wiek forumowicza

e_moll_ka

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
250
Punkty reakcji
8
Wiek
62
Zastanawia mnie dlaczego forumowicze ukrywaj swój wiek?Jest to dla mnie interesujące, bo przecież nie boją się ujawniać swoich poglądów i to w bardzo nie raz drażliwych tematach.Nie ma tez obawy,ze ktoś coś straci, bo jest za stary, albo za młody.Więc o co chodzi?
 

Neger

Nowicjusz
Dołączył
26 Marzec 2009
Posty
187
Punkty reakcji
4
Wiek
32
Zastanawia mnie dlaczego forumowicze ukrywaj swój wiek?Jest to dla mnie interesujące, bo przecież nie boją się ujawniać swoich poglądów i to w bardzo nie raz drażliwych tematach.Nie ma tez obawy,ze ktoś coś straci, bo jest za stary, albo za młody.Więc o co chodzi?

Nie spotkalas sie nigdy z sytuacja, gdy starsi uzywaja najlepszego ich zdaniem argumentu "jestes za mlody na takie dyskusje"?. Masz pierwszy powod, kolejne sa podobne.
 

ponury_murzyn

Przyjaźnie nastawiony do świata 22-latek ;)
Dołączył
10 Lipiec 2005
Posty
4 235
Punkty reakcji
53
Wiek
34
Miasto
Wrocław
tak, ale ludzie którzy w dyskusji używają argumentu "jesteś za młody/a" - no kurde... kto takich ludzi bierze poważnie...
 

pamela a

...
Dołączył
16 Październik 2009
Posty
2 222
Punkty reakcji
85
Nie spotkalas sie nigdy z sytuacja, gdy starsi uzywaja najlepszego ich zdaniem argumentu "jestes za mlody na takie dyskusje"?. Masz pierwszy powod, kolejne sa podobne.

No spotkałam się, ale w takich przypadkach to akurat oni powinni się wstydzić, a nie ci młodsi, bo co to za argument skreślający człowieka ze względu na jego wiek...sami siebie ośmieszają..
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Szukanie dziury w całym. Nie pamiętam, aby kogoś marginalizowano ze względu na wiek, ani sytuacji, gdy ktoś faktycznie ukrywa datę urodzenia.
 

e_moll_ka

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
250
Punkty reakcji
8
Wiek
62
Wiek nie jest wazny, cenne jest to aby ktos dawał dobre rady :)
Zgadzam sie z tobą i dlatego mój wiek nie jest tajemnicą :) Dodała bym tylko,że nie koniecznie chodzi o dobre rady.Czasem chce sie po prostu porozmawiać, poznać innych ludzi, poznać nowe poglądy,spojrzeć na świat nie tylko z jednej strony.Tu nie ma pań, ani panów, mgr i doktorów.Tu są tylko ludzie i ich poglądy.
 
N

Nieprzenikniona

Guest
Np. ja nie chcę, żeby patrzyli przez pryzmat mego wieku na poglądy, które przytaczam.
 

Kasia_15

Nowicjusz
Dołączył
11 Styczeń 2007
Posty
448
Punkty reakcji
3
Wiek
32
Miasto
Wałbrzych
Ja nigdy nie ukrywam swojego wieku, bo i po co? Też nigdy na wiek nie zwracam uwagi. O dojrzałości świadczy poziom wypowiedzi. Ktoś może być formalnie dorosły, a pisać bzdury i na odwrót. Dlatego oceniam kogoś bardziej po sposobie i treści wypowiedzi :)
 

radioaktywna

Bywalec
Dołączył
13 Sierpień 2009
Posty
1 123
Punkty reakcji
37
Miasto
opolskie
nie ukrywam swojego wieku. piszę to co myślę, niczego nie ukrywam, jeśli jednak komuś nie podobają się moje poglądy to wolę aby powiedział mi czemu, a nie wypisywał teksty typu 'jesteś za młoda', 'nie wiesz co mówisz', itd.
 

lejdis2607

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2009
Posty
182
Punkty reakcji
0
Miasto
gdzieś tam w świecie :D
Wiesz moze chodzi o anonimowosc. Prawdopodobnie jakis procent z nas to znajomi ktorzy nie maja zielonego pojecia ze nimi sa ;) nie chca zdradzac tego a poprzez skojarzenie pewnych faktow mozna do tego dojsc i tu znikad ktos sie dowie kto jest kim ;) dlatego moze lepiej podawac falszywe dane lub w ogole ich nie podawac...
 

judytablondyna

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2008
Posty
105
Punkty reakcji
0
Miasto
okolice Warszawy
to że ktoś ma np 14 lat nie może oznaczać że jest totalnie głupi czy coś (zdarzają się i tacy i to w większośći) ale nie wolno uogólniać mówiąc: jesteś za młody/-a. Jeśli ktoś naprawdę wie o czym mówi to może być bardzo pożytecznym doradcą, bardziej niż starsi którzy myślą że pozjadali wszystkie rozumy a tak naprawdę nie wiedzący o czym jest temat...
 

e_moll_ka

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
250
Punkty reakcji
8
Wiek
62
to że ktoś ma np 14 lat nie może oznaczać że jest totalnie głupi czy coś (zdarzają się i tacy i to w większośći) ale nie wolno uogólniać mówiąc: jesteś za młody/-a. Jeśli ktoś naprawdę wie o czym mówi to może być bardzo pożytecznym doradcą, bardziej niż starsi którzy myślą że pozjadali wszystkie rozumy a tak naprawdę nie wiedzący o czym jest temat...
wiesz, jak sie ma 48 lat to też sie nieraz głupio mówi i robi :), a jak starsi chcą być tylko w gronie rówieśników to zapisują sie do domu seniora nie na forum.To co mi sie najbardziej podoba rozmowach "internetowych np typu: Forum", to to że tu się nie kostnieje.Zawsze ktoś myśli inaczej i rzuca inne spojrzenie na temat.Tu życie toczy sie dalej.U "seniorów" zatrzymuje się na wspominkach jak to było "za naszych czasów".
 

zioomal

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2006
Posty
2 192
Punkty reakcji
10
Wiek
25
Ja nie chcę ujawniać wprost swojego wieku, ktoś, komu zależy na tym żeby wiedzieć ile mam lat wchodzi na mój profil..
W jednym z tematów w dziale "podryw doskonały" toczyła się dosyć ciekaawa dyskusja, na równym poziomie, póki inni nie zobaczyli ile mam lat i zaczęli ostro gadać na ten temat, że osoba w moim wieku nie powinna się wypowiadać. A było tak fajnie, wszyscy na podstawie postów napisanych przeze mnie daliby mi kilka lat więcej.
 

NiceTry

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2009
Posty
22
Punkty reakcji
0
Wiek
16
Miasto
Dolny Śląsk
Nie ma w tym nic dziwnego. Osoby mlodsze maja poczucie, ze dla starszych uzytkownikow sa jeszcze dziecmi co automatycznie oznacza dla nich brak szacunku, powazania i co najwazniejsze: sa przekonane, ze nie zostana wysluchane, a ich argumenty beda niczym w porownaniu do wypowiedzi starszej osoby. Czy sa w bledzie? To zalezy od ludzi z jakimi mamy do czynienia. Jedni rzeczywiscie maja mlodszych za nic, z kolei drudzy czesto bardziej cenia sobie wypowiedz dziecka od zdania kogos doroslego(zapewne ze wzgledu na szczerosc). Nigdy nie wiadaomo na kogo sie trafi.
Mam jeszcze przypuszczenie, ze takie zachowanie bierze sie z kompleksow nabytych w dziecinstwie ale to juz inna historia.
 

imawoman

Bywalec
Dołączył
3 Wrzesień 2008
Posty
1 757
Punkty reakcji
139
Na forum takim jak to, wiek nie powinien mieć żadnego znaczenia. To logiczne, że nikt do nikogo nie zacznie walić "proszę pani/pana". Wypowiadamy swoje poglądy, wymieniamy się doświadczeniami. Czy wiek ma takie znaczenie? To tak samo jak w codziennym życiu - mamy znajomych z różnych przedziałów wiekowych i czasmi paradoksalnie najlepiej rozumiemy się z tymi, których dzieli od nas duża różnica wieku. Tym bardziej, że mamy do czynienia i z roztrzepanymi ludźmi w tzw. "średnim wieku" i z 18-letnimi konserwatystami. Także moim zdaniem to sztuczny problem ;)
 

kakasia

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2009
Posty
34
Punkty reakcji
0
Wiek
99
nie zamierzam ukrywać mojego wieku przed innymi i nie kryje moich poglądów, a jeśli komuś się coś nie podoba to ich problem. Pisze to, co myśle bez względu na innych. Każdy ma równe prawa i nie powinno dzielić poszczególnych tematów wiekowo. Przecież niektórzy chcą się czegoś na jakiś temat dowiedzieć, a wtedy nie powinno tego się zabraniać.
 
Do góry