Warkoczyki

iwasta89

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2009
Posty
95
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Lublin
Chce sobie zrobić warkoczyki i mam pare pytań, może sa dziewcyzny które coś o tym wiedzą. Ile to kosztuje u fryzjera i na jak długo bede mogła je mieć
 

Reila_

Nowicjusz
Dołączył
18 Czerwiec 2009
Posty
614
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
JG
Trzyma się w zależności od tego jak szybko ci włosy rosną. A kosztuje chyba kilkaset złotych, ale w różnych miastach jest inaczej i różne warkoczyki się robi.
 

darusiek1989

Nowicjusz
Dołączył
15 Luty 2009
Posty
121
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Polska
moja siostra miala warkoczyki i zalowala,ze je zrobila. wlosy zniszczone, ponad rok je leczyła(ze tak powiem)... Masakra... tragedia...
 

Reila_

Nowicjusz
Dołączył
18 Czerwiec 2009
Posty
614
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
JG
Dzięki darusiek mi się przypomniało,że moja koleżanka z klasy jakieś 2 lata temu zrobiła sobie sama warkoczyki w domu ze sztucznych włosów kupionych na allegro, to jak je zdejmowała połowa jej naturalnych włosów (a miała gęste i zdrowe włosy) wypadła =[
 

iwasta89

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2009
Posty
95
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Lublin
uuuu kurcze nie wiedziałam ze sie pop tym niszczą ehhh....ale mocno sie niszczą trzeba zcinać?? bo jak tak to jednak zrezyguję bo zadługo chodowałam a w krótkich wyglądam tragicznie...a jakie są typy ??
 

mot

Nowicjusz
Dołączył
28 Czerwiec 2009
Posty
193
Punkty reakcji
0
Raczej trzeba ściąć, chyba, że chcesz mieć takie przesiane - ni to "siano", ni włosy.
 

marikamarika

Nowicjusz
Dołączył
17 Wrzesień 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
A czy ktokolwiek miał warkoczyki... Piszecie takie głupoty, że czytać się nie chce!!!!! Ja mam warkoczyki i owszem trochę włosów wypada ale to całkiem normalne, ludzie przecież każdemu codziennie wypada ok 100 włosów, to sobie policzcie ile może wypaść np. po 3 miesiącach!!!!!!!!!!!!!
 

abricot

Hate hippies.
Dołączył
5 Lipiec 2009
Posty
789
Punkty reakcji
23
Wiek
35
Miasto
m3
Oczywiście, że wypadanie to normalka i nie należy się tym specjalnie przejmować. Ale poza tym jest jeszcze kilka minusów warkoczyków. Włosy bardzo się przesuszają, bo są cały czas ścisło powiązane i wszelkie szampony czy odżywki nawilżające nie są w stanie dotrzeć do włosów na ich całej długości. Skutkiem ciągłego ściśnięcia włosów jest też to, że są one znacznie bardziej osłabione co może powodować jednak wzmożone wypadanie. Ale oczywiście po rozpleceniu warkoczyków nie trzeba ścinać włosów na krótko. Odpowiednia pielęgnacja i wrócą do formy.
 

Iwona Wrocław

Nowicjusz
Dołączył
11 Kwiecień 2009
Posty
4
Punkty reakcji
0
Zajmuje się warkoczykami ładny szmat czasu (LINK DO MOJEJ STRONY www.warkocze.republika.pl) i musze sie nie zgodzić z opiniami że niszczą one włosy.Co do przesuszania to bzdura albo indywidualny problem ja ani żadna z moich klientek nie zaobserwowała tego. Sama nosze warkoczyki bez przerwy 5 lat i nie mam problemów z włosami. Zmieniam je co 2-3 miesiące (ważne aby nie przenosić) i jest ok. Włosy odpoczywają od chemii oraz są w "futrale" z włosów syntetycznych. Co do wypadania: codziennie gubicie włosy i wypadają one nabieżąco, natomiast te włosy w warkoczyku zostają i dlategi po 3 miesiącach może powstać wrażenie nadmiernego wypadania. Zapraszam do lektury mojej strony także na temat: przedłużanie włosów.

w razie pytań: warkocze@autograf.pl lub +48 782 537 880
pozdrawiam Iwona Wrocław
pl_wroclaw_595864315a6a453d_2_84avov54_med.jpg
pl_wroclaw_595864315a6a453d_0_84avov54_med.jpg
pl_wroclaw_595864315a6a453d_4_84avov54_med.jpg

TO MOJE "DZIEŁA";-)
 

Arina

...aż w jedną krótką chwilę pojmiesz po co żyjesz!
Dołączył
18 Maj 2005
Posty
3 093
Punkty reakcji
1
Wiek
39
Miasto
z TYCH najlepszych
Hey! ;)

5 dni temu zrobiłam warkoczyki - z wypuszczonymi końcówkami, kręcone.

Wszystko było super, byłam bardzo zadowolona ale do wczoraj.
Pojawiły i się na głowie krostki i STRASZNIE!!!!! swędzą! Nie do wytrzymania.
Zna ktoś dobre rady jak się tego szybko pozbyć?
Podobno trzeba przeczekać do 2 tygodni. Przecież ja szału dostanę!
HELP!
 

motylek99

naćpana marzeniami.
Dołączył
13 Lipiec 2006
Posty
4 203
Punkty reakcji
0
Wiek
31
czytałam , że krostki na głowie są normalne po tego typu zabiegach, poczytaj na forach ;). podobno skóra głowy jest naciągnięta i dlatego krostki się pojawiają.

Jeśli masz włosy cienkie i jest ich mało masz dużo większą szansę na uczulenie, które objawia się swędzeniem skóry głowy, zaczerwienieniem i łuszczeniem naskórka, często pojawiają się krostki na skroniach i karku.
Zwykle te dolegliwości znikają same gdy skóra przyzwyczai się do nowej fryzury. Czasami jednak zdarza się, że uczulenie jest na tyle dokuczliwe, że trzeba warkoczyki zdjąć.
Jednak można sobie pomóc stosując kwas borny, termentiol, oliwke do warkoczyków bądź tribiotic(w ostateczności). Przy swędzeniu pomaga także mycie szamponem dla dzieci. Jeśli ktoś ma mało włosów oczywiście grubość i ilość warkoczyków jest dostosowana do tej ilości natomiast nie gwarantuję, że uczulenie nie pojawi się.

źr,ódło: http://www.cconcept.pl/bagladyshop/faq.html :)
 

Arina

...aż w jedną krótką chwilę pojmiesz po co żyjesz!
Dołączył
18 Maj 2005
Posty
3 093
Punkty reakcji
1
Wiek
39
Miasto
z TYCH najlepszych
Ok dzięki.
Jakby to maiło trwać, choćby nawet TYDZIEŃ! szału bym dostała. Na szczęście swędzenie takie nie do wytrzymania trwało jeden dzień, inaczej szybko bym pozbyła się warkoczyków- które zawszę były wymarzonymi.
 

motylek99

naćpana marzeniami.
Dołączył
13 Lipiec 2006
Posty
4 203
Punkty reakcji
0
Wiek
31
ja też bym bardzo chciała zrobić sobie warkoczyki, ale jak na razie to za drogi wydatek ;/
a jak ci się je nosi?^^
 

Arina

...aż w jedną krótką chwilę pojmiesz po co żyjesz!
Dołączył
18 Maj 2005
Posty
3 093
Punkty reakcji
1
Wiek
39
Miasto
z TYCH najlepszych
Niestety, masz rację, że jest to drogi wydatek.... Mi też było szkoda kasy, ale uparłam się! tyle kasy, a nosi się je do 3 miesięcy... czy się opłaca?
więcej niż 300 zł na pewno bym nie dała. Dziewczyna u której robiłam za warkoczyki do pasa brała 250 zł. Ale ja kazałam sobie zrobić z wypuszczonymi końcówkami i do tego kręcone w sumie zapłaciłam 300 zł.
A jak się nosi?
Na początku koszmar. Spać się nie dało (do 3 nocy) bardzo nie wygodnie. No i te swędzenie- które na szczęście szybko minęło- chociaż do dzisiaj czasem jeszcze trochę swędzi jak jest za gorąco i skóra głowy się poci :)
Tak po za tym to czuję jakbym miała swoje naturalne włosy z tym że swoje miałam 15 cm. a teraz są prawie do pasa :)
 

motylek99

naćpana marzeniami.
Dołączył
13 Lipiec 2006
Posty
4 203
Punkty reakcji
0
Wiek
31
a jak wstajesz, to nie masz brzydkich tych warkoczyków;d? w sensie czy nie wychodzą ci z nich pojedyncze włosy czy coś;p
i jak ci się je myje? często to robisz?:)
 

Arina

...aż w jedną krótką chwilę pojmiesz po co żyjesz!
Dołączył
18 Maj 2005
Posty
3 093
Punkty reakcji
1
Wiek
39
Miasto
z TYCH najlepszych
jak wstaję w ogóle nie mam brzydkich warkoczyków. Są cały czas takie jakie były wcześniej.
Mam je już 1,5 miesiąca... dopiero teraz widać jak mi wychodzą z nich moje włosy, ale tak bardzo tego nie widać bo są kręcone więc nie jest źle.
A myję je raz w tygodniu :)
 

Justyna Juha

Nowicjusz
Dołączył
4 Październik 2012
Posty
320
Punkty reakcji
0
koszt to zalerży gzdie będziesz robić, a nawet w jakim mieście, są różne ceny. A nosić długo jest najlepiej. Na tydzień lub dwa to się nie opłaca :D
 
Do góry