Wiedźmin (The Witcher) - dysksusja na temat gry

Vandien

nostromo
Dołączył
29 Kwiecień 2007
Posty
1 307
Punkty reakcji
0
Jezeli zadawala Cie pikselada w grach to masz racje......zagraj w "lost planet" i sie wypowiedz.
 

jakub007

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2006
Posty
6 127
Punkty reakcji
2
Owszem gra może i dobra patrząc pod tym kątem, że to polska gra. Tak strasznie ją zachwalacie a nikt nie wspomina o błędach w grze. Dlaczego? Mówicie, że grafika jest boska. Gry takie jak Gothic 3 biją ją na głowę, a nie wspominam już nawet o Crysis-ie. Owszem, gra jest z innego gatunku ale to też gra. Po kilku godzinach zabawy w Crysis-a grafika Wiedźmina jest żałosna. Można by tu jeszcze długo pisać ale nie ma to sensu. Moim skromnym zdaniem Wiedźmin jest przereklamowany.
:lol:

Z jaką grą FPP jeszcze porównasz?

Tak strasznie ją zachwalacie a nikt nie wspomina o błędach w grze. Dlaczego?
To może nas uświadomisz? Jakie błędy zauważyłeś? Nie wiem czy zauważyłeś, ale wyszedł patch poprawiający wiele błędów.

Moim skromnym zdaniem Wiedźmin jest przereklamowany.
Sam jesteś przereklamowany.
szczerbatypm9.gif
Zerknij choćby na reckę na GamersHell'u. Grywalnonść i grafika ocenione odpowiednio na 9,5 i 9,0, jedynie dźwięk na 8,5 i ogólna ocena 8,5. Dlaczego tak? Warto przeczytać całą recenzję, bo w nich widać prawdziwą potęgę tej gry. Jest to w ostatnim czasie jeden z niewielu 'erpegów" z prawdziwego zdarzenia. W RPG najważniejszy jest klimat no nie? Fabuła? Historia opowiadana w grze? Grywalność? A nie olśniewająca grafika... Gothic 3 owszem ma lepszą grafikę, ale za to wymagania są potworne, na przeciętnym sprzęcie nie pograsz...

Kolejna recenzja:
http://pc.ign.com/articles/831/831264p1.html

ING - jeden z najlepszych zagranicznych serwisów z grami, który ocenia dość surowo ocenił grę na 8.5.
smilefd8.gif


Nadal uważasz, że jest przereklamowany? Trzeba wsiąść jeszcze pod uwagę to, że to WIELKI polski hit na PC, największa premiera w dziejach naszej branży komputerowej i nawet nie ma 60.000 kopii! Jeśli na każdej zarobią 15 pelenów na czysto, to sobie policz... a nad gra pracowało masę ludzi przez wiele miesięcy! Do tego trzeba doliczyć wszystkie koszty związane z promocja, koszty stale prowadzenia działalności itd.

Można by tu jeszcze długo pisać ale nie ma to sensu.
Tak, panu już podziękujemy za ten "stek bzdur".
 

Boy17

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2007
Posty
433
Punkty reakcji
0
Miasto
ze!
heh, Rainingman - porzadnie go sciszyles :)

jestem prawie pewny, ze niegral w wiedzmina.
 

jakub007

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2006
Posty
6 127
Punkty reakcji
2
Jestem w piątym rozdziale i muszę się dostać na bagna, ale nie wiem jak. Mapka wskazuje mi, że najpierw muszę się dostać do "wyrwy w murze". Problem polega na tym, że nie wiem gdzie te miejsce się znajduje. Wszystkie przejścia są zabarykadowane.
 

michaloz

[...]
Dołączył
16 Październik 2006
Posty
1 399
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Miasto
ptb.
Owszem gra może i dobra patrząc pod tym kątem, że to polska gra. Tak strasznie ją zachwalacie a nikt nie wspomina o błędach w grze. Dlaczego? Mówicie, że grafika jest boska. Gry takie jak Gothic 3 biją ją na głowę, a nie wspominam już nawet o Crysis-ie. Owszem, gra jest z innego gatunku ale to też gra. Po kilku godzinach zabawy w Crysis-a grafika Wiedźmina jest żałosna. Można by tu jeszcze długo pisać ale nie ma to sensu. Moim skromnym zdaniem Wiedźmin jest przereklamowany.

No to zaczynamy.

Błędy w Wiedźminie, nie ma gry idealnej, ale patrząc na błędy w Wiedźminie jest ich bardzo mało, o jakieś 800 mniej niż w Gothic'u, są takie jak ciągłe powtarzające się rozmowy NPC, ale jak to by miało być dopracowane w 100% to byśmy na grę czekali z 10 lat, błędów graficznych jest bardzo mało. Nie wiem czemu porównujesz RPG do FPP? Wiedźmina na pewno nie jest tak przereklamowany jak G3, bo to było chyba największa porażka, taki miał być cudowny, chociaż nie powiem fabuła jest nawet fajna.

A co do mojej opini o Wiedku: Gra bardzo wciąga, grafika mnie nie zachwyciła, trochę za dużo, tych punktów ładowania, np. jak wchodzimy do jakiś domów. Narazie jestem w II rozdziale, a fabuła mi się bardzo poboba, szukam właśnie jeszcze dwóch obelisków ('Oth i Neh'Tea).

9/10
 

Barton

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2007
Posty
1 428
Punkty reakcji
1
Wiek
40
EEEE? Co to za porównanie? Lepsze? Przecież prawie wszystkie gry, które wymieniłeś totalnie się różnią od gry (RPG) o której tutaj dyskutujemy.

No tak, lepsze ale wg różnych serwisów. Ja już kilka razy miałem ochotę na wiedźmina, ale wciąż go nie mam. Co do RPG, to jakoś wolałbym pograć w Mass Effect albo wkońcu odpalić Oblivion. Na Witchera pewnie kiedyś przyjdzie pora, ale ostatnimi czasy brakuje mi czasu, żeby grac, mam za dużo gier do wyboru.
 

przemcio1

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2006
Posty
460
Punkty reakcji
1
Miasto
z US i A :D
tak czytam te posty i widzę że jest sprzeczanie się Wiedźmin vs Gothic 3...ehh ludzie...ja jestem wielkim fanem Gothica wszystkie części przeszedłem po kilka razy...i żal mi was niektórych... jesteście chyba fanami Gothica...czemu chyba bo fanatycznie za nim stoicie...zgodzę się Gothic 1 miód malina...G2 jeszcze lepszy super dodatek...ale Gothic 3...dajcie spokój co z tego że grafa niezła-przecież w grze liczy się głównie fabuła, grywalnośc a nie grafika...mamy z michalozem takiego kumpla jednego dla którego się tylko grafa liczy ale szkoda gadać,nie? Gothic 3 trochę zrył reputację całej serii- potworne bugi,niewykonywalne misje,niezbyt interesująca fabuła w porównaniu do poprzednich części...a więc fanatyczni fan-boye G3 spójrzcie na ta grę z lekką krytyką a nie ubóstwiacie ją...a co do porównywania Wicka do Crysisa to...szkoda mi klawiatury na to jak można porównywać 2 gry różnego gatunku...szkoda mi klawiatury i tych wszystkich okruchów jedzenia między nią które przy pisaniu się przesuwają ;P...dobra powiem cos o samym Wiedźminie...moim zdaniem gierka jest wypas :D bardzo wciągająca fabuła ogólnie gra wypas :) jedyne co mi sie nie podoba to te punkty ładowania co chwile no ale tak jak powiedział michaloz nie ma gry idealnej...co do grafiki to może nie zapiera dechu w piersiach ale jest na bardzo wysokim poziomie:) ja obecnie jestem w II rozdziale na bagnach muszę udać się do Golema...
 

michaloz

[...]
Dołączył
16 Październik 2006
Posty
1 399
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Miasto
ptb.
No dobra, skończmy z G3.


Powiadasz, że jesteś koło Golema, 10 min go naparzałem mieczem, później się okazało, że trza go w inny sposób załatwić, ale nie powiem w jaki, bo stracisz frajdę z gry.
 

michaloz

[...]
Dołączył
16 Październik 2006
Posty
1 399
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Miasto
ptb.
Bo ci powiedziałem, tak to byś go 15 min nawalał mieczem tak jak ja :p
 

minika19

Nowicjusz
Dołączył
14 Styczeń 2008
Posty
2
Punkty reakcji
0
Ogolnie gra dośc trudna
sad.gif

Ale ja korzystam z poradnika
smile.gif
Jakby ktoś miał ochote pobrać to podaje linka:
//ciach
 

Dolar44

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2008
Posty
1
Punkty reakcji
0
Mimo tego że nie jestem codziennym użytkownikiem tego forum, to oszczerstwa wypisywane przez niektórych użytkowników na temat gry zmusiły mnie do wypowiedzenia się na forum. W swojej wypowiedzi nie będę cytował bo za dużo by tego było...po pierwsze moim zdaniem jest totalnie żałosnym i zbłaźnieniem się na full porównywanie pierwszej od kilku lat polskiej produkcji z zagranicznym crysis'em bądź innymi grami tego rodzaju...ludzie wiedźmin był pierwszym na taką skalę hitem. Nie będę wspominał o sukcesie wiedźmina za granicą i manii z jaką w Polsce fani rzucili się na kupno oryginalnej gry. Narzekacie, że Gothic 3 był totalną porażką i krytykujecie rozwiązanie wczytywania lokacji...Gothic 3 był taką klapą ponieważ po raz pierwszy od kilkunastu lat, od kiedy produkują gry, zostało zastosowane rozwiązanie jednego wielkiego świata, wszystkie błędy i bugi są najprawdopodobniej powodem tego szczegółu, ale przecież można skrytykować, ja osobiście cieszę się, że tak został zrobiony wiedźmin, grę przechodzę po raz drugi, po kilku miesięcznej przerwie i nadal nie mam się do czego przyczepić, ale widać niektórych nie da się zadowolić mimo gigantycznych nakładów pieniężnych, sztabu genialnych programistów, grafików, muzyków...to może zamiast cieszyć się, że polska wbija się w produkcje gier to dalej grajcie w crysis'a. Poza tym w Polsce są genialni programiści tylko nie mają środków pieniężnych, jak na to nie patrzeć bieda. A jakby ktoś z was nie wiedział to polscy informatycy przerobili Gears Of War z konsoli na PC, zwiększając walory gry.
Następnym razem niech ktoś się zastanowi zanim napisze cos z niewiedzy, bądź głupoty...a grafika jak na takie nakłady i czas, biorąc pod uwagę, że to polska gra to moim zdaniem 10/10 odpaliłem na maximum detale i rozdzielczość i po prostu wypas.
PS co do grania z poradnikiem uważam to za to samo co granie na cheat'ach...ogólnie żal totalny
ogólnie grafika 10/10, muzyka 9/10, fabuła 12/10, system walki 20/10(od razu mówię że się nie pomyliłem z liczbami) a system walki dlatego mi się podoba że nie powielili z innych gier tylko wymyślili własny(nie można klikać na chama jak w Gothic'u 3) tylko trzeba klikać odpowiednio, nie rozumiem też że nie mógł pewien użytkownik forum zczaić jak zaatakować przez 20 min przecież to pisze w 2 albo 3 notce samouczka...ale trzeba umieć czytać...
 

Parabola

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2007
Posty
1 142
Punkty reakcji
8
Miasto
Wyzima
Pomocy! Czy ktoś grał w WIedźmin Krwawy Szlak? Jak zabić te przeklęte węże na bagnach???
 

marminho

Nowicjusz
Dołączył
25 Lipiec 2008
Posty
43
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Elbląg
Jak dla mnie Wiedźmin- świetna gra, kupiłem w pre order, przeszedłem parę razy i wcalę nie żałuję. W moim rankignu RPG zaraz obok Gothica 1.
 
Do góry