Więcej niz jedna uczelnia

Szalejot

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2006
Posty
83
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Okolice Zalewu, 52 28'42,35"N 21 00'51,79&quo
Mam pytanie do osób, które przeszły przez rekrutację na studia (jestem w klasie maturalnej).
Sytuacja hipotetyczna: złożyłem papiery na dwie uczelnie i mam tyle punktów, że dostaję się na obie. Czy wcześniej jakoś deklaruję, która jest dla mnie ważniejsza i na tą jestem już skazany, czy mogę wybrać jak już wiem gdzie się "dostałem".
Z góry dziękuję za odpowiedź.
 

KtoToTaki

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2007
Posty
34
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
z krainy miodem i mlekiem płynącej :P
Kiedy będą już wywieszone listy studentów wybierasz uczelnię, na której chcesz studiować. Natomiast do pozostałych, do których złożyłeś papiery, piszesz pismo skierowane do dziekana, w którym prosisz o wykreślenie z listy studentów. Ja tak przynajmniej zrobiłem i nie miałem żadnych problemów.
 

agaciorek

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2006
Posty
2 417
Punkty reakcji
1
Wiek
39
Kiedy będą już wywieszone listy studentów wybierasz uczelnię, na której chcesz studiować. Natomiast do pozostałych, do których złożyłeś papiery, piszesz pismo skierowane do dziekana, w którym prosisz o wykreślenie z listy studentów. Ja tak przynajmniej zrobiłem i nie miałem żadnych problemów.
dokładnie czekasz na wyniki i dopiero wtedy deklarujesz na którą pójdziesz :p
uczelnie nie pytają Cie czy gdzie indziej składałeś papiery i czy masz jakieś wyjście awaryjne :p
 

boniwinter

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2007
Posty
137
Punkty reakcji
0
Miasto
Londyn
wybor nalezy do Ciebie
"druga" uczelnia jest kołem ratunkowym w razie jakbys sie nie dostal na studia, ktore chcesz
 
Do góry