Wezwanie do zapłaty MZK

Maciek_10

Nowicjusz
Dołączył
22 Listopad 2009
Posty
9
Punkty reakcji
0
Witam
W dniu 26 maja 2009 jechałem autobusem, nie miałem ze sobą portfela no i kanary mnie spisały. Wystawili wezwanie do zapłaty na 70zł do 7 dni i 100zł w innym terminie (nie jestem na 100% pewien tych kwot). Po wszystkim zadzwoniłem do nich i powiedziałem, że mam bilet miesięczny no i co mam zrobić, facet mi powiedział, że mam mu wysłać faksem ksero legitymacji, migawki i 'mandatu' i wtedy przelać 20zł. Wszystko zrobiłem facet mówi przez telefon, że ok i po sprawie. Dzisiaj dostałem "ostateczne wezwanie do zapłaty" na sumę 130zł w terminie 5 dni (z czego dwa już minęły). Co z tym można zrobić? Jakoś kłucić się z nimi?
 

USSJ

so fucking bad :]
Dołączył
11 Czerwiec 2009
Posty
3 208
Punkty reakcji
169
Wiek
32
Miasto
pdkrpc
Ja jak miałem taką sytuację jak ty, to wystawili mi mandat w wysokości 80 zł bodajże. Nie dzwoniłem, poszedłem osobiście, okazałem bilet miesięczny - mandat anulowali.

Słyszałem też coś o opłacie 10% kwoty czy coś w ten deseń... ja nie płaciłem ale w mojej sytuacji był 1-szy dzień miesiąca.
 

niewyspana

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2008
Posty
294
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
-> Śląsk
Możliwe, że coś przeoczyli. Weź wydrukuj potwierdzenie przelewu i idź do punku obsługi pasażera to wyjaśnić. Weź ze sobą legitymację i skan tamtego biletu jak masz. Ewentualnie napisz odwołanie.
Nie dostałeś od nich żadnego maila/dokumentu, że anulowali ci ten mandat??
 
Do góry