liczę Orkiestry Owsiaka, gdzie ludzie dają pieniądze dla serduszka, które można przykleić na plecak itd...
Wspominasz o biedzie a to ważny problem...
Chcę Ci tylko powiedzieć, że statystyczny Polak wydaje na kościół średnio (nie licząc okoliczności typu chrzciny, ślub, pogrzeb itd) ok 20zł miesięcznie. Czynnych katolików w tym kraju jest ok 15 milionów.
Prosty rachunek - rocznie na kościół wydajemy 3 600 000 000 zł. To wystarczy żeby w rok oddłużyć wszystkie szpitale i wybudować supernowoczesną klinikę o danej specjalizacji na najwyższym światowym poziomie. Za kolejny rok wystarczy na stworzenie miejsc pracy dla tysięcy ludzi. Za kolejny na wybudowanie nowoczesnych dróg..itd itd...
a tak?..
Mamy sanktuaria pokryte szczerym złotem, limuzyny biskupów, na każdym rogu ulicy kościół...itd długo by wymieniać.
Nie wspomnę o Rydzyku, który ma samochód za 1,5 miliona złotych a dom za 6 milionów.
Zarabiając 3000zł a 2tys oszczędzając to na taki dom zarobisz za 350 lat.
I gdzie tu szukać przykładów?
Ktoś tu napisał, że ludzie mający pieniądze się nie dzielą..skoro człowiek z babcinych rent buduje chawirę za 6 milionów...to w imię czego przeciętny przedsiębiorca ma pomagać?
Skoro widać, że nas stać płacić komuś na milionowe domy...nawet ze skromnych rent.
Głupota i nic więcej...
Skoro jesteśmy głupolami to niestety dalej kler będzie na nas się bogacił a my będziemy się zastanawiać za co dziecko ubrać.
 
Do góry