Walka flagowców

diva ziomek

Niepoprawny Humanista
Dołączył
17 Listopad 2006
Posty
1 607
Punkty reakcji
10
Miasto
Oświęcim/Kraków
Witam.

Dzisiaj siedząc sobie spokojnie w domowym zaciszu stwierdziłem, że chciałbym kupić smartphone'a, jednak nie wiem na który z dwóch się zdecydować: Htc One 32gb czy Samsung Galaxy S4 16gb.

Plusy na korzyść Htc to oczywiście lepsza jakość zdjęć/filmów przy słabym oświetleniu, przy lepszym chyba jednak lepiej to wychodzi w SGS4, design tego telefonu w porównaniu z Samsungiem wali po oczach, zwłaszcza czarny :) w dodatku jest zrobiony z aluminium i nie wygląda jak tani shit. Ale minusy to oczywiście brak możliwości wymiany baterii (w domu), nie ma opcji rozbudowania pamięci zewnętrznej (duży minus moim zdaniem).

Najbardziej zależy mi na wysokiej jakości aparacie, mobilnością, dostępem do internetu, możliwością robienia wszelkiego rodzaju notatek etc.

Macie jakieś propozycje co do jednego lub drugiego urządzenia?
 

LukC

PTC GURU
Dołączył
26 Listopad 2008
Posty
1 357
Punkty reakcji
97
Kupić Oppo Find 5, Xiaomi M2S, Meizu Mx2 albo ewentualnie iOcean X7 Elite i darować sobie 'markowe' 'flagowe' przewartościowane przeciętniaki gdzie płaci się za logo :021:
 

diva ziomek

Niepoprawny Humanista
Dołączył
17 Listopad 2006
Posty
1 607
Punkty reakcji
10
Miasto
Oświęcim/Kraków
Drogi LukC,
Być może rzeczywiście telefony które wyżej podałeś są świetne, jednak zdecydowałem się na wybór HTC ONE i to najtrafniejszy wybór :) Bałem się że zgodnie z opinią na forach aparat w htc będzie dużo gorszy od sgs'a, jednak po kilku sesjach foto i wideo jestem zdumiony jakością tego aparatu! Poza tym telefon rewelacyjny, po kilku dniach użytkowania nie mam absulotnie żadnych zastrzeżeń!
Nie próbowałem jeszcze co prawda rozmów wideo, ale dla mnie to mniej istotna kwestia i design 6/6 także polecam śmiało każdemu.
 

Cyr4x

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2010
Posty
638
Punkty reakcji
20
Lol. HTC One to faktycznie "przwartościowany przeciętniak". Zastanówcie się czasem, co piszecie. Dlaczego bierzesz pod uwagę tylko HTC One i Galaxy S4? Właściwie oba mają swoje plusy - HTC jakość wykonania, a Galaxy S4 bajeczny wyświetlacz. Aparat w HTC jest bardzo pretensjonalny i moim zdaniem to całe ultrapixel to niewypał. Obydwa są świetne muzycznie. Ja bym jednak też wziął pod uwagę Sony Xperia Z1, LG G2 i nadchodzącego Nexusa 5 (najnowszy Android). Ewentualnie faktycznie można pobawić się w sprowadzenie chinola. Zwłaszcza Oppo Find 5 to solidny potwór, zważywszy za jaką cenę.
 

Przyw@ra

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2012
Posty
20
Punkty reakcji
1
Wiek
26
Ja wybrałbym Samsunga Galaxy S4, ew. Sony Xperia Z1 tam jest świetny aparat, ale cena łoooo.... DUŻA!, ew. Nokia lumia 1020. Sensor 41Mpx, a fizyczna rozdzielczość bodajże 38Mpx + lampa Xenonowa. Pyszota!


Czujnik aparatu: matryca o wielkości 41 MP (7712x5360 pikseli), PureView, AF, ksenonowa lampa błyskowa + LED, 3-krotny zoom bezstratny. Obiektyw Carl Zeiss. Optyczna stabilizacja obrazu. Nagrywanie w 1080p@30fps
 
Do góry