Warto przeczytać, bo każdego może spotkać wypadek...

Status
Zamknięty.

h3lix

Bad Mutha Fucka
Dołączył
2 Listopad 2006
Posty
3 458
Punkty reakcji
13
Wiek
36
Miasto
www.forumovision.com
PROSZĘ PRZECZYTAJ - ważna informacja RATOWNICZA! Przekazuję informację, z prośbą o rozpropagowanie. Ratownicy medyczni, policjanci, strażacy i wszyscy inni, którzy interweniują na miejscu wypadków, wielokrotnie napotykają na trudności, kiedy muszą skontaktować się z krewnymi lub bliskimi poszkodowanych. Włoskie media, po przeprowadzonych rozmowach z pracownikami służb ratowniczych - zaproponowały, abyśmy w specjalny sposób oznakowali w swojej komórce numer, – pod którym to w nagłych wypadkach można byłoby skontaktować się z bliskimi poszkodowanych. Bardzo często telefon komórkowy jest jedynym przedmiotem, który można przy nich znaleźć. Szybki kontakt pozwoliłby na uzyskanie takich informacji jak grupa krwi, jakie przyjmują leki, czy cierpią na jakieś choroby, czy są alergikami... Ratownicy zaproponowali, aby każdy w swoim telefonie umieścił na liście kontaktów osobę, z którą trzeba się skontaktować w nagłych wypadkach. Lista kontaktów w naszych telefonach - zwykle jest bardzo długa i nie wiadomo, kogo w pierwszej kolejności powinniśmy powiadomić. Według włoskich ratowników, międzynarodowy skrót, pod którym można byłoby umieścić taki numer to: ICE (=In Case of Emergency) tzn. w nagłym wypadku. Takie oznakowanie uprościłoby pracę wszystkim służbom ratowniczym. Gdyby ktoś chciał umieścić więcej osób w swoim telefonie mógłby je oznaczyć w następujący sposób: ICE1, ICE2, ICE3, itd. Pomysł jest łatwy w realizacji, nic nie kosztuje - a może być bardzo użyteczny. Przecież dzisiaj prawie każdy dysponuje telefonem komórkowym i zabiera go ze sobą niemal wszędzie. Aktualnie podobna akcja jest rozwijana w innych krajach Europy (i nie tylko). Ponieważ szczególnie w Polsce, gdzie ginie o wiele za dużo osób w ruchu drogowym, (ale dotyczy to przecież nie tylko takich sytuacji), proszę Państwa o wprowadzenie pod hasłem ICE "namiarów" Waszych najbliższych. ZRÓB TO SAMO W KOMÓRCE DZIECKA !!!!
 

Blackowa

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2007
Posty
946
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
Śrem k/Poznania
bardzo fajny pomysl, ale wydaje mi sie, ze te angielskie sformułowanie nie sprawdzi się... chyba, że ratownicy medyczni znają tego rodzaje skróty ( w co watpie). Ale zawsze ten skrót mozna zastapic czyms w rodzaju "pomoc"
 

ilona.com

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2005
Posty
1 403
Punkty reakcji
1
Temat rozdmuchany nie jest zbytnio. ja przykładowo pierwszy raz o tym slysze. wątpliwe, aby ludzie, którzy w razie czego będą nam udzielać pomocy wiedzieli o tym. W młodocianym wieku niezawodny jest zapis tata czy mama.
ale jak najbardziej dobry pomysl
 

agaciorek

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2006
Posty
2 417
Punkty reakcji
1
Wiek
39
bardzo fajny pomysł ale czy aby na pewno w Polsce jest to znane? bo w sumie ja tez pierwszy raz to słyszę :(
 

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
Niestety malo znane :( Pamietajcie tez o tym, ze gr. krwi napiszcie gdzies w komorce.
 

Monia ^^

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2006
Posty
3 426
Punkty reakcji
3
Wiek
31
Gdyby było to wypromowane na większą skalę (bo też pierwszy raz o tym słyszę), to byłoby bardzo użyteczne. Mogliby o tym wspomnieć raz czy dwa w radio, czy tv i wiele osób by z tego skorzystało. Zapisałam sobie oczywiście i w pozostałych 2 telefonach w domu też. Grupę krwi także w podpisie do tego numeru. Teraz tylko czekać, aż pomysł zostanie wprowadzonyt w życie, co raczej nie będzie szybko niestety... <_<
 

paulina26

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2007
Posty
1 028
Punkty reakcji
0
Miasto
Mazury
Pomysł mi się spodobał :)
Może nie zbytni się przyda
Ale nie zaszkodzi, tego zrobić
Może tylko pomóc :)
Zaszkodzić nie
Ja to zrobiłam
 

Parzyk

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2006
Posty
453
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Ostrów Wielkopolski
Ja mam wpisane. Mama Tata Brat na 1szych pozycjach

W przypadku wyjazdów za granicę zmieniam na angielskie nazwy.

Hmm pomysł jest naprawdę niezły. Szczególnie w przypadku osób które nie mają już swoich bliskich...
 

cień_marci

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2007
Posty
115
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Landsberg :]
Rzeczywiście pomysł fajny. Ale tak jak praktycznie wszyscy - pierwszy raz słyszę. W sumie całą rodzinę mam tak podpisaną, by można było się domyslić kto jest kto. Nawet ciotki i wujków.
U nas z reguły ratownicy czy policja szukają pod m - mamusi, czy t - tatusia.
 

jakub007

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2006
Posty
6 127
Punkty reakcji
2
Bardzo fajna i słuszna inicjatywa, ale przecież chyba każdy ma w swoim telefonie wpisy typu Dom, Mama, Tata itp. a nawet jak zdarzy mi się wypadek za granicą to wątpię czy jakiś francuz, niemiec, anglik etc (jak już znajdzie w moim tel ICE - o ile w ogóle znajdzie ;-)) dogada się z powiedzmy moimi rodzicami.
 

Insomnia

Nowicjusz
Dołączył
11 Kwiecień 2007
Posty
143
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Pomysł bardzo fajny (chociaż pierwszy raz o czymś takim słyszę).
Wprowadzę ICE do mojego telefonu.
Na pewno nie zaszkodzi, a może pomóc.
 

Carrie

zagubiona w korytarzach czasoprzestrzeni
Dołączył
8 Styczeń 2007
Posty
1 293
Punkty reakcji
1
Wiek
36
zgadzam się z tym, że jest to mało popularne. Ale byłoby cudownie gdyby ktoś rozgłosił taki system zapisywania osób... Byłoby to na pewno wielce pomocne. Na wszelki wypadek mozna wpisać, a nóż trafi się 'znawca' ICE ;) Oczywiście lepiej, żeby się NIE trafiał, czego wam wszystkim zycze ;)
 

***KOSMITKA***

Nowicjusz
Dołączył
23 Październik 2007
Posty
732
Punkty reakcji
0
apropo wypadkow........... jak obejrzalam pewna strone ze zdjeciami osob po wypadkach , to powiem tyle 10 razy sie ogladam na przejsciu dla pieszych!!!!!!!!!!!! po prostu te zdjecia sa gorsze niz niejeden horror..
 

Glammaniara

Nowicjusz
Dołączył
3 Październik 2007
Posty
251
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Grudziądz
Ja o tym słyszałam ale nie wiem jak mam to dokładnie wpisać - czy po prostu jako nazwę kontaktu dać "ICE", czy po nazwie kontaktu wprowadzić ten skrót, czy oznaczyć numer za pomocą dodanej notatki do kontaktu - ? Tak poza tym, to mam w swoim telefonie przy każdym kontakcie notatkę kto kim dla mnie jest i tak sobie oznaczam różne osoby, np. "najlepsza przyjaciółka" :) Wtedy jak zginę w wypadku to będzie wiadomo kogo bym chciała o tym powiadomić :p
A co do ICE to jest to trochę mało znane ale mnie to osobiście dziwi bo każdy kto chociaż czasami włącza TV na jakieś Wydarzenia czy Fakty to powinien o tym wiedzieć. Ale fakt faktem że jak ktoś nie ma czasu na pierdoły i pracuje od rana do wieczora to nie będzie wiedział. Jeśli chodzi o służby ratownicze to one o tym są doskonale poinformowane, tylko że też mają utrudnienia bo podobno do takiego telefonu może zajrzeć tylko policja a jeśli jej nie ma przed pomocą to nic z tego - tak coś mi się obiło o uszy ale nie jestem pewna.
 

maxpio

Nowicjusz
Dołączył
11 Wrzesień 2006
Posty
75
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
ja mogę to wiedzieć ?
To jestem chyba jeden zniewielu który o tym wiedział.... :) znam to dobrze i mam to w telefonie od dawna dowiedziałem się jak uczyłem się na konkurs z pierwszej pomocy... :) radzę jeszcze w tel. wpisać PESEL i gr. krwi...

Glammaniara np "ICE Mama"
 
Status
Zamknięty.
Do góry