Wiatr wieje ze wschodu

jac_plac

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2011
Posty
6
Punkty reakcji
0
Witam wszystkich, chciałbym Was "zarazić" kierunkiem wschodnim jako celem wypraw urlopowo-wakacyjnych. Zapewne wielu z was już podróżowało za wschodnia granicę. Ja z sentymentem wspominam te czasy, gdy kierowałem wzrok na wschód, by zaplanować kolejną wyprawę. Teraz możliwość jest ku temu najlepsza bo przecież zbliża się Euro 2012 i nasz sąsiad, współorganizator- Ukraina jak najbardziej po drodze. Jako, że przyzwyczajeni już do wygód w stylu zachodnim, gdzie wszystko zazwyczaj gra i stąd wakacje właśnie w tamtą stronę są w miarę dla nas optymalne co do wymagań i oczekiwań, to już wielu z nas na myśl o Wschodzie dostaje gęsiej skórki. A niepotrzebnie. Bracia Słowianie jacy są każdy widzi. Nonszalanccy, bezpośredni, bardzo życzliwi, otwarci i gościnni. Nie spotkałem się nigdy z wrogością będąc czy to nad Morzem Czarnym, czy w Moskwie, Królewcu (ich Kaliningrad), Charkowie, Kijowie czy Lwowie. Są może nazbyt jako państwa wścibskie ale nie do przesady. Ważnym jest by być dobrze prowadzonym, nie dać się różnej maści cwaniakom, bo są i tam też tacy a czas tam spędzony będziemy wspominać mile. Najbardziej wkuł mi się w pamięć pobyt na Krymie. Wrzesień przełom i początek października. Pogoda super, morze cieplutkie i masa ale to masa owoców od fig po granaty (do jedzenia :p )a i winogrona aż palce lizać no i oczywiście klimat super, bo Krym ma wspaniały wówczas klimat. Beztrosko, mile spędzany czas w lokalnych tawernach, spacery po promenadzie, port, absolutnie niepowtarzalni artyści z akademii plastycznych tworzący cuda na zamówienie turystów. Pobyt tam wspominam jako ciąg wspaniałych wrażeń, które mogą być i Waszym udziałem. Teraz chodzi mi po głowie podróż innego typu. Koleją transsyberyjską. Bajklał, który kokarzy mi się z Czesławem Niemenem i jego "Włóczęgą". Ja znalazłem www.wadi.pl, który to organizuje. Ktoś był ? Może coś podpowie. Zapraszam z przyjemnością poczytam.
 

Attachments

  • Pałac Jaskółcze Gniazdo w Gasprze.jpg
    Pałac Jaskółcze Gniazdo w Gasprze.jpg
    114,5 KB · Wyświetleń: 13
Do góry