Wegetarianizm

martynQa

Nowicjusz
Dołączył
28 Wrzesień 2005
Posty
229
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Katowice
Cytat Jezusa:

"A mięso z zabitych zwierząt buduje w ciele człowieka jego własny grób. Zaprawdę powiadam wam, ten kto zabija, zabija sam siebie, a kto spożywa mięso z zabitych zwierząt, spożywa wcielenie śmierci."

Czy jestescie wegatarianami??

Ja niestety nie x/ Moja rodzina nie potrafi zrozumiec tego ze ja nie chce jest zwierząt...No ale staram sie ograniczac jedzenie mięsa... Nie moge sie doczekac dnia w którym skoncze 18 lat i w koncu inni przestaną mi mówic co mam jesc...

~^~

"Jak możemy oczekiwać idealnych warunków na Ziemi, gdy nasze ciała są grobami zamordowanych zwierząt? Dopóki będą istniały rzeźnie, będą istniały i pola bitew".

Lew Tołstoj



Zwierzęta są moimi przyjaciółmi. [...] A ja nie zjadam moich przyjaciół".

George B. Shaw


"Większość wegetarian to ludzie, którzy zrozumieli, że aby rozwiązać kwestie wojen oraz konfliktów społecznych i międzynarodowych, muszą najpierw rozwiązać problem przemocy we własnych sercach. Zatem nie ma nic dziwnego w tym, że na wegetarianizm przechodzą tysiące ludzi, którzy w poszukiwaniu prawdy podążają różnymi ścieżkami. Jedynie w Ameryce 10 000 000 ludzi deklaruje się jako wegetarianie. Wegetarianizm jest ogromnym krokiem naprzód ku stworzeniu lepszego społeczeństwa."




wypowiadajcie sie :] Co sądzicie o wegetarianizmie??
 

zielka

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2005
Posty
838
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
.::Dobrze mi tu::.
Hmm.......wg tych cytatów ludzie jedzący mięso, są bardzo źli, okrutni...mordercy i w ogóle...
Ja jednak tak nie uważam...
oczywiście w żadnym stopniu nie jestem za uśmiercaniem zwierząt, ale te "narodowe" potrawy, myślę, że można jakoś "usprawiedliwić".
Co innego jest dla mnie np. zabic psa , kota itp....
 

AnKa_180

Nowicjusz
Dołączył
11 Październik 2005
Posty
60
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Zabrze
Nie jestem wegetarianką, niestety.. probowałam, nie wyszło... uwielbiam mięso.. zresztą co ja bym miała jeśc, jak ja ziemniakow nawet nienawidze? :)

Podziwiam takich ludzi... :eek:k:

Jesli zwierzeta sa humanitrnie zabijane, to nic do tego nie mam.. jednak wystarczy zobaczyc moj temat ktory umiesciłam w tym dziale... :( brak słow...
 

martynQa

Nowicjusz
Dołączył
28 Wrzesień 2005
Posty
229
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Katowice
ja wogóle nie moge zniec smierci zwierząt...
jak mi rybka zdechłą to trzy dni płakałam :p
i popostu nie potrafie jesc mięsa...
a musze x/ pff...
 

Ferg

Nowicjusz
Dołączył
21 Sierpień 2005
Posty
13
Punkty reakcji
0
eee... przeciez ty masz 13 lat, tak jak ja... moi rodzice tez z poczattku nie chceli sie zgodzic.. i kiedy moglam to nie jadlam miesa.. ale od pocz. roku szkol. juz calkiem przestalam. bo kocham zwierzaczki i nie mam ochoty ich jesc. niestety jem ryby, kostki rosolowe (zupy), zelatyne (z kosci, np. w zelkach) i takie tam. ale bezposrednio miesa nie jem np. golabki czy schabowe. ^^ i to nie jest sprawa mojej silnej woli, bo mnie do zadnyhc mies nie ciagnie, bo jak sobie pomysle jak oni to robili to od razu mnie odpycha. xdd

aaaa i dzieki tobie jeszcze za ten link do neopetsow.. sory, ze tu pisze, ale tam nie mam czasu ^^.. ja jakos znam angielski na tyle, zeby zrozumiec o co tam chodzi ;p
 

motylek

^CzArNa MaMbA^
Dołączył
27 Maj 2005
Posty
4 177
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Kraina Czarów
Moja rodzinka napewno nie zmusiłaby mnie do jedzenia mięsa... tylko, ze ja nie mam na tyle silnej woli, żeby go nie jeść...
 

caramella

|wredotka|
Dołączył
8 Sierpień 2005
Posty
2 466
Punkty reakcji
0
Ja kiedyś chciałam być wegetarianką, nawet byłam... przez jakieś 2 tygodnie :/ Ale co zrobić skoro kocham schabowe? Jedynym problemem byłoby dla mnie nie jedzenie ryb bo ich nie znosze i nie jem już od kilku lat :p

Jedynym problemem byłoby dla mnie nie jedzenie ryb bo ich nie znosze i nie jem już od kilku lat :p

Sorki miało być "żadnym" chciałam edytować ale mi nie działa edycja, bo się zapisuje wieki :/
 

caramella

|wredotka|
Dołączył
8 Sierpień 2005
Posty
2 466
Punkty reakcji
0
Jesteś pierwszą osobą, która mówi mi, że nienawidzi ryb :p Zawsze wszyscy je wprost kochali :/
 

caramella

|wredotka|
Dołączył
8 Sierpień 2005
Posty
2 466
Punkty reakcji
0
Ja ich nie lubie dlatego, że jak byłam mała to prawie się zadławiłam taką wielką ością z ryby i od tamtej pory już ich nie jem (czyli jakieś 8 lat) :p

Ja ich nie lubie dlatego, że jak byłam mała to prawie się zadławiłam taką wielką ością z ryby i od tamtej pory już ich nie jem (czyli jakieś 8 lat) :p
 

BlizZ

Oczekujący Przyszłości
Dołączył
2 Sierpień 2005
Posty
1 731
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Częstochowa
Jak chodzi o jedzenie, to może jestem dziwny, ale jakoś ostatnio lubię jeść tylko "zdrowe" rzeczy.
Ryż. Warzywa. Owoce. Mleko i Twarożek :p Jasne mięso albo łosoś od czasu do czasu.. Jadłbym tak cały czas, bo nie znosze tłustych rzeczy :], niestety zdrowe jedzenie jest droższe.
 

motylek

^CzArNa MaMbA^
Dołączył
27 Maj 2005
Posty
4 177
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Kraina Czarów
No właśnie, gdy ja zobaczę mięsko z grilla to "tracę głowę".... a u mnie np. w wakacje to co weekendzik takie jest... :) pychota.... z tego właśnie względu nie mogłabym być wegetarianką....
 

qqrydza

Nowicjusz
Dołączył
18 Październik 2005
Posty
42
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
3 planeta od Słońca ;)
Ja jestem wegatarianką. Moi rodzice musieli to zaakceptować. Nigdy nie lubiałam mięsa ale przestałam jeść dopiero jak miałam ok 12 lat. Jadam tylko rybki i kurczaki. Nie zostałam wegetarianką bo żal mi zwierzątek ja poprostu nie lubie mięsa. Uważam, że jeden człowiek nie sprawi, że ludzie przestaną zabijać krowy dla mięsa. Nie potępiam "mięsożerców" każdy je co lubi :)
 

zielka

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2005
Posty
838
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
.::Dobrze mi tu::.
każdy je co lubi
dokładnie...
Myśle, że wiekszosć wegetarian, nie je mięsa nie z powodu zabijania zwierząt itp, lecz dlatego, że nie przepadaja za miesem...
Oczywiscie z pewnością są też tacy, którym zalezy wylacznie na ratowaniu zwierząt.
 

Pancernik

Czarna Mamba
Dołączył
6 Październik 2005
Posty
3 196
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z Nienacka
Ja nie jem miesa w ogole. Nie lubie a czasami jem rybe ale tak to nic miesnego nie jadam. i jest mi z tym bardzo dobrze
 
Do góry