Wasze Ulubione Rodzaje Broni

DaMi

Ehre asher ehre
Dołączył
30 Lipiec 2006
Posty
1 233
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Tak swoją drogą wszyscy na tym forum gramy w jakieś gry. Większość miała w rękach jakąś broń (ja tylko oldschoolową wiatrówkę, ale mam na koncie kilka celnych strzałów do... wróbli :) ). Jak wam się wydaje, czy mając w ręku prawdziwego gnata i będąc postawionym w sytacji ekstremalnej (tj. zgrożenia życia swojego, cudzego, kogoś z rodziny) bylibyście w stanie zabić. Jeśli tak, to jaki sposób śmierci wydaje się Wam najłatwieszy do "wykonania"?
 

mtllc

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2006
Posty
2 164
Punkty reakcji
13
Wiek
44
Miasto
z lasu
Zawsze uwielbiałem strzelać ze strzelb gładkolufowych (tzw. pompki). Dobrze leży, lekka, wbrew pozorom nie taki duży odrzut no i robi duże spustoszenie.
 

Jarhead

Upiorny Władca
Dołączył
24 Czerwiec 2006
Posty
972
Punkty reakcji
12
Wiek
31
Zalezy jeszcze ile tej amunicji,ale musze przyznać że amunicja może być droższa niż sam sprzęt ale zwykle niewiele.Jest tak dlatego że raczej nikt nie sprzeda ci 20 pocisków do kałacha tylko dużo większe ilości gdyż handel takimi małymi ilościami nie opłacałby się ;)
 

mtllc

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2006
Posty
2 164
Punkty reakcji
13
Wiek
44
Miasto
z lasu
Naboje droższe niż sprzęt? Zazwyczj jeden rodzaj naboju pasuje do kilku rodzaju broni. Najpopularniejsze w Polsce naboje 9mm Luger i Makarov to wydatek 1pln na strzelnicy. W sklepie pewnie jeszcze taniej.
 

Rokita

rawwwwrrr.. xD
Dołączył
4 Marzec 2006
Posty
3 053
Punkty reakcji
0
Wiek
17
Miasto
stąd.
Moj brat startuje w jakis tam zawodach w morsku..
jakiś tam FT I HFT w Morsku. :p
Szczerze nie mam pojecia o tym ale w domu miałam już
z miloiony broni bo moj brat kupuje..
a potem sprzedaje
oczywiscie zajmuje sie tym itp.
Carrer
Rapid..
yy mówie skrótami bo nie znam pełnych nazw..:p
Powiem ze mi sie podobaja ale nie znam sie na nich.
Jak ktos sie zna to pewnie bedzie wiedział o jakie chodzi :D
 

Michas89

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2006
Posty
411
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Miasto
z otchłani...
Jedyną broń jaką w życiu trzymałem w rękach była zwykła wiatrówka. Dobrze, że sobie nie zrobiłem krzywdy hehe ;)
 

ania_civ

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2006
Posty
1 881
Punkty reakcji
0
Hehe - wkorzystam wasz temat, żeby sie pochwalić, że po kilku latach totalnej przerwy (wcześniej zajęcia PO i obóż PO - ale tam tylko wiatrówka lub KBKS) wybrałam się na strzelnicę. Ambitnie wcisnęli mi Magnum 375 - jest taki numer, bo nie mam pamięci do cyferek ;), ale chyba tak to było. Kurcze - fajna sprawa, tylko faktycznie kosztowna trochę. Strzelaliśmy we dwoje z kumplem, 4x17 nabojów czyli 2 magazynki - to tak na smaczek zaledwie, i wyssało nam 108 zł.
Ale i tak jestem dumna z siebie.
No - gdyby jeszcze tarcza odjechała na te 25 m, a miała z 12-13m.
 

Wolf of Desert

Nowicjusz
Dołączył
8 Sierpień 2006
Posty
113
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Wolfenstein ==> Wilcza obok Gliwic
<_< :eek:k: B)
W dzisiejszych czasach, kiedy wojna nabrała nowych kolorów, broń musi być najlepiej zdalnie sterowana lub sterowana komputerowo, ponieważ teraz publika nie lubi widzieć w TV krwi. Takie są realia naszych czasów.
Nie wiem czy ktoś widział nowoczesne karabiny Amerykanów, oczywiscie automaty. Ja sie zaś tak na tym nie znam, ale może ktoś z was ma na ten temat nowoczesnych broni jakieś wieksze pojecie.
 

Attachments

  • 17.jpg
    17.jpg
    106 KB · Wyświetleń: 79

xionc

Zbanowany
Dołączył
12 Listopad 2005
Posty
1 192
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Miasto
ja dostałem?
Ja mam pojecie... one sa za drogie, wiec po co ich uzywac? Pozatym maszynom jeszcze daleko, aby zastapialy czlowieka w wystarczajacym stopniu i do tego byly stosunkowo tanie.

@BlizZ - no racja, chodzilo mi o europejskie bronie, bo niepodobaja mi sie na przyklad amerykanskie colty, czy armalite, te wszystkie m16 podobne sa nudne.

btw P90 tez jest belgijska konstrukcja, fn robi dosc popularne modele broni
 

Jarhead

Upiorny Władca
Dołączył
24 Czerwiec 2006
Posty
972
Punkty reakcji
12
Wiek
31
Rzeczywiście,maszynom daleko jeszcze do zastąpienia człowieka.Niedawno w TV był jakiś film o robotach, mówili coś tam że w niedalekiej przyszłości roboty miałyby wykonywać istotne i ważne funkcje,miałyby bronić przed wrogiem,pojawiło się tam też pytanie czy nie zechcą kiedyś wyeliminować człowieka.Taką sytuacje znamy tylko z filmów, a jeśliby roboty kiedyś zechciały zniszczyć człowieka?Niewiem czy byłoby to prawdopodobne,ale niemożna tego wykluczyć.
 

James Cash

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2006
Posty
2
Punkty reakcji
0
Moim zdaniem dzisiejsza broń tak jak M16 jest za bardzo naładowana plastikiem a moim zdaniem wtedy broń robi się jak wiatrówka, chodzisz ma do swoje plusy i minusy ale ja widzę tylko minusy,broń powinna być w całości z metalu tak jak za 2 wojny światowej, wtedy do były bronie np. Garand m1,mp 44, mp 40 itd.Ludzie powinni zastąpić plastik na drewno_Oczywiści najlepiej jakby broń nie było wogule ale na to już zapóżno.

aha i jeszcze jedno teraz karabiny nie są tak potrzebne bo jeśli wybuchnie wojna do wszystko pędzie na "czerwony guzik".
 

Jarhead

Upiorny Władca
Dołączył
24 Czerwiec 2006
Posty
972
Punkty reakcji
12
Wiek
31
Możliwe,ale gdyby wszyscy zaczęli używać broni masowego rażenia to po jakimś czasie zniszczyli by planete i całe życie na niej.Więc raczej używano by tylko gazów itp.Choć nigdy nie wiadomo co i jak będzie.

PS.Wróćmy do tematu.
 

Gelossus

Nowicjusz
Dołączył
11 Sierpień 2006
Posty
1
Punkty reakcji
0
Z broni białej to oczywiście rapier:

rapier.jpg


i bastrad (miecz półtoraręczny):(niestety nie znalazłem fotki, ale wpiszcie w wikipedi 'bastrad' to znajdzie)

A z broni palnej to:

- M1 Grand
- Desert Eagl (.357 magnum)
- Magnum .45
- Bazooka :D
- Beretta 92(9mm) ewetualnie z tlumikiem
- Pump shootgun(nie jestem pewien czy to sie tak nazywa, ale i tak wiadomo o co chodzi)
 
N

Nazer

Guest
Moim zdaniem dzisiejsza broń tak jak M16 jest za bardzo naładowana plastikiem a moim zdaniem wtedy broń robi się jak wiatrówka, chodzisz ma do swoje plusy i minusy ale ja widzę tylko minusy,broń powinna być w całości z metalu tak jak za 2 wojny światowej, wtedy do były bronie np. Garand m1,mp 44, mp 40 itd.Ludzie powinni zastąpić plastik na drewno.

Tjaa, ja tez lubie broń z WW2, ale trzeba myśleć praktycznie, teraz załadowany karabin automatyczny m16 z podwieszonym granatnikiem waży mniej niż taki mp40.

aha i jeszcze jedno teraz karabiny nie są tak potrzebne bo jeśli wybuchnie wojna do wszystko pędzie na "czerwony guzik".
Nieprawda, broń taka jak karabiny ma przyszłość, bomby i rakiety kosztują krocie a bez pomocy piechoty uzbrojonej w te karabiny nie dałoby się utrzymać zdobytego terenu, więc broń ta jak najbardziej będzie im potrzebna.

Oczywiści najlepiej jakby broń nie było wogule ale na to już zapóżno.
Zaiste, byłoby lepiej.
 

James Cash

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2006
Posty
2
Punkty reakcji
0
Ja mam w domu replikę mp 5 na kulki ale jest na pojedyncze strzały <_< ,a moja ulubiona bronią jest AK 47 i M 16.

-Oo a na moja ostatnią wypowiedz to soory trochę zeszłem z tematu :mruga:

A jak myślicie AK 47 jest lepsze od mp 16 ???
 

MarasDH

Stary wyga
Dołączył
25 Lipiec 2006
Posty
551
Punkty reakcji
4
Wiek
39
Miasto
Szczecin
To zależy z której strony na to patrzysz-m16 jest celniejszy i ma mniejszy odrzut i donośnośc skuteczną niż Ak 47 ale z drugiej strony Ak 47 jest o wiele bardziej niezawodny-szczególnie egzemplarze z pierwszych serii produkcyjnych z frezowanymi częściami. Poza tym wersja Ak z kolbą składaną jest bardziej poręczna niż metrowy m16.
 

golem

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2005
Posty
981
Punkty reakcji
0
AK - 47 rulezzz chyba każdy zna :D
AK-47 kto by tego nieznał :D
Zamieszczajcie też zdjęcia ulubionych broni
AK-47 to to samo co kbk AKMS.Tylko starsza wersja z drewnianą kolbą.
ak47bi6.jpg

Jeśli macie również ulubioną broń białą to też oczywiście zamieszczajcie zdjęcia.Chętnie je zobacze myśle że reszta też ;)
Moje ulubione białe bronie to:
Topór bojowy.
topor1.jpg


Miecz dwuręczny.

miecz4.jpg


I szabla turecka.

turecka.jpg
 

Jarhead

Upiorny Władca
Dołączył
24 Czerwiec 2006
Posty
972
Punkty reakcji
12
Wiek
31
Trzeba przyznać że topór bojowy robi wrażenie.
 

xionc

Zbanowany
Dołączył
12 Listopad 2005
Posty
1 192
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Miasto
ja dostałem?
Moim zdaniem dzisiejsza broń tak jak M16 jest za bardzo naładowana plastikiem a moim zdaniem wtedy broń robi się jak wiatrówka, chodzisz ma do swoje plusy i minusy ale ja widzę tylko minusy,broń powinna być w całości z metalu tak jak za 2 wojny światowej, wtedy do były bronie np. Garand m1,mp 44, mp 40 itd.Ludzie powinni zastąpić plastik na drewno_Oczywiści najlepiej jakby broń nie było wogule ale na to już zapóżno.

aha i jeszcze jedno teraz karabiny nie są tak potrzebne bo jeśli wybuchnie wojna do wszystko pędzie na "czerwony guzik".

@James Cash - i reszta moich przedmowcow: pocwiczcie. Ludzie z wieksza wiedza i inteligencja rozwazali nad konstrukcjami broni, dlatego tez wybrali takie rozwiazanie a nie inne. To co nazywasz plastikiem, to nie jest to czego uzywaja w kinder niespodziankach, jest to material o wiekszej trwalosci, oraz lzejszy i tanszy niz drewno, czyli lepszy od drewna. Bron nie ma byc ladna, czy klimatyczna, ale skuteczna, od wiekow tak jest, na przyklad krzyze na broni bialej nie byly tylko po to aby przedstawiac krzyz, ale tez pelnily wiele innych funkcji, chociazby dziurka w krztalcie krzyza w toporku miala zapobiegac peknieciu metalu, amortyzowala uderzenia...

Wojna tak samo jak bron nie ma byc piekna, czy klimatyczna (to skutki uboczne), ale prowadzaca do celu, czyli skuteczna.

Jak narazie piechota pelni najwazniejsza funkcje w dzialaniach zbrojnych, szczegolnie tych wiekszych. Jest najtansza, posiada najwieksza sile ognia w stosunku do ceny, jest bardzo mobilna oraz uniwersalna, ogolnie posiada najwiecej zalet, oraz jedna duza wade, iz latwo stracic czlowieka...

Maszyny nie zastapia czlowieka na polu walki, trudno to rozwinac, duzo by pisac, a mnie sie akurat niechce, bo jest u mnie za 20 minut polnoc, a musze wstac o 6 rano...

Sorry za brak polskich liter, ale siedze na angielskim systemie i niechce mi sie mieszac i wgrywac klawiszologie PL.

btw co do celnosci, odrzutu etc, mozna dyskutowac dopiero wtedy gdy sie strzelalo z broni o ktorej sie dyskutuje, odzut oczywiscie mozna wywnioskowac samemu, ale nie kazdy sie tak samo sklada do broni, dla jednych jest wygodne m4 dla innych mp5, mi osobiscie emki i im podobne nie odpowiadaja ze wzgledu na charakterystyke ich uzywania, nie strzelalem, lecz trzymalem repliki.
 
Do góry