Wamipry?

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
Oczywscie wampirow poza mna nie ma, ostatniego zabilem kilka lat temu :D

A tak serio, w wielkopolsce i na pomorzu kiedys byl zwyczaj chowania niewiernych twarza do ziemi. Co najciekawsze, przed pochowaniem przebijano denatom serca kolkami. Podobno robiono to, zeby nigdy nie powstali z grobu i nie zemscieli sie. Ale to bardzo stare dzieje, wtedy to nawet niebo na glowy spadalo.

Wampirow nie ma, chociaz w naszej historii kilkoro ich bylo, jak np. student z Krakowa, ktory zabijal kobiety, a potem pil ich kerw, prasa nazwala go wampirem, a on sam dostal kare smierci. Bylo to chyba w latach 70, dokladnie nie pamietam.
 

Daros23

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2008
Posty
1 987
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
WLKP
wierze w rózne rzeczy nazwijmy to ponadnaturalne, ale wampiry jakoś nigdy mi nie pasowały. wydaje mi sie że to tylko wymysły. nawet jeśli jakiś człowiek wypije ludzką krew to go nie czyni przeciaż takim wampirem jak w opowieściach
 

WacekPL

Nowicjusz
Dołączył
7 Wrzesień 2007
Posty
464
Punkty reakcji
4
Wiek
36
Miasto
Krakow
nie wierze w wampiry pijace ludzka krew, ktore staja sie niesmiertelne tylko dlatego ze uzarl go wczesniej inny wampir... to historyjka wymyslona dla zabawy :p
oczywiscie wampiry zywiace sie energia i wysysajace energie z czlowieka to co innego :) wierze w nie jak najbardziej. z tym ze sa to ludzie jak i my dlugo cwiczacy jesli mozna to tak okreslic zywienie sie energia innych ludzi :p
 

K@mil@

Nowicjusz
Dołączył
2 Marzec 2008
Posty
69
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Wampiry? Według mnie nie istnieją...a, że są ludzie którzy piją ludzką krew...moim zdaniem mają coś z umysłem i tyle...
a jeśli chodzi o wampiry "żywiące" się ludzką energią to też o takich słyszałam i w tym przypadku nie mam wyrobionego zdania...być może tacy ludzie istnieją ;)
 

Termos

Nowicjusz
Dołączył
5 Czerwiec 2008
Posty
9
Punkty reakcji
0
w średniowieczu ludzi z jakąś chorobą krwi nazywano wampirami bo poli krew aby uzupełnić niedobór swojej mieli bladą cere i dziąsła(chyba tak to się pisze) się im troche wysuneły
może cos przekręciłęm było to w jakiejś gazecie jak znajde to napisze poprawnie
 

Daros23

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2008
Posty
1 987
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
WLKP
oczywiscie wampiry zywiace sie energia i wysysajace energie z czlowieka to co innego

wampiry energetyczne to coś innego :D osoby przebywające w ich pobliżu czują się osłabione, jakby ktoś pochłonął ich energię. w sumie wiele osób nie wie że jest takim energio-złodziejem i wtedy nie wyrządzi ona zbyt wielkich szkód. gorzej gdy jest to świadomy swoich umiejętności wampir energetyczny. ale to są po prostu specjalne zdolności parapsychiczne.
 

Ajkiorka

Nowicjusz
Dołączył
23 Maj 2008
Posty
588
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Miasto
Podkarpacie :P
Hej - ja jestem wampirem, moja koleżanka stała się moją siostrą wampirzycą. I tyle mi na razie wampirów znać ;) A tak na serio, to nie mam jakieś szczególnie zakorzenionego poglądu na temat wampirów. Choć lubię czytać o tym różne książki, czy oglądać filmy, jak np. Underworld.
 

cr3ator

Wielebna Świnia
Dołączył
9 Listopad 2006
Posty
1 586
Punkty reakcji
5
Historie o wampirach powstały zapewne przez zabobonnych ludzi lub w celu ich zastraszenia i manipulowania. Przebijanie serca kołkiem było praktykowane z tegoż względy, że ludzie po pewnym incydencie (rozkopano świeży grób i okazało się, że osoba która została w nim zakopana, żyła jeszcze przez wiele godzin) bali się być pochowanymi żywcem, dlatego też nie dość, że zwłoki leżały przez dłuższy nie zamykane w trumnie to na dodatek w celu całkowitej pewności wbijano kołek w serce.

Wiele popaprańców żyje na świecie... wiele osób psychicznie chorych chciałoby osiągnąć legendarną nieśmiertelność wampirów. Łudzą się oni, że wykonując pewne legendarne czynności wampirów (czytaj: pijąc krew ludzką, piłując sobie uzębienie etc) staną się tacy jak oni. Prawdziwy wampir, gdyby takowy istniał, a z definicji nie istnieje, z pewnością nie chciałby rozgłosu.
 

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
Hej - ja jestem wampirem, moja koleżanka stała się moją siostrą wampirzycą. I tyle mi na razie wampirów znać ;) A tak na serio, to nie mam jakieś szczególnie zakorzenionego poglądu na temat wampirów. Choć lubię czytać o tym różne książki, czy oglądać filmy, jak np. Underworld.

Underworld, w zasadzie nie ma takiego slowa, ktore wyraziloby moja pogarde dla tego filmu!!!
 

Glammaniara

Nowicjusz
Dołączył
3 Październik 2007
Posty
251
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Grudziądz
Ja jestem wampirem! :p Kiedyś przytknęłam ciasno zęby sobie do ramienia i zaczęłam wysysać krew i po chwili zadziałało :D
 

goszka

[.już - cóż.] kobieta niezależna
Dołączył
23 Maj 2007
Posty
1 322
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Police/Tilburg
Lestat zapomniałeś o Bradzie Pitcie ;)

a tak na serio nie wierzę w wampiry ;D
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Wampirów nie ma. Mam monopol na krew. Co do Underwolrd, to najgorszy film o wampirch jaki widziałem. Czekam na Castlevanie, mam nadzieje że nie będzie gorszy...
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
na pewno nie Van hellsing, bo to kolejny wampirzy matrix z hollywoodu, proponowałbym kiążkę, najlepiej Stockera, czy jak mu tm było, czytałem ją ponad 5 lat temu... hmm... sam się biorę po sesji za pierwszą filmową wersję draculi :D siostra gdzieś ma wersje angielską ograniczoną, potem musze zdobyć francuską, ten sam aktor, ale bez zbędnej delikatności (angliki widać słabe serduszka mają) ale warto obejżeć angielską wersję. chcesz się pośmiać, polański chyba miał nieustraszonych pogromców wampirów :D ale ogółem, lepsze od underworlda są zwykłe mało znane filmy dracula, dracula 2000, 2001, 0700 itp...
 
Do góry