Wewnętrzna instrukcja PO!

Iron Duke

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2011
Posty
1 231
Punkty reakcji
41
Miasto
z naszej Galaktyki
Serwor,

A to pani Pitera wykryla?

A jakie to ma znaczenie? Pani Pitera była od wykrywania afer??? Chyba Ci się z min. Ziobrą pomyliła.
IV RP była jednym, wielkim przestępstwem! Choćby dlatego, że partia polityczna mająca poparcie ok. 11% elektoratu nie ma żadnego mandatu na wykonywanie rewolucyjnych zmian w państwie. A PIS stosował metody rządzenia rodem bardziej z "Ojca Chrzestnego", niż demokratycznego państwa prawa. To, że nikt za to "nie beknął", wynika moim zdaniem zarówno z faktu totalnej amnezji i powoływania się na tajemnicę służbową przez prokuratorów od Ziobry, jak i z tego, że PIS jest dla PO niezwykle użyteczny i Tusk nie chciał go dobijać.

A z Beger przeciez nic nie wyszlo, ona podawala warunki i....... nic, PiS sie nie zgodzil.

Jak się mógł zgodzić, gdy TVN pokazała szczegóły tych negocjacji? ;) Nie są samobójcami politycznymi.

Czy syn premiera nie pracowal czasem u tego pana, co ciekawsze mlody Tusk , jednoczesnie pracowal na lotnisku i u wlasdciciela amber gold.
A slawny wywiad mlodego Tuska ktory napisal pytania nastepnie sam na nie odpowiedzial i kazal innemu dziennikarzowi podpisac sie pod tym niby wywiadem.

Po czymś takim rząd powinien podać się natychmiast do dymisji! :D

Giertych nienawidzi Kaczynskiego kazdy to wie a co do kasy, myslisz ze jest aswokatem mlodego Tuska za darmo?

A zastanowiłeś się dlaczego Roman Giertych tak nienawidzi swojego koalicjanta i premiera rządu w którym był wicepremierem?

Ta dyskusja nie ma według mnie większego sensu, ale dla Twojej wiedzy, fragmenty wypowiedzi Romana Giertycha na temat realcji z premierem Kaczyńskim:
Był pan jego(Kaczyńskiego) koalicjantem.
W 2005 byłem pewien, że będzie PO-PIS, a my będziemy budować opozycję i czekać na swój czas. Gdy Donal przyszedł na Konwent Seniorów i powiedział, że nie wchodzi do rządu(...) to mi się świat zachwiał. (...) Powstało pytanie, co dalej z Ligą? Wszyscy pchali nas do rządu. Miałem rozłam wewnętrzny, który doprowadził do wyjścia sześciu posłów i groził kolejnymi. Wtedy zrozumiałem, że Liga to trup. Byłem przed dylematem: albo wejdę w koalicję i będę czekał, albo mnie załatwią. Cała moja strategia od wejścia do rządu sprowadzała się do tego, żeby być pupilem Kaczyńskiego, żeby zapomniał co było, te walki. A to dlatego, że uważałem, że Kaczyński będzie chciał nas zabić, a miał prokuraturę, Ziobrę, miał wszystko. I moja jedyna nadzieja była w tym, że dojdzie do kryzysu, zanim mnie rozwali.
Rozwali?
To znaczy aresztuje.
Ale przecież czasem wchodził pan w konflikt z PIS, np. z Kluzik-Rostkowską?
Ale wszystko z prawej strony, żeby przekonac Jarosława, że moje porozumienie z PO jest niemożliwe. Bez przerwy mi zarzucał, że ja mam kontakty z Tuskiem.
I słusznie zarzucał.
Nie dało się ukryć. Wyszło, że Tusk był u mnie w domu. A to od razu lądowało na biurku u Jarka.(...) Miałem w PIS człowieka, któremu do dziś jestem wdzięczny, w Komitecie Politycznym, wiedziałem co oni myślą, nie byłem głuchy, dokładnie wiedziałem co rozważa Kaczyński.
Słynny kret? On nadal tam jest?
(...) I dokładnie wiedziałem gdzie będą uderzać Więc w czerwcu 2007 już była decyzja, że będą zatrzymywać Wierzejskiego. Ale pogadałem z Ziobrą i zasugerowałem mu, że są ciekawsze tematy. Krótko mówiąc, Ziobro się przekonał, że lepiej Jarka przekonać do drugiego frontu, czyli ataku na Samoobronę.
Jak pan przekonał Ziobrę?
To moja tajemnica. I gdy Jarosław rzucił się na Leppera, dla mnie to był po prostu moment, w którym powiedziałem "Teraz, albo nigdy". Albo go załatwię, albo mnie wsadzi do więzienia, taka była alternatywa. Ja już wiedziałem, że prokuraturę mają całkowicie podporządkowaną, na telefon.
Pamiętam, jak byłem przesłuchiwany w aferze gruntowej i pani prokurator okręgowa, która mnie wezwała jeszcze jako posła pod groźbą doprowadzenia, przesłuchując mnie. co chwila dzwoniłą: - Tak, panie ministrze, tak, panie ministrze. Mieli totalnie podporządkowane służby.

Jeśli Giertychowi nie wierzysz, pomyśl, PO usamodzielniła prokuraturę. A i tak sędzia i prokuratorzy byli gotowi na każde skinienie władzy. W takim razie, co musiało się dziać, gdy Ziobro był ich faktycznym przełożonym?

W normalnym kraju, ludzie tacy jak Ziobro, Kaczyński, Kamiński, albo siedzieliby w tiurmie, albo z wilczym biletem od polityki, zamiataliby alejki w parkach. Nie dlatego by się na nich mścić, ale by nikomu, nigdy więcej podobne pomysły nie przyszły do głowy.

W takiej sytuacji, masz realny wybór, powierzyć władzę w kraju: wariatom z PISu, bezideowym złodziejom z SLD, cyrkowej palikociarni, pazernym chłopom, lub, dalekiej od ideału PO.
Kogo wybierasz?
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Ja też uważam, że Pitera miała wykrywać afery. Chyba, że łapówkarstwo, przekupstwo i podobne sprawy nie są aferami i uważa się je za normę.
Ja pierwszą instrukcję, właściwie treść wystąpienia posłów napisaną na kartkach widziałem wtedy, kiedy poseł Małcużyński opowiedział się w sejmie za ociepleniem stosunków z Niemcami.
Ze dwudziestu posłów PZPR wbiegało po kolei na mównicę i dawało odpór. Dukali, przekręcali, jąkali się, spoceni i zziajani wykonywali polecenie partyjne. "Odcyfrowywali" ściągę
Iron jest o tyle"usprawiedliwiony", że nie było możliwości oglądania przez niego tej transmisji obrad sejmu.

Uwaga ogólna do młodzieży:- Świat przed twoimi narodzinami nie był taki, jak w momencie, kiedy zaczynałeś to i owo rozumieć i sądziłeś, że zawsze tak było.
Ludziom się zdaje, że ich pogląd jest najsłuszniejszy, a ich wiedza jest najlepsza, bo oni umieją objaśniać przyczyny wydarzeń. Errare humanum est
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
naiwni jesteście, że myślicie o Piterze że miała jakąś misję. To było danie etaciku pewnej Pani aby Tuskowi nie zwiała z horyzontu. Tusk musiał mądrze panować nad bardziej znanymi posłami aby nikt nie pomyślał o budowaniu opozycji, kogo trzeba na ministra, komu trzeba rodzinę na inne stołki. To esencja sprawowania władzy. I dlatego do dziś dnia opozycji w PO za bardzo nie słychać.

Naprawdę dorośnijcie, obecni politycy nie są od budowania lepszej Polski ale od upajana się włądzą.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Masz rację, jesteśmy naiwni. Dlatego uznaliśmy za stosowne przeczytanie zakresu obowiazków ministry Julii Pitery. No, i powtarzamy, bez głębszej myśli, że miała wykrywać afery. Przyznaję, że o żadnej misji nie było tam ani słowa.
Jak chodzi o premiera Tuska, to on przestał upajać się władzą i portki mu drżą na myśl o dopchaniu się do władzy tego strasznego PiS-u, który na pewno powoła komisje śledcze, wycofa niektóre światłe reformy i w ogóle cofnie Polskę do prawieków.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
wilku mało realnie myslisz. Tusk pewnie przegra wybory 2015, ale czy myślisz że PIS obejmie 231 mandatów. To mrzonki, nie ma szans na to. jak nawet wygra to będzie to mniej więcej wynik z 2005r. I kto wg ciebie wejdzie z PIS do koalicji ? PSL - splamiony współpracą z PO ; SLD ? Palikot ?. Przecież te dziecko Ziobro jak dostanie 3 % to będzie szczęśliwy

Co do zakresu zadań Pitery, na papierze to można pisać dużo i fajnie. Jakby co to Pitera też w trakcie swojej pracy wysłała setki pism, sporządziła masę tabelek, wykonała tysiące sprawozdań, ogólnie wypełniła segregatorami cały swój pokój. I tyle
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Ja wieszczę, że PO wygra kolejne wybory, co - rzeczywiście - jest mało realnym, jak chodzi o myślenie.
Chciałbym, aby PiS zdobyła 190 mandatów, a Solidarna Polska 40. Też mało realne myslenie, ale chcieć to móc?
 

ernest_debesciak

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2012
Posty
580
Punkty reakcji
5
a jak już Pan Premier z Panem Prezesem przegrają - mogą iść w ślady Leppera ( to ode Mnie)
a tak na marginesie, czytając różne wątki w różnych forum to...
"PO" raczej wygra...
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
moje wnioski co do wyników biorę z przykładu wyborów w latach 2010-2011. Afera hazardowa, katastrofa smoleńska, przeróżne mniejsze afery i porażki PO i jaki efekt: Komorowski prezydentem a PO wygrało wybory parlamentarne. Trzeba patrzeć a nie snuć wizje "dobrze by było, albo już zaraz Polacy się obudzą. To zwyczajne chciejstwo oderwane od rzeczywistości

A poza tym, coś mi się wydaje że porażki Tuska skonsumuje SLD w 2015r, Miler to stary lis polityki, dziś jest jakby w uśpieniu, daje odpocząć polakom od swego wizerunku. Ale za 3 lata to może być różnie
 

ernest_debesciak

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2012
Posty
580
Punkty reakcji
5
a ile przez te trzy lata AFER jeszcze będzie.... Za dwa lata zacznie się NAGONKA... Już nie mogę się doczekać bo repertuar HBO COMEDY coś pod-upadł :D :D
 

fanfarantam1

Nowicjusz
Dołączył
14 Sierpień 2012
Posty
14
Punkty reakcji
1
Wiek
43
Miasto
Płock
moje wnioski co do wyników biorę z przykładu wyborów w latach 2010-2011. Afera hazardowa, katastrofa smoleńska, przeróżne mniejsze afery i porażki PO i jaki efekt: Komorowski prezydentem a PO wygrało wybory parlamentarne. Trzeba patrzeć a nie snuć wizje "dobrze by było, albo już zaraz Polacy się obudzą. To zwyczajne chciejstwo oderwane od rzeczywistości

A poza tym, coś mi się wydaje że porażki Tuska skonsumuje SLD w 2015r, Miler to stary lis polityki, dziś jest jakby w uśpieniu, daje odpocząć polakom od swego wizerunku. Ale za 3 lata to może być różnie
Owszem, może być różnie. Polityka jest tak nieprzewidywalna, że nie zdziwiłbym się, gdyby SLD znacznie poprawiło swój wynik wyborczy w 2015 roku. Ale czy wygra? No, nie wiem. Pewnie mandaty tak się rozłożą, że niemożliwe będzie utworzenie jakiejkolwiek koalicji. A to oznacza w dalszej perspektywie, jeśli się nie mylę, kolejne przyspieszone wybory.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
H., czy to bedzie bardzo spiskowe, jeśli wierzę, w to co czytałem, że rosyjski serwer, będący obsługiwanym przez Rosjan, obsługuje wybory w Polsce?
Pisali, że może stworzyć "wybory" wirtualne i je pokazywać, a potem podać wyniki...
Jest to możliwe?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
tak, podobnie jak to że za rok w ziemię uderzy meteoryt
Tak bardzo nie możesz uwierzyć że wygrana w 2011 PO jest świadomą decyzją Polaków, że szukasz jakiegokolwiek wytłumaczenia że to przekręt. Głos oddajesz w wersji papierowej, następnie są papierowe sprawozdania w każdej komisji wyborczej. Wystarczy to podliczyć i jakiekolwiek komputery niepotrzebne, nawet rosyjskie serwery
 

ernest_debesciak

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2012
Posty
580
Punkty reakcji
5
Rosyjskie serwery są niestety niezgodne z Polskimi. Był by problem z natury informatycznej. Niestety, musze przyznać, że... Polska na tle Rosji w tym temacie - wypada ...baaardzooo blado. Ruski na bank nie maczały paluszków w naszych wyborach a ktoś kto puścił ten kit w neta... powinien zmienić dostawcę. Dlaczego?

* Polskie systemy Rządowe - Linux, UNIX
* Rosyjskie - MACos

Nie byli by wstanie dograć ze strony informatycznej tego tak - by stare - sprzed lat systemy rządowe Polski "dogadały" się z MACami!

* ZUS, US, MON, MSWiA, SW = LINUX a ich sieć nazywa się NEONET i śmiga po kablach starej sieci AMINETU z czasów AMIGI iCOMMODORE

W 2003r uznali - że to najlepsze zabezpieczenie przed Hakerami no i ... mieli rację. Powstał NEONET v2 i do dziś nie złamany.
 

FestBaba

Nowicjusz
Dołączył
16 Listopad 2010
Posty
76
Punkty reakcji
0
Obojętnie która partia będzie przy władzy zawsze będą afery i przekręty.

Po prostu ci ludzie za bardzo zintegrowali się z władzą i stanowiskami.

Ale naród powinien mieć pretensje do siebie. Ludzie dlaczego głosujecie zawsze na tych samym. Dajcie szanse tym co nie byli. * * * * * !!!!!!!!!!!!!!!!!!! * * * * *
 

ernest_debesciak

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2012
Posty
580
Punkty reakcji
5
Binladen miał zryty czerep... Źle wybrał... Zamiast WTC za co został niby ZADZIOBANY przez U.S.A. mógł wybrać Belewederską w Warszawie...
Azyl by dostał....

A piszę o tym tylko dlatego że... by zmiana Rządu i Władz nastąpiła musi upłynąć jeszcze 30lat! Oni wszyscy - samoczynnie muszą PO*WY*ZDYCHAĆ... bo...
stołków KOMUNA tak łatwo nie odda...

Co Wam z nowych - jeszcze uczciwych bo młodych - Urzędników ??
Polak szybko się uczy .... a mając "STARYCH" nauczycieli - nie nauczysz się NIC NOWEGO

Trzeba by było wymienić ICH wszystkich na raz!! a to jest... niemożliwe niestety...

i szczerze mówiąc... jest to wytłumaczenie zachowania społeczności Polskiej...
Jedyny ratunek to - dbać tylko o siebie i myśleć tylko o sobie...
Polak nie głupi! Zaczęliśmy tak działać bo wiemy... że... jeśli będziemy przejmować się innymi... sami zginiemy...
stąd nienawiść, bezduszność itp. itd.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Mam do wyboru: wierzyć Wam albo "plotce" z internetu. Zgadnijcie co wybiorę?
Już kontrolowałem papiery - na drzwiach, za którymi głosowałem, na ndrzwiach innych komisji wyborczych i łączną sumę w województwie.
No, cóż - nie zgadzało się!
Pozostaje odpowiedzieć na pytanie szefa najgłówniejszej komisji: - No i co pan nam zrobi?
Długotrwałość życia, pojemność pamięci, wierność pamięci, gotowość pamięci i przerzutność uwagi mają swoje znaczenie - widziałem i pamietam referendum " 3 razy TAK" oraz wybory z udziałem PSL Mikołajczyka. Czego to się nie da zrobić przy poparciu organów "państwa ...
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
Ostatnia środa września 2012. Jedna z uczestniczek audycji "Polski punkt widzenia" opowiada o przebiegu spotkania ze znajomą z PO, po "prawdach" wygłoszonych przez panią Ewę Koppacz o sekcjach, przekopaniu i przesianiu gruntu na głębokość półtora metra itp.
- Przecież przekopanie tak wielkiego \obszaru nie było możliwe. Przecież prokuratorzy przyznali, że zanidbali sekcje, a żaden patolog polski nie potwierdził, że uczestnuczył w sekcjach zwłok. Dlaczego Ty i mnie okłamywałaś?
- Bo takie dostaliśmy instrukcje
 
Do góry