Wasze Doświadczenia ?

Status
Zamknięty.

KND

Nowicjusz
Dołączył
23 Październik 2005
Posty
191
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Jakie są wasze doświadczenia w sesjach RPG na forach ?? Ja brałem udział w kilku z pierwszej nie mam najlepszych wspomnień, ale jakoś leci do przodu... Przyznam, że jako MG mam małe doświadczenie, ale jakoś to będzie ;)
 

veleda

Nowicjusz
Dołączył
14 Listopad 2005
Posty
3 065
Punkty reakcji
1
Tak naprawdę co tu dużo mówić mam zerowe doświadczenie :rumieniec: Ale poczytałam kilka for na ten temat i spodobało mi się to :) Póki co do końca nadchodzącego tygodnia nie będę miała czasu, ale potem ferie więc chętnie zaznajomię się z wszelkimi zagadnieniami dotyczącymi RPG :)
Pozdrawiam
 

heaen

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2005
Posty
266
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Śrem k.Poznania
Hmm.... d&d, zew cthulhu, wiedźmin, warhammer, earthdown, jakiśtam system o jedi, nie pamiętam nazwy :p Uwielbiam grać, grywam już od jakiś 3 latek, niekoniecznie w paiperowe. Od półtora roku prowadze z koleżanką bloga o charakterze RPG'owym, ale w tej chwili został zawieszony.
Poza tym pisuję opowiadania fantastyczne, co też ma pośredni wpływ na to, jak gram :) Pozdrawiam
 

Traumatic

el comandante
Dołączył
10 Lipiec 2005
Posty
1 274
Punkty reakcji
0
Miasto
Underground
Brak mi doswiadczen w swiecie gier fantasy. Co nieco o systemie D&D slyszlem. Po za tym gralem w jej komputerowe odpowiedniki. Aktualna sesja na forum bedzie wiec dobrym poczatkiem :)
 

KND

Nowicjusz
Dołączył
23 Październik 2005
Posty
191
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Aktualna sesja przyniesie Ci doświadczenie jedynie w pisaniu wspólnego opowiadania... ;) bo świat będzie kreowany prze ze mnie i nie zamierzam uzywać jakiegoś systemu...
 

kizia_mizia

Nowicjusz
Dołączył
15 Wrzesień 2005
Posty
2 850
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
z zamku..
Ja też nie mam najlepszych wspomnień, wszyscy wszystkich zabijali, nie zajmowali sie poleceniami MG (W tym przypadku MP - Mistrza Podziemi bo był to system Dungeons and Dragons) ale niektórzy mieli dobre pomysły...niestety tylko na początek, z końcem było gorzej.
Co innego na żywo normalna sesja rpg :)
 

heaen

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2005
Posty
266
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Śrem k.Poznania
tzw. papierowe RPG to jednak mistrzostwo świata i nie da się ich niczym zastąpić :) To tak jakby ...hmmm... napisałabym coś nieprzyzwoitego jeśli chodzi o porównanie, ale może jednak nie :p
Po prostu się nie da i tyle. Szczególnie, jesli jest klimat, ciemny pokój, muzyczka, swiece. Zawsze lepiej gra się w małym gronie i jedna rada, jakbyście zachcieli grać - nie kupujcie czipsów, coca coli czy innego żarcia. Można zrobić jakieś klimatyczne jedzonko.. Takie wiecie, nadające dodatkowy klimat sesji. Położyć pajde chleba na stoliku, wziąśc jakiś nóz do tego, do butelki szklanej nalać jakiegoś soku imitujacego alkohol :p (albo alkoholu jak kto woli) XD jak się umie gotowac ,to można jeszcze zrobić coś a'la mięso od kebaba i też rzucić na talerz. jednym słowem upodobnić sesję jak najbardziej do realiów w jakich gramy :)
 

Woltus

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2006
Posty
12
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Everhope
RPG interesuję się do dość dawna. Praktycznie wykorzystac moje umiejętności dane mi było jednak dopiero pół roku temu. Od tego czasu, gdy wziąem udział w pierwszej sesji forumowej mam ich na koncie juz kilka podobnie jak sesję, którą prowadzę. można ja przeczytać tutaj forum.zielonawieza.pl/viewtopic.php?t=2654
Niestety nie miałem okazji zagrać seji na żywo, nad czym bardzo ubolewam.

Co do wspomnianego wczesnie mordowaia i zabijania wszystkich, jest to inna odmiana RPG. Jak wiadomo każdemu fanowi istnieje RPG - Role Playing Game oraz RPG - Rabac, Palić, Gwałcić. najpewniej był to ten drugi rodzaj
biggrin.gif
 

KND

Nowicjusz
Dołączył
23 Październik 2005
Posty
191
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Woltus> ale chyba Twoje doświadczenie nie pozwoli na to aby Twoja zaplanowana sesja na forumowisku się nie odbyła?? Umawiałeś się tutaj na sesję i nagle zniknąłeś....szkodaby było....
 

alakhi

Nowicjusz
Dołączył
30 Styczeń 2007
Posty
153
Punkty reakcji
0
Miasto
Środkowa Polska
Tu mogę się nie co pochwalić... z RPG papierowym mam styczność od momentu kiedy zaczął wychodzić miesięcznik Magia & Miecz z 1995 roku, z opisanymi podstawami, zasadami, tabelami "Kryształów Czasu" grywałem bardzo dużo i różne systemy papierowe, bitewne, bezkostkowe (wyjątek nie grywałem w karcianki). Teraz mam rodzinke i bardzo rzadko ale czasem sie spotykamy na sesjach gdzie srednia wieku jest bliska 30tki.

Grałem w:

Kryształy Czasu
D&D II, III edycja
Warhammer
In Nomine
Śródziemie
EarthDawn
Psie Pola
CyberPunk
CThulu
 

DaMi

Ehre asher ehre
Dołączył
30 Lipiec 2006
Posty
1 233
Punkty reakcji
1
Wiek
35
No i nic tylko zazdrościć i podziwiać :). Sam nie zamierzam zrezygnować z gry nawet gdy będę już tym prawnikiem czy innym poważnym urzędnikiem :). Bo w czym tu może przeszkadzać wiek? Wręcz przeciwnie!

:eek:k:
 

Kaththea

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2006
Posty
1 262
Punkty reakcji
0
To ja też się pochwale :D W RPGi gram od 6 lat :D (czyli pierwsza sesja jak miałam 10 lat).Miałam styczność z D&D, Shadowrun’em, Warhammerem, Legendą 5 kręgów, Monastyrem (mistrzuję… troszkę), Kryształami Czasu, Neorushimą, Dzikimi Polami, SW, Zewem Cthulu… hmm więcej grzechów nie pamiętam :p w cRPGa zagrałam pierwszy raz jak miałam 7 latek :D i to był Baldur - nie ma sensu wymieniać co dalej :p a takie ‘forumowe’ to pierwsza sesja u Drakena :lol:
Tak poza tym to przez chwilkę należałam do nowohuckiego klubu fantastyki Fenrir ;)
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Nie mam się czym chwalić. W RPG na PC gram odkąd pamiętam, te papierowe - hmm, nigdy nie grałem :).

chociaż miałem 9 lat szło mi nie źle

A ile lat miał MG i inni gracze? :D
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
Jak dla mnie cały ten temat to jeden wielki off-topic. Pytanie brzmiało jakie są wasze doświadczenia w RPG NA FORACH
 

Kaththea

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2006
Posty
1 262
Punkty reakcji
0
Yhym… teraz się zrobi offtop kto napisał o swoim doświadczeniu a kto nie. -.-
Wszyscy zwrócili widać uwagę na napis u samej góry a nie przeczytali pierwszego posta- w swoich wypowiedziach kierując się wypowiedzią poprzednika to też nie miejmy do siebie nawzajem pretensji. Poza tym nie do końca to był offtop bo jakby się uprzeć to doświadczenie z papierowymi RPGami Też ma wpływ na te na forach internetowych. I nasi przedmówcy (sprzed roku :p) wspominali też o doświadczeniach z RPGami poza forum więc wszystko jest w normie. Qon może napiszesz w takim razie czy miałeś jakieś? :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry