Wampiry atakują...^^

Status
Zamknięty.

Candy_Lips

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2009
Posty
404
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Śląsk :)
Włoscy naukowcy twierdzą, że w jednym z XVI-wiecznych grobów w Wenecji odnaleźli szczątki "wampirzycy" - podała agencja Reutera.
Kobietę pochowano z cegłą w ustach, zapobiegając w ten sposób jej żerowaniu na ofiarach dżumy, która przeszła przez miasto w tamtych czasach.

Antropolog z uniwersytetu we Florencji Matteo Borrini podkreśla, że odkrycie na wysepce San Lazzaretto Nuovo, położonej na weneckiej lagunie, podtrzymuje średniowieczny przesąd, zgodnie z którym to wampiry roznosiły zarazy, m.in. takie jak Czarna Śmierć z XIV wieku. (onet.pl)
 

astana

absolwent
Dołączył
23 Styczeń 2009
Posty
1 305
Punkty reakcji
2
Ciekawe. Udało mi się znaleźć nieco więcej na ten temat:

Szczątki kobiety, której wbito w usta cegłę, znaleźli Włosi podczas badania masowego grobu ofiar zarazy z 1576 r. na weneckiej wysepce Lazzaretto Nuovo.

Wiele osób w tamtym czasie wierzyło, że zarazę rozsiewały wampiry, które po śmierci napadały ludzi. Uważano, że wpierw wampiry posilały się całunem, w którym je pochowano, a potem zjadały inne ofiary zarazy, by nabrać sił. Wtedy atakowały żywych.

Najpewniej źródłem tych przesądów było to, że czasami po śmierci krew wypływa przez usta. W efekcie zamoknięty całun zapada się do ust, co wygląda jakby zmarły próbował go żuć.

Prawdopdobnie grabarze zauważyli, że kobieta zaczęła “żuć swój całun” i wbili jej w usta cegłę. Wierzono bowiem, że to dobry sposób na powstrzymanie wampira. Grabarze zrobili to na tyle bezwzględnie, że wybili jej kilka zębów.

Matteo Borrini z uniwersytetu we Florencji opowiada mediom, że to pierwszy wypadek odkrycia pochówku wampira. Jest jednak w błędzie. Pochówków takich znaleziono już całkiem sporo w Polsce.

Na podstawie Daily Telegraph. Warto obejrzeć zdjęcie.

Te polskie pochówki wampirów znaleziono już np. w Kałdusie (woj. kujawsko-pomorskie). Podobne praktyki antywampiryczne znamy też z polskich Karpat.

Polecam również tekst Masowe groby z Laguny Weneckiej.

Źródło: http://archeowiesci.wordpress.com/2009/03/...zyca-z-wenecji/
 

quadrun

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2009
Posty
5
Punkty reakcji
0
Ciekawa sprawa. Wydaje mi się jednak, że zaraz się okaże że miała krzywy zgryz albo coś! Włosi lubi siać popłoch
 

Dex188

Nowicjusz
Dołączył
23 Sierpień 2006
Posty
903
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
Warszawa:) okolice
czytałem o wampirach:) "normalni" ludzie z jakąś tam choroba nie pamiętam już jaką lub skrzywieniem psychicznym, a ze mają kły to poprostu tak już mają mi też lekko wystają te zęby ale to fajnie wygląda;] a im poprostu bardziej a że lubili pić krew no cuż były i takie przypadki w historii odnoszę sie do Pani Elżbiety Batory np ;] a dawniej człowiek jak miał większy zarost i owłosienie to zaraz był wilkołakiem i zabijano go ;] takie czasy:)
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Dawniej to i za kurzajkę można było mieć kłopoty. A wampiryzm o którym mówisz to choroba przejawiająca się m.in. dużą wrażliwością na światło słoneczne (blada cera). Choćby to potrafiło pobudzić ludzką wyobraźnię.
 

@kmic

Ein Polizist untersucht Drogenbereich (ten zły)
Dołączył
22 Grudzień 2008
Posty
1 176
Punkty reakcji
3
Wiek
35
Miasto
Sz-ek
Wątpię,żeby tak było.Może znaleźli kogoś podobnego do wampira.U mnie w mieście w telewizji mówili,że na budowie widziano wampiry.W telewizji też powiedzieli,że wampir podrzucił kości dawnych ludzi co kiedyś żyli.Ale wg kalendarium miasta koło kościoła (tam gdzie teraz jest budowa jest stare muzeum) był tam cmentarz.Moja opinia jest jedno znaczna.Nie mogło się coś takiego zdarzyć.
 

Advocate

Nowicjusz
Dołączył
1 Marzec 2009
Posty
58
Punkty reakcji
0
Jestem ciekawa..
Co oni jeszcze wymyślą, włosi - to chyba jak mi się zdaje - dla mnie. Najśmieszniejsi ludzie świata xD. ,^^,
Ale, mnie wampiry, za bardzo nie interesują.
 

Wikta

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2009
Posty
151
Punkty reakcji
3
Wiek
26
Miasto
Poznań
Włoscy naukowcy twierdzą, że w jednym z XVI-wiecznych grobów w Wenecji odnaleźli szczątki "wampirzycy" - podała agencja Reutera.
Kobietę pochowano z cegłą w ustach, zapobiegając w ten sposób jej żerowaniu na ofiarach dżumy, która przeszła przez miasto w tamtych czasach.

Antropolog z uniwersytetu we Florencji Matteo Borrini podkreśla, że odkrycie na wysepce San Lazzaretto Nuovo, położonej na weneckiej lagunie, podtrzymuje średniowieczny przesąd, zgodnie z którym to wampiry roznosiły zarazy, m.in. takie jak Czarna Śmierć z XIV wieku. (onet.pl)
Nie no, ci włosi to wszystko wymyślą xD A wiecie że badania dowodzą że nie istnieje coś takiego jak wampir, i nigdy nie istniał? Jest taka choroba gdzie się ma wielkie kły od urodzenia, i nie wysysa się nimi krwi. Są pogłoski też że kiedyś był Dracula, jednak poprostu to był bardzo bogaty szlachcic który po zabiciu wroga poprostu normalnie brał im krew i ją pił, NIE ISTNIEJE COŚ TAKIEGO JAK WAMPIR a to że te choroby, to mógł być istny przypadek bo oby dwie choroby mają tych któży je roznoszą lecz nie są chorzy i ci którzy są chorzy. Proste jak drut włochom się poprostu nudzi, jakby nie mieli co robić i tyle!
 

wyznaczona

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2009
Posty
180
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Gdzieś daaleko
wampirzyca z cegłą w ustach? no cóż, bardzo ciekawa sprawa...

ciekawe czego sie jeszcze od włochów dowiemy xD
 

Advocate

Nowicjusz
Dołączył
1 Marzec 2009
Posty
58
Punkty reakcji
0
Jeżeli już, to nie ziom, tylko ziomka :^^,

Prawdopodobnie, ktoś też mógł włożyć inną cegłę. Poszukam
tego na internecie.
 

Street_man

Nowicjusz
Dołączył
27 Czerwiec 2008
Posty
125
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Kraków
Polecam zobaczyć film "Księga rekordów Szutki" - idealnie się wpasuje w temat :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry