WiatrÓwki

Rokita

rawwwwrrr.. xD
Dołączył
4 Marzec 2006
Posty
3 053
Punkty reakcji
0
Wiek
17
Miasto
stąd.
A nie Daystate MK3?:p
Tyle że to już PCP, wiec zupełnie inna klasa ;)
No tak, Daystate. ;)
No w sumie. A strzelasz z przyjemności,
czy masz zamiar starać się o puchary, medale, dyplomy w
w zlotach, zawodach strzeleckich itp. ? ;)
 

patryk_g1

:::.Taki tam koles z www.forumowisko.pl® .:::
Dołączył
7 Czerwiec 2007
Posty
666
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Ja mam taka klasyczna witrowke 60 m zasieg przydala by sie na 250 m :p
 

Szalony Odys

Bywalec
Dołączył
15 Lipiec 2006
Posty
3 280
Punkty reakcji
31
Wiek
38
Miasto
Asgard
Mój ojciec ma wiatrówkę gwintowaną czyli trzeba pozwolenie mieć. Oczywiście mamy wszystko. Lubie sobie postrzelać. Wada wzroku 0,5 to prawie żadna wada. Mój brat ma taką i z 150 m trafia w denko od puszki po piwie:D Ja troche gorzej.

1) Jak już corleone mówił- nie trzeba
2) żeby ze 150 m trafić w denko od puszki wiatrówką to trzeba mieć:
a) szczęście
b) karabin a nie wiatrówkę poniżej 17J

Ja z 30 m trafie w zakrętke od butelki

Precyzujmy. Mianowicie: otwarte, optyka, podpórka i podstawa?.


Obecnie posiadam Slavię 634. W miarę dobry sprzęt za relatywnie niską cenę, a ponieważ zbieram na samochód i prawko- nie zapowiada się zmiana sprzętu.
 
Dołączył
11 Lipiec 2007
Posty
2 041
Punkty reakcji
78
Miasto
tam gdzie wszyscy inni są zbędni
Mam nową wiatrówkę, tyle że strasznie nie celną.
Jest to sprężynowa, łamana, gładkolufowa, magnum.
Z 20 metrów nie można trafić w tarczę czasem, więc położyłem ją wzdłuż burty przyczepy(ok. 5 m.), a tuż za przyczepą jest ściana o którą oparłem deskę o szerokości 15 cm. Efekt był taki że do zaznaczonego miejsca albo trafiała obok, albo wcale. Jest pewna regulacja celownika na ząbkach, gdzie pisze 10, 15, 20, 25, 30, 35.
Czy to są odległości w metrach?
Dlaczego nowa watrówka strzela niecelnie?
Co powinienem zrobić aby zlikwidować defekt?
Chcę pojechać do wujka, aby ustawił mi tą celność, bo w końcu jest myśliwum, zna się na tym, i ma statyw. Ale mnie się wydaje że to nic nie da.
 

diva ziomek

Niepoprawny Humanista
Dołączył
17 Listopad 2006
Posty
1 607
Punkty reakcji
10
Miasto
Oświęcim/Kraków
Ja posiadam takie sobie "skromne" wiatrówki :p
Za to mój starszy ma jeszcze karabin snajperski, shot guna (czy jak kolwiek mam to nazwac ^^) i też kilka wiatrówek.
Chciałem też sobie zakupic coś ostrzejszego ale mam dopiero 15 lat więc licencji nie mam ;( Ale w przyszłości na pewno
sobie wyrobie ;) W sumie to z wiatrówek też sie nieźle strzela chociażby z takiego walthera p99 - wiatrówke :)
 

Rlyeh

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2006
Posty
50
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
mam sprawdzić długość czego?
Czy to są odległości w metrach?
Tak. Strzelałem u znajomego z identycznej, jest to chyba B1 (łamana? Zawsze mi się myliły). Nie sprawdzałem, czy gwintowana (i tak by to nic nie zmieniło, na tak małe odległości nie ma raczej znaczenia czy gwint czy nie). U niego z kolei defekt jest taki, że nawet przy idealnym zgraniu przyrządów celowniczych wiatrówka zawsze bije w lewo, nawet przy tych 15 - 20 m. Regulacji muszki/szczerbinki w bok oczywiście nie ma... No cóż, takie są zalety chińszczyzny kupowanej za 59 - 99 PLN.

Dlaczego nowa watrówka strzela niecelnie?

Bo jest chińska - to podstawowy powód. A tak bardziej sensownie - siądź na stołku, podłóż sobie jakiś kocyk, zgraj przyrzady ze sobą i strzelaj na skupienie. Może się okaże, że skupienie jakieś z tej pompki jest, tyle że nie tam gdzie się celuje - ale to już mały problem. Najważniejsze, żeby śrut leciał w mniej więcej przewidywanym kierunku.

"patryk_g1" napisał:
Ja mam taka klasyczna witrowke 60 m zasieg przydala by sie na 250 m
I w co byś strzelał, w musze jajka z benchrestu, nigdy nie trafiając z powodu czucia w optyce swojego pulsu?
 
Dołączył
11 Lipiec 2007
Posty
2 041
Punkty reakcji
78
Miasto
tam gdzie wszyscy inni są zbędni
Niestety ta wiatrówka po prostu się rozpada, bo jest chińska. Muszka ma już duże luzy, plastikowa regulacja odległości się ułamała, coraz większe luzy lufy, jeden czop wylatuje, a wraz z nim dolny napinacz, przy nabijaniu nie blokuje się samoczynnie, tylko trzeba spust pchać do przodu podczas napiniania aby była nabita. Po rozpakowaniu z pudła, musiałem wszystkie śróbki podokręcać. Na początku lufy, gdzie wsadzam śrót, tulejka lufy po kilku dniach eksploatacji, wyszczerbiła się na krawędzi, niektóre naboje(śrót) przelatują przez lufę podczas "ładowania".
TOTALNY BUBEL.
Była kupiona w sklepie Militaria, we Wrocławiu. Reklamują się wszędzie, a ta wiatrówka wyceniona była na 100zł.
 

Rlyeh

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2006
Posty
50
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
mam sprawdzić długość czego?
Większość z tych rzeczy jest do poprawienia, może oprócz spustu, bo jeśli jest tradycyjny, to naprawdę nie warto go ruszać. Trzeba tylko odpowiedzieć sobie na pytania:

Ile mam czasu, żeby przy tym szajsie siedzieć?
Dlaczego będzie mnie to kosztowało dwa razy więcej, niż dałem za samą wiatrówkę?
Czy naprawdę wierzę w to, że po poprawkach to będzie lepsze i celniejsze niż było?

Wejdź sobie tutaj, albo iweb, pooglądaj co ludzie mają, zadaj jakieś pytania, i kup sprzęt, który nie będzie wymagał reklamacji już od samego początku.

Nota bene, firma w której dokonałeś zakupu znana jest ze sprzedawania kiepskich towarów po zawyżonych cenach i słabej obsługi klienta który już zakupu dokonał. Dodatkowo lubią pisać donosy ;p Gorzej nie mogłeś wybrać.
 

Mythios

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
61
Punkty reakcji
0
Polecam Desert Eagle Compact, z tych tańszych. Świetnie się strzela... szkoda tylko że nie ma blow-back
 

Adamoss

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2007
Posty
428
Punkty reakcji
2
Ja strzelam ze Slavi 630 mojego ojca :D Fajnie sie z niej strzela do puszek i do tarczy :D Ale ostatnio szczerbinka zaczęła "latać" na boki. Jest regulowana ale juz sie "wyrobiła". Trzeba ją dobrze ustawić żeby można było w coś trafić <_<
 

Mythios

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
61
Punkty reakcji
0
Ja posiadam Beretta Elite II za 249zł - na początek :)

dsc00020lv5.jpg

dsc00023cy1.jpg
 
Do góry