Wiatrówka

crypt

undead
Dołączył
2 Luty 2010
Posty
324
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Lordran
Mi się bardziej podoba ten Gamo, ale biorąc pod uwagę taką promocje to wziąłbym Remingtona, bo są na podobnym bardzo poziomie
 

Wolnomyśliciel

Mizantrop ♠
Dołączył
13 Grudzień 2011
Posty
848
Punkty reakcji
8
Tylko w opiniach o tej z promocji przeczytałem, że po każdym strzelaniu trzeba śruby poprawiać(?) bo inaczej trzeba będzie kupić nawą lunetę(?). Co o tym myślicie?
 

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
Co do przecen promocji mam taką osobistą opinię "jeżeli coś jest dobre to się tego nie przecenia"
zgadzam sie z Tobą, dobre rzeczy trzymają cenę długo
ale jednocześnie wiem że są zmiany kolekcji, wyprzedaż starszych modeli, czyszczenie magazynów, i wtedy da rade taniej coś znaleźć

----------------------------------------------------------------------
Mi się bardziej podoba ten Gamo, ale biorąc pod uwagę taką promocje to wziąłbym Remingtona, bo są na podobnym bardzo poziomie

cenowo także skusiłbym sie na Remingtona, pozatym jest bardziej elegancka niż Gamo
 

crypt

undead
Dołączył
2 Luty 2010
Posty
324
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Lordran
Ciężko mi powiedzieć bo nie mam tego modelu, ale dość dziwna rzecz. Wiadomo, że jednak wiatrówka = siła. Trzeba więc dbać, czyścić, dokręcać itd., ale moim zdaniem jak nie katujesz wiatrówki to nie powinno być takich rzeczy. Miejmy na uwadze, że nie jest to najtańszy model. Aha no i zależy jaki śrut będziesz wsadzać do wiatrówki. Tureckiego nie polecam. Jakaś totalna masakra, która owszem, może ci posuć co nieco
 

Wolnomyśliciel

Mizantrop ♠
Dołączył
13 Grudzień 2011
Posty
848
Punkty reakcji
8
Ciężko mi powiedzieć bo nie mam tego modelu, ale dość dziwna rzecz. Wiadomo, że jednak wiatrówka = siła. Trzeba więc dbać, czyścić, dokręcać itd., ale moim zdaniem jak nie katujesz wiatrówki to nie powinno być takich rzeczy. Miejmy na uwadze, że nie jest to najtańszy model. Aha no i zależy jaki śrut będziesz wsadzać do wiatrówki. Tureckiego nie polecam. Jakaś totalna masakra, która owszem, może ci posuć co nieco

A jaki polecisz?
Widziałem na internecie wybuchający śrut wiesz coś o nim?
 

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
to ja z drugiej strony walsnie slyszalem ze turecki to jeden z najlepszych śrutów
 

crypt

undead
Dołączył
2 Luty 2010
Posty
324
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Lordran
Tutaj sobie poczytaj: http://www.e-tawerna.pl/viewtopic.php?t=6569
Natomiast śrut polecam: http://www.militaria.pl/gamo/srut_gamo_match_4,5mm_500szt_%286320034%29_p5533.xml?cat=826

Widziałem na internecie wybuchający śrut wiesz coś o nim?
Nie, nie widziałem. Wybucha przy uderzeniu? Czy w lufie, psując ją?
 

D_K

Strzelać każdy może...
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
979
Punkty reakcji
58
Powiedz, co to za perszingi. Ja nic nie ogarniam.
 

crypt

undead
Dołączył
2 Luty 2010
Posty
324
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Lordran
Znalazłem w googlu i szczerze mówiąc nie wiem co to za firma i jaką jakość prezentuje ten śrut. Na pewno jako bajer jest okej. Efekty świetlne na pewno będą fajnym elementem podczas strzelania ze znajomymi, ale jak mówie nie wiem czy jest to dobry śrut do strzelania, czy tylko "bajer". ;)
 

Wolnomyśliciel

Mizantrop ♠
Dołączył
13 Grudzień 2011
Posty
848
Punkty reakcji
8
http://www.youtube.com/watch?v=KO91Zt_4LRg


Podejrzewam, że do sprężynowych taki śrut nie podejdzie.
 

crypt

undead
Dołączył
2 Luty 2010
Posty
324
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Lordran
Skoro to działa na zasadzie, że jak w coś walnie to sie świeci i huczy. To raczej nie powinno być różnicy czy wiatrówka jest sprężynowa. Przynajmniej nie ma tego w specyfikacji śrutu
 

crypt

undead
Dołączył
2 Luty 2010
Posty
324
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Lordran
35-40zł czyli dużo droższy od zwykłego nie jest. Można kupić jedno opakowanie dla zabawy :)
 

pulgar

Nowicjusz
Dołączył
6 Marzec 2012
Posty
8
Punkty reakcji
0
Witajcie,

ja też lubię strzelać i kupiłem sobie kilka tygodni temu wiatrówkę HW 50 S k. 4,5mm. Jest bardzo dobrze wykonana bo wyprodukowano ją w Niemczech. Na początku miałem trudności aby celnie strzelać, myślałem, że to wina wiatrówki. Ale nie, po kilkudziesięciu strzałach wyniki zaczęły się poprawiać. Można z niej strzelać tak do około 50 m. Staram się strzelać tylko na strzelnicy ZKS na Marymoncie - chodzi o względy bezpieczeństwa. Tam mam pewność, że nikt nie wejdzie w linię strzału.

Strzelectwo to naprawdę fajny sport i polecam wszystkim.

Pozdrawiam
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
Kiedyś kupię sobie PCP do strzelań typu silhouette, ale na razie się z tym nie spieszy :)
 

D_K

Strzelać każdy może...
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
979
Punkty reakcji
58
PCP drogie jest :) Za tą kasę mógłbyś mieć jakiegoś Mosina :) BTW, Sun, strzelałeś kiedyś z SKS-a? Trudno u nas o dobry egzemplarz...
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
Niby tak, ale później w eksploatacji dużo taniej, a czy frajda dużo gorsza? No nie powiedziałbym :D
Jeszcze muszę uwzględnić, że na dobrą strzelnicę wiatrówkową mam dużo bliżej, niż na "dorosłą" strzelnicę :ninja2:
Pod względem strzelań tarczowych, wiatrówki mnie nie kręcą, ale takie silhouetty raz gościnnie sprawdzałem (PCP z lunetą, figurki ustawione na różnych dystansach) i powiem, że całkiem całkiem :D

SKSa ma kolega- widziałem, nie strzelałem jeszcze. Nigdy się nad SKSem nie zastanawiałem pod względem posiadania; z tego kalibru to do rekreacji wystarczy mi cywilny AKMS i strzelania do 100m z podpórki.
 
Do góry