Walt Disney odkupił Lucasfilm

D

Dosiek77

Guest
Studio Walt Disney kupiło od George'a Lucasa firmę Lucasfilm i już teraz ogłosiło związane z tym filmowe plany. W 2015 roku w kinach pojawi się pierwsza część (a dokładniej epizod VII) nowej trylogii "Gwiezdnych wojen". Kolejne epizody powstaną w latach 2017 i 2019. Koszt, który poniosło studio Disneya to aż 4,05 miliarda dolarów - tyle przyszło im zapłacić Lucasowi za jego firmę. Tym samym do wytwórni trafiły wszystkie prawa do produkcji filmowych, produktów reklamowych i efektów specjalnych należących do firmy.
http://www.kultura.banzaj.pl/Walt-Disney-odkupil-Lucasfilm-Beda-nowego-Gwiezdne-wojny-60002.html
 

MadMadox

Nowicjusz
Dołączył
27 Październik 2012
Posty
9
Punkty reakcji
0
No może być ciekawie. Byleby w kolejnej części Sithowie nie śpiewali i tańczyli w liceum amerykańskim. xD
 

mimim999

Nowicjusz
Dołączył
2 Listopad 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
To im się bardzo szybko zwróci. Ciekawi mnie ta nowa część gwiezdnych wojen. Może być ciekawie.

Swoją drogą podobno Disney wykupił też znaczną część udziałów w Marvel.
 

Krakk

Nowicjusz
Dołączył
15 Czerwiec 2007
Posty
18
Punkty reakcji
0
Końcem października we wszystkich sklepach pojawiły się koszulki, bluzy itp itd z logiem, napisem stars wars - jakaś plaga. Wszędzie tylko to samo
 

Proper

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2012
Posty
38
Punkty reakcji
2
Podobno mają być kręcone części o dalszych losach Luka i odrodzeniu Zakonu. Ciekawe jak odbije się to na jakości sagi, to przejęcie praw. Ja mam mieszane uczucia...
 
Do góry