"Wielkie Kino"

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Vardamir, jak zwykle generalizujesz. A widziałeś film "Kola" ?

I popraw sobie podpis, na miłość boską :p


Nie zgadzam się. Przytocz może argumenty na podst. konkretnych przykładów.


O, właśnie, zapomniałem o "Koli", dobry towar. A z tym podpisem to fakt, nie zauważyłeś Vard, że czytając twoje posty, trzeba ostro przewijać w prawo :D ?


Bo Vard jak zwykle ma tendencje prawicowe ;)
i tu mnie macie. od lat nie oglądałem nic czeskiego ale pamiętam same złe odczucia. żaden film nie był dla mnie interesujący. (zastrzegam sobie, dla mnie interesujący film nie musi mieć atomowego buum, terminatora i spidermana)

jaką macie rozdzielczość ekranu ustawioną? i ff jakie macie ustawienia wielkości? przy podstawowych ustawieniach ff wyświetla dobrze ;]
Parabola, chodziło Ci o sygnaturkę? bo o podpis pod avkiem chyba nikt się nie czepia już :)
 

Wojownik1988

Syn grzesznych ciał
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 853
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
Mazury
Moim zdaniem "Szósty Zmysł" w Bruce'm Willis'em. Genialny film. Oprócz tego Sience Fiction "AI - Sztuczna Inteligencja".
Wszystkie części "Władcy Pierścieni", dosyć dobrze oddają klimat książek.
"Gladiator", nie pamiętam, jak się nazywał aktor, ale akcja dzieje się w czasach starożytnych, chyba w Rzymie.
Poza tym - "Forest Gump" w Tomem Hanksem. "Szklana Pułapka" z Bruce'm Willis'em.
"Słoneczny Wojownik" z Chuckiem Norrisem.
"Parszywa Dwunastka" - film wojenny. "Piła" - super horror, oraz "Złap mnie, jeśli potrafisz", film Stevena Spilberga, akcja toczy się w latach 60-tych. Opowiada o pewnym oszuście podszywającym się pod pilota pewnych linii lotniczych.
W roli głównej chyba Leonardo DiCaprio.
Oraz (może niektórzy będą się śmiać) - wszystkie części Batmana. Po prostu ciekawe i dobrze zrobione. To, co różni Batmana od np. Supermana, czy Spidermana, to fakt, że jest bardziej ludzki. Nie jest jakąś nie wiadomo jaką istotą z innej planety z nadludzkimi zdolnościami, tylko po prostu sprytnym człowiekiem, korzystającym z różnego sprzętu.

Z Polskich filmów - "Pieniądze to nie wszystko". Super film z Markiem Kondradem. Z tym aktorem też "C.K. Dezerterzy" i
oczywiście "Dzień Świra", oraz "Killer" i "Killerów Dwóch" z Cezarym Pazurą.

W sumie jeszcze długo mógłbym wymieniać, ale to by już było na tyle.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Moim zdaniem "Szósty Zmysł" w Bruce'm Willis'em. Genialny film. Oprócz tego Sience Fiction "AI - Sztuczna Inteligencja".
Wszystkie części "Władcy Pierścieni", dosyć dobrze oddają klimat książek.
"Gladiator", nie pamiętam, jak się nazywał aktor, ale akcja dzieje się w czasach starożytnych, chyba w Rzymie.
Poza tym - "Forest Gump" w Tomem Hanksem. "Szklana Pułapka" z Bruce'm Willis'em.
"Słoneczny Wojownik" z Chuckiem Norrisem.
"Parszywa Dwunastka" - film wojenny. "Piła" - super horror, oraz "Złap mnie, jeśli potrafisz", film Stevena Spilberga, akcja toczy się w latach 60-tych. Opowiada o pewnym oszuście podszywającym się pod pilota pewnych linii lotniczych.
W roli głównej chyba Leonardo DiCaprio.
Oraz (może niektórzy będą się śmiać) - wszystkie części Batmana. Po prostu ciekawe i dobrze zrobione. To, co różni Batmana od np. Supermana, czy Spidermana, to fakt, że jest bardziej ludzki. Nie jest jakąś nie wiadomo jaką istotą z innej planety z nadludzkimi zdolnościami, tylko po prostu sprytnym człowiekiem, korzystającym z różnego sprzętu.

Z Polskich filmów - "Pieniądze to nie wszystko". Super film z Markiem Kondradem. Z tym aktorem też "C.K. Dezerterzy" i
oczywiście "Dzień Świra", oraz "Killer" i "Killerów Dwóch" z Cezarym Pazurą.

W sumie jeszcze długo mógłbym wymieniać, ale to by już było na tyle.
właśnie batmana najbardziej lubiłem jako że jako jeden z niewielu był 'skarzony' brutalnością, nie robił się na anioła, a komiksowośc dawnych ekranizacji obecnie uznana za wadę wg mnie jest wielką zaletą. porównanie z uspermanem jest ok, ale nie z spider-manem, jako że spidey jest z universum marvela, ciężko więc ich porównać, jako że marvel promował inny typ bohaterów, akurat spidey należy do tych bardziej delikatnych postaci, ale lubiany był za to że dotyczyły go takie problemy ludzkie jak bieda, problemy z pracą, problemy rodzinne.
Raoul, pierwsza część killera to genialna komedia, jedna z niewielu polskich wartych obejżenia protukcji

dezerteży pamiętam byli świetni, podobał mi się film z markiem konradem czy jak mu tam gdzie grał chyba... pułkownika kwiatkowskiego? a także klasyka va bank, obie części
 

Parabola

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2007
Posty
1 142
Punkty reakcji
8
Miasto
Wyzima
Parabola, chodziło Ci o sygnaturkę? bo o podpis pod avkiem chyba nikt się nie czepia już :)

Chodziło mi o ustawienie userbarów, ale widzę, że już poprawiłeś ;)

Wojownik, wymieniłeś mnóstwo kasowych hiciorów, może niektóre można nazwac ambitnymi, ale kino ambitne jest zwykle niskobudżetowe. W kinie ambitnym chodzi o to, żeby małym nakładem finansowym zrobic majstersztyk, który zapadnie wszystkim w pamięci pomimo braku efektów specjalnych ;)
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
i tu Cie mam, masz problemy z ustawieniami, bo nie poprawiłem, sa tak samo, userbary mają wymiary żeby dwa obok siebie się mieściły, ustawione były normalnie, a z jakiej przeglądarki korzystasz? sorry za OT :)
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
Ja mam Explorera, ale nie bardzo chce mi się zmieniać ustawienia, jakoś przeżyję twoje userbary. Nie zaśmiecajmy już tego tematu.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
cube ale jedynka, dwójka była jakby magiczna, brakowało tego klimatu. słyszałem że i 3 część była ale ochoty brak. 2 byłoa 4 wymiarowa, to 3 co niby miało być xD?
 

elpablo

Tyran Okrucieństwa
Dołączył
6 Luty 2008
Posty
2 980
Punkty reakcji
53
Wiek
38
Miasto
Dark Wood
cube ale jedynka, dwójka była jakby magiczna, brakowało tego klimatu. słyszałem że i 3 część była ale ochoty brak. 2 byłoa 4 wymiarowa, to 3 co niby miało być xD?
Tak było coś takiego jak Cube Zero na szczęście nie miałem okazji tego oglądać.
Oczywiście tylko pierwsza częsc jest warta obejrzenia 2 to jakies śmieszne kukły do tego rezyserowane przez Polaka Andrzeja Sekułe.
 

elpablo

Tyran Okrucieństwa
Dołączył
6 Luty 2008
Posty
2 980
Punkty reakcji
53
Wiek
38
Miasto
Dark Wood
"Jabłka Adama" już jakiś czas temu oglądałem ten film, fajna czarna komedia z jakimś tam głębszym przesłaniem.
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Jeśli ktoś uważa, że "Cube" był przynajmniej przyzwoitym filmem to polecam gorąco "Haze". To film genialny (dla mnie bynajmniej). Pomysł z Cube wykorzystany optymalnie. Takie: (Cube-mankamenty)^2
Tsukamoto daje prawdziwy popis.

Choć niektórzy ponoć twierdzą że zakończenie rozczarowuje, moim zdaniem dodało jeszcze jakości filmowi.
 

hellen

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2007
Posty
60
Punkty reakcji
0
4 noce z anna i boisko bezdomnych - proponuje sie wybrac bo i dobre i przy okazji wesprze sie polskie kino...
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
Z bieżących, kinowych. Byłem na "Elegii" Coixet. Całkiem niezłe, choć w trakcie seansu moja opinia na jego temat ewoluowała. Dobra muzyka. Na marginesie: żona Steczkowską wypatrzyła w drugim rzędzie. Sam bym jej nie poznał, he he. Wychodzi, że ma nienajgorszy gust, jeśli chodzi o kino...
 

pilar

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2008
Posty
67
Punkty reakcji
0
wlasnie sie zastanawialam nad tym 4 noce z anna, co prawda nie lubie polskiego kina bo uwazam ze dawno nic dobrego nie nakrecili. no moze jakies poszczegolne filmiki ale zawsze podchodze do tego sceptycznie.
 

los16angeles

Nowicjusz
Dołączył
4 Lipiec 2007
Posty
840
Punkty reakcji
2
Miasto
Manhatan
Również ostatnio byłam na Elegii jak dla Mnei film niezły. A tym czasem polecam 
dość stary już film "niebańskie istoty"
 
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Ja ostatnio, choć czasu niezbyt wiele, grzebie w dalekowschodnim kinie...

"Fires on the plain" Ichikawy jest szczególnie wart polecenia. Jeden z najlepszych filmów o tematyce wojennej jaki widziałem.
 
Do góry