Wielki "odwieczny" problem z muzyką na komputerze

dlubacz

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2009
Posty
120
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
Wałbrzych
Cześć!

Mam problem z muzyką na komputerze i kilkoma (dwoma) użytkownikami jednego komputera. Problem polega na tym, że mamy podobny, lecz nie dokładnie taki sam gust muzyczny, i jeden komputer do przechowywania tej muzyki... Problemem jest sposób, w jaki można by było przechowywać muzykę bez powielania jej. Głupotą było by wg mnie przetrzymywanie kilkuset tych samych utworów w dwóch różnych folderach... Hmmm. Nasuwa się oczywiste rozwiązanie, a mianowicie wspólna baza danych i tworzenie skrótów do własnych folderów muzycznych. Lecz jest jeden problem... Ja z natury jestem perfekcjonistą. Ta druga osoba jest geniuszką, bo ogarnia chaos :) . Jednym słowem robi burdel :p . Strasznie mnie to wkurza, lecz ja nie mam zamiaru sprzątać jej bałaganu, by utworzyć wspólną bazę danych.

Jakie macie pomysły na rozwiązanie tej jakże trudnej sytuacji? :) Jak Wy sobie z tym radzicie?

P.S. Nie, nie mogę zastrzelić drugiego użytkownika komputera... Wiem, że to rozwiąże wszystkie problemy, ale mój Kałach jest w konserwacji :(
 

Harav

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2011
Posty
23
Punkty reakcji
2
Poczekaj aż Kałach wyjdzie z konserwacji i zrób to, będzie trochę ciężko ale potem jakoś pójdzie.

Tak serio to zależy jaki masz system operacyjny u mnie działa to w tej sposób że klikam PPM na folder do którego chce mieć skrót wybieram z podręcznego manu "utwórz sktór" wycinam go i wklejam w wybranym miejscu w ten sposób bez powielania mam dostęp do plików znajdujących się w innym miejscu. Powodzenia.
 
K

krzysztofandraszak

Guest
Uhm... A ja bym sugerował utworzenie playlist. Dwa małe pliczki na puplicie i absolutnie nie będzie problemu:)

Natomiast w folderze "MUZYKA" możecie zrobić kilka folderów (np. Antek, Kasia, Wspólne, Nowe), jeżeli macie dużo muzyki i nie chcecie playlist z wszystkimi piosenkami, które lubicie;)
 

Greeg

Wredny ch* ;)
Dołączył
9 Lipiec 2008
Posty
3 521
Punkty reakcji
313
Miasto
Kobieta :)
Cześć!

Mam problem z muzyką na komputerze i kilkoma (dwoma) użytkownikami jednego komputera. Problem polega na tym, że mamy podobny, lecz nie dokładnie taki sam gust muzyczny, i jeden komputer do przechowywania tej muzyki... Problemem jest sposób, w jaki można by było przechowywać muzykę bez powielania jej. Głupotą było by wg mnie przetrzymywanie kilkuset tych samych utworów w dwóch różnych folderach... Hmmm. Nasuwa się oczywiste rozwiązanie, a mianowicie wspólna baza danych i tworzenie skrótów do własnych folderów muzycznych. Lecz jest jeden problem... Ja z natury jestem perfekcjonistą. Ta druga osoba jest geniuszką, bo ogarnia chaos :) . Jednym słowem robi burdel :p . Strasznie mnie to wkurza, lecz ja nie mam zamiaru sprzątać jej bałaganu, by utworzyć wspólną bazę danych.

Jakie macie pomysły na rozwiązanie tej jakże trudnej sytuacji? :) Jak Wy sobie z tym radzicie?

P.S. Nie, nie mogę zastrzelić drugiego użytkownika komputera... Wiem, że to rozwiąże wszystkie problemy, ale mój Kałach jest w konserwacji :(
Skorzystaj z rozwiązań jakie mają DJ'e - oni rzadko przywiązują wagę do tego co leży w folderach. Praktycznie każdy software dla DJ'ów umożliwia katalogowanie muzyki - tworzenie playlist, zmienianie nazw plików, ocena muzyki, dodawanie gatunków itd. itp. W rezultacie końcowy efekt jest taki, że mają bazę plików ładnie uporządkowaną wg jakiejś tam przyjętej konwencji, a to co leży "głęboko" w folderach tak naprawdę nie do końca ich obchodzi.

Ty powinieneś skorzystać z podobnego rozwiązania. Ponieważ nie jesteś DJ'em i nie potrzebny ci żaden specjalistyczny soft więc radziłbym skorzystać z mp3 organizera, czyli takiej właśnie nakładki, za pomocą której sobie skatalogujesz pliki, uporządkujesz nazewnictwo itd. itp. W rezultacie w folderze będzie chlew, ale ty w swojej nakładce będziesz miał porządek

Jest cos takiego jak np. mediaMonkey - sam z tego nie korzystałem bo ja akurat raz ze mam porzadek w folderach, a dwa mam taki organizer w sofcie dj'skim - wiem tyle, ze ludzie dosc pozytywnie do tego podchodzą:
http://www.mediamonkey.com/information/free/

mozesz tez pewnie sprobowac z iTunes - tam o ile pamietam tez mozesz swoja muzyke jakos tam katalogowac choc nie wiem czy to jest najlepsze rozwiazanie (pewnie dobre dla tych, co kupuja na itunes).
 
Do góry