Wasze ulubione miasto zagraniczne.

Alex241

Fantasy.
Dołączył
10 Lipiec 2009
Posty
585
Punkty reakcji
16
Miasto
Piła
Cześć ;)

Nie znalazłam nigdzie takiego tematu, więc go tutaj zamieszczam.
Jeśli przeoczyłam i jest taki temat, to zamknijcie. ;)

Więc tak: Napiszcie jakie jest Wasze ulubione miasto zagraniczne. ;)
 

Val

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2010
Posty
405
Punkty reakcji
1
Ciężko jest wybrać tylko jedno miasto, które byłoby moim ulubionym. Mam na myśli kilka takich ale każde jest od siebie zupełnie inne, ma inny klimat i lubię je za zupełnie coś innego. Ale jeśli miałabym wybierać to postawię na Nowy Jork. Uwielbiam to szybkie tempo życia, miliony neonów świecących całymi dniami, ludzi wiecznie się gdzieś spieszących i te miejsca na manhattanie gdzie można usiąść spokojnie z kubkiem kawy w przyjemnej kawiarni :)
 

darusia96

Nowicjusz
Dołączył
28 Styczeń 2010
Posty
84
Punkty reakcji
2
Wiek
27
Miasto
Wielkopolskie
moje ulubione to Praga :) w Czechach .
Byłam tam kilka razy m. in. na zielonej szkole. Zawsze wyjazd udany.
Jak spaceruje się tam po mieście to każdy gada w innym języku
Zdziwiłam się bo w pewnym sklepie jakaś pani do mnie coś powiedziała
i okazało się ze to co po czesku bardzo podobnie po polsku brzmiało.
Byłam zafascynowana że można się z kimś dogadać xd. Zdziwiłam się.
Heh, i wszędzie pełno krecików. Kasa w koronach. Super przeżycie ;)
 

agatiu

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2009
Posty
466
Punkty reakcji
23
Wiek
13
Miasto
Warmińsko-Mazurskie
Paryż :lol:

Wilno! świetne miasto ! te śliczne wielkie cerkwie i kościoły, ostra brama ... (chyba tak się nazywa, co ? :niepewny: :D )

no i wymieniona powyżej Praga, cudne miasto, nawet się tam raz zgubiłam na wycieczce szkolnej :lol:
Jak darusia96 mówiła, wszyscy po jakiemu chcą gadają :lol:
gościu mnie szturchnął - pardon.
w sklepach panowie się przymilają i mówią po polsku :D :
 

darusia96

Nowicjusz
Dołączył
28 Styczeń 2010
Posty
84
Punkty reakcji
2
Wiek
27
Miasto
Wielkopolskie
Nom w Pradze jak wejdziesz do sklepu i nic nie kupisz to są w szoku xd.
Jak można wejśc do sklepu i nic nie kupić.
 

agatiu

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2009
Posty
466
Punkty reakcji
23
Wiek
13
Miasto
Warmińsko-Mazurskie
:D
Tylko weszłam, już :
-Dzień dobry
-Dzień dobry
-Jak się czujecie ? :D
-Dobrze.
-Ładny dziś dzień.
-Tak, tak.

Kupiłam malutkie zapałeczki z widokiem na Most Karola, żeby im nie było smutno. :D

A w Wilnie jest śmiesznie,bo języki podobne :D
gdzie patrzysz, reklamy. Wszystko kończy się na s, np. kartonos. :D
 

myszkamiki3103

Nowicjusz
Dołączył
4 Styczeń 2010
Posty
358
Punkty reakcji
1
Trochę ciężko jest mi powiedzieć jakie jest moje ulubione miasto zagraniczne. Ostatnio bardzo spodobała mi się Barcelona. Chociaż jeszcze tam nie byłam mam nadzieję, że wkrótce się to zmieni;) W końcu do Barcelony są tanie przeloty tylko jeszcze wybrać termin i lecieć;)
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Wilno, okoliczne Troki, Landwarów...Poza tym mój numer 1 to Barcelona i Madryt.
 

samozdrowie

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2009
Posty
177
Punkty reakcji
0
Oj, chyba nie potrafię podać swojego jednego ulubionego miasta. Z miast Europejskich jakie odwiedziłam bardzo mi się podobała Grenada w Hiszpanii i Paryż. Kocham to miasto ze względu na atmosferę, nowoczesny z niesamowitą architekturą i multikulturowym klimatem mieszkańców;)
 

DoMisiaa

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2008
Posty
19
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Raj na ziemi ;-)
Moje ulubione miasto w Europie to LONDYN :):):) miałam przyjemność pojechać tam na warsztaty językowe..miasto zrobiło na mnie piorunujące wrażenie klimat atrakcje wszystko było wspaniałe..mam nadzieje tam wkrótce wrócić:)
 

Laurearel

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2010
Posty
472
Punkty reakcji
22
z tych co byłem uważam za najciekawsze Rzym (co nie znaczy wcale że lubię ;p )

A na pytanie ciężko mi odpowiedzieć, wydaje mi się że ulubione w sensie do życia byłoby Melbourne/Sydney/Wellington, natomiast pod względem turystycznym pewnie wiele by było na równi ; )
 

Anulka111

Nowicjusz
Dołączył
3 Maj 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
PRAGA

Byłam w tym Hostelu Friendship w Pradze, nikomu nie polecam. O mało mnie nie zamordowali!!!!
W Pradze jest duża przestępczość. Ale to już przesada. Bandy "niby" meldują się do Hosteli i dorabiają klucze a potem wieczorami rajcują i napadają w pokojach.
Miałam możność tego doświadczyć... Około 1:25 w nocy banda otwiera drzwi i penetruje okoliczne puste pokoje, po czym dochodzi do naszego i próbuje otworzyć kluczem drzwi, mąż na szczęście przekręcił klucz po kątem i na szczęście nie dali rady włożyć klucza. Po angielsku komentowali, "szkoda że zamknęli", "ominie nas łup" itp, na koniec wkurzeni rozmawiali "przyjdziemy innym razem" ( jak będę brała prysznic...czy jak będę robiła kolacje w kuchni???). Cholera!! CO za miasto!! Po całym zajściu spakowaliśmy się i w nogi do domku... Mało tego... ceny w Pradze są straszne.. market jeden na Pragę w rynku, a pozostałe na peryferiach.. Jak zapytasz przechodniów gdzie kupić bułki, czy masło, to patrzą na ciebie jak na idiotę... tam nie ma sklepów. Są owszem z ciuchami i biżuterią. Nie ma porządnych restauracji, wszystko przesolone (knedliczki). NIE POLECAM NIKOMU!!!!!!!! Cieszę się że przeżyłam i szczęśliwie wróciłam do domu ;)


Personel nieuprzejmy, mówią że w pokoju 6 osobowym będziemy sami, a tu o 22:00 godzinie dodają do ciebie 4 nowych lokatorów bez pytania. Mają wolne pokoje, ale nie chce i m się sprzątać, dlatego wszystkich na kupę dają.

Pokój brudny, zimno, wilgoć. Na podłodze krople krwi po dawnych lokatorach. Okna nie szczelne.

Woda w kranach to istny muł, nie nadaje się do gotowania kawy, czy czegokolwiek....
 
Do góry